Zapobiegaj i blokuj śledzenie i monitorowanie za pośrednictwem stron internetowych!

Firmy i operatorzy stron internetowych śledzą nasze działania w Internecie.

Większość stron internetowych ma również kody śledzenia, tj. Małe linie programowania, które z jednej strony służą do statystycznego rejestrowania odwiedzających i ich zachowań. Zapisywane są jednak również unikalne funkcje identyfikacyjne odwiedzających witrynę. Nawet jeśli nie zawsze są one dostępne dla operatorów stron internetowych (ze względu na ochronę danych), są one dostępne dla firm, które generują moduły śledzące lub statystyki. np. Google Analytics.

Ale bardzo łatwo jest zablokować te kody (SCRIPT):

  1. Blokuj bezpośrednio we własnej przeglądarce
  2. Użyj serwera proxy, który odfiltrowuje tę zawartość

Zdecydowanie polecam pierwszy sposób!

Istnieją bardzo proste narzędzia, które pozwalają blokować wszystkie kody śledzenia i reklamy podczas odwiedzania stron internetowych. Jeśli te kody nie zostaną wywołane, odwiedzający nie pojawi się w statystykach i nie będzie można ich śledzić. Oczywiście na stronach nie będzie już żadnych reklam, ponieważ reklamy będą wyświetlane tylko wtedy, gdy można je zarejestrować statystycznie. Ponieważ odbywa się to na własnym urządzeniu w przeglądarce, masz nad nim kontrolę i możesz świadomie zezwolić na poszczególne kody na poszczególnych stronach internetowych.

Zalecane są rozszerzenia przeglądarki Ghostery!

Są na Strona internetowa Ghostery Rozszerzenia dla wszystkich popularnych przeglądarek, całkowicie bezpłatne. Istnieją nawet najważniejsze mobilne systemy operacyjne z darmowymi aplikacjami, takie jak Android, Apple iOS lub Firefox na Androida. Dzięki Ghostery reklamy i kody śledzenia można blokować przed ich załadowaniem, co oznacza, że ​​pozostają niewidoczne dla operatora statystyk i branży reklamowej.

Rozszerzenie przeglądarki GhosteryRozszerzenie przeglądarki Ghostery

Dlaczego serwer proxy może stanowić zagrożenie dla prywatności!

Ponieważ jeden Korzystanie z serwera proxy może być bardzo ryzykowne. Serwery proxy i ich operatorzy mogą więc nie tylko rozpoznać całą zawartość, która jest na nich noszona (nawet strony internetowe zaszyfrowane SSL mogą być odszyfrowane bez przejrzystości dla użytkowników), ale także tworzyć i zapisywać rozległe statystyki i zapisy wszystkich działań użytkownika! Możliwe jest również świadome manipulowanie danymi, które są odbierane lub wysyłane! Jeśli więc nie możesz zaufać dostawcy usługi proxy do 101%, nigdy nie powinieneś tego robić!

Istnieje również VPN- Dostawcy, którzy obiecują blokować kody śledzenia, a także reklamy na stronach internetowych. „CyberGhost VPN”Oferuje tę usługę. Na pierwszy rzut oka wygląda to również na wygodne i kompletne rozwiązanie.

W rzeczywistości ma również zalety w codziennym użytkowaniu na wielu urządzeniach. Jasne, po prostu nie musisz się tym martwić, ani na komputerze, ani na smartfonie, a to zmniejsza prawdopodobieństwo śledzenia przez te „urządzenia śledzące”.

Problem z którym mam VPNDostawcy Blocker Tracking:

  1. Nie masz kontroli nad tym, co jest faktycznie zablokowane. W rezultacie nieprzyjemne urządzenia śledzące mogą być nadal ładowane z jednej strony i nie można tego rozpoznać
  2. a ponadto nie można go selektywnie wyłączać, co może powodować problemy z przeglądaniem lub używaniem stron internetowych
  3. I przewaga prywatności nad własną VPN-Vendor jest również ograniczony przez użycie serwerów proxy, teoretycznie może przeglądać, manipulować i zapisywać wszystkie moje działania. I nie ma nieograniczonego zaufania.

WSKAZÓWKA: Zdecydowanie wolę metodę wyboru tego, co widzę lub blokuję. Ja też nie chcę VPN-Użyj dostawców, którzy mogliby wykorzystywać serwery proxy do rejestrowania, a nawet manipulowania moimi danymi.


Utworzono: 02 / 23 / 2016

1 przemyślenie na temat „Zapobieganie i blokowanie śledzenia i nadzoru witryn!”

Schreibe einen Kommentar