Jak zabezpieczyć komputer przed monitorowaniem przez keyloggery

Co brzmi tak romantycznie w „Będę cię obserwować” Stinga, nie lubimy tak bardzo w Internecie. Każde twoje naciśnięcie klawisza jest przez nich monitorowane: Keyloggery to ukryte, popularne narzędzia śledzące, które faktycznie potrafią rejestrować wszystko, co wpisujesz. I są naprawdę niebezpieczne. Po prostu siedzą cicho na twoich urządzeniach, zbierają twoje najbardziej wrażliwe dane. Bez Twojej wiedzy hasła, dane bankowe lub dane identyfikacyjne mogą trafić w ręce cyberprzestępców. Ale teraz nadeszła dobra wiadomość: możesz temu zapobiec! Dzisiaj dużo opowiemy o „Keyloggerach”.

W jaki sposób keyloggery kradną twoje dane?

Keylogger to oprogramowanie lub urządzenie sprzętowe. Oba typy mają ten sam cel - rejestrują wszystkie naciśnięcia klawiszy, aby przechwycić poufne dane. Keyloggery oparte na oprogramowaniu mają głównie postać złośliwego oprogramowania w obiegu i infekują komputery podstępnymi linkami lub plikami, które pobrałeś. Te keyloggery działają cicho w tle, bez Twojej wiedzy.

Sprzętowe keyloggery to małe urządzenia fizyczne umieszczone między komputerem a klawiaturą. Przechowują naciśnięcia klawiszy w pamięci wewnętrznej i nie ma sposobu, aby system je wykrył. Ale są one bardzo jasne, jeśli spojrzysz na port USB lub PS / 2. Dlatego keyloggery oprogramowania są preferowanym wyborem cyberprzestępców. Mówiąc konkretnie: nie tylko dla cyberprzestępców. Nadmiernie troskliwi rodzice martwią się treściami swoich dzieci, zazdrosnymi partnerami, pracodawcami szpiegującymi swoich pracowników - w wielu przypadkach keyloggery wykorzystują informacje do zbierania informacji. Są to jednak mniejszość. Najczęściej keyloggery są używane przez hakerów, cyberprzestępców i złodziei tożsamości, którzy korzystają z twoich danych osobowych.

Które z twoich danych są zagrożone?

Gdy keylogger znajduje się w twoim urządzeniu, zbiera i widzi wszystko, co wpisujesz: nazwy logowania i hasła, dane bankowe, dane identyfikacyjne, wiadomości osobiste i treść wiadomości e-mail. Przerażające, prawda? Zobaczmy, co możesz zrobić, aby się chronić!

Jak możesz zapobiec keyloggingowi?

#1: Użyj menedżera haseł

Keyloggery nie mogą nagrywać tego, czego nie piszesz. Korzystasz z automatycznego wypełniania hasła. Wiele przeglądarek ma teraz wbudowaną funkcję „przypominania hasła” i oferuje tworzenie kopii zapasowych i synchronizację danych. Ale poczekaj - Twoja przeglądarka zapisuje twoje hasła, może być bardziej przekleństwem niż błogosławieństwem. Wyobraź sobie złośliwego intruza uzyskującego dostęp do twojego komputera lub pozwalającego komuś z niego korzystać. Na przykład w przeglądarce Google Chrome po prostu wpisz chrome: // settings / passwords w polu URL, a wszystkie będą dostępne, a hasła będą umieszczone na liście. W końcu zaufanie do przeglądarki jako menedżera logowania waży cię w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa.

Zamiast tego powinieneś uzyskać menedżera aplikacji innej firmy. Jeśli hasła nie są wpisane, a jedynie wstawione, są bezpieczne od keyloggerów. Tylko jeśli wprowadzisz hasło po raz pierwszy, istnieje dziura w zabezpieczeniach (jeśli w tej chwili masz już keylogger na swoim komputerze). Polecamy LastPass i 1Password jako dobry, sprawdzony menedżer.

#2: Aktualizuj swoje oprogramowanie i aplikacje

Najlepsza ochrona w historii polega na tym, że nie pozostawiasz nawet złośliwego oprogramowania keylogger na swoim komputerze. Podobnie jak wiele innych rodzajów złośliwego oprogramowania, keyloggery mogą zainfekować Twój komputer lukami w oprogramowaniu. Jeśli nie zostaną załatane, zapewniają atakującym otwartą bramę. Dla wszystkich, nie tylko keyloggerów.

Bądź na bieżąco i nigdy nie pozwól, aby aktualizacja oprogramowania zakończyła się niepowodzeniem. Programiści regularnie publikują poprawki bezpieczeństwa, aby wyeliminować luki w zabezpieczeniach oprogramowania. Wiemy, że przycisk „pomiń” jest zawsze bardzo uwodzicielski, ale tak naprawdę nigdy nie należy go naciskać. Łatwiej jest uniknąć ryzyka niż później zmagać się z niechcianą utratą danych ...

#3: Użyj oprogramowania antywirusowego

Podstępne keyloggery można znaleźć w dowolnym miejscu na stronach internetowych lub w DownloadPliki czają się, tylko czekają na uderzenie. Korzystanie z zaufanego programu antywirusowego to dobry sposób na ochronę się przed zagrożeniami internetowymi, w tym keyloggerami.
Ponieważ większość programów antywirusowych może odeprzeć tylko znane im niebezpieczeństwa, istnieje ryzyko resztkowe, przez które mogą się przedostać nowe typy złośliwego oprogramowania. Niemniej jednak dobry program antywirusowy jest ważnym fundamentalnym krokiem w ochronie przed keyloggingiem.

#4: Bądź czujny

Jeśli masz keylogger na komputerze, być może pobrałeś coś złego lub kliknąłeś niewłaściwy link. Są to najczęstsze sposoby, w jakie szkodliwe oprogramowanie dostaje się do komputera nieuważnych użytkowników. Z tego powodu zawsze należy zachować czujność, aby zminimalizować ryzyko. Pobieraj tylko aplikacje i pliki z zaufanych źródeł i pomyśl o tym jeszcze raz przed otwarciem podejrzanych wiadomości e-mail - zwłaszcza jeśli zawierają one linki.

#5: regularnie zmieniaj hasła

Przede wszystkim ta wskazówka zmniejsza konsekwencje ewentualnego keyloggowania. Regularne zmiany haseł stanowią dobrą ogólną ochronę konta - nawet jeśli wpisanie nowego hasła może być potencjalnie zarejestrowane. Ponieważ nawet jeśli twoje hasła zostaną zhakowane podczas ataku keyloggiem, prawdopodobnie nie zostaną natychmiast użyte. Jeśli więc zmienisz hasło, powiedz raz na dwa tygodnie, skradzione „stare” hasła nie będą przydatne dla atakującego.

#6: Uzyskaj dodatkową ochronę - skorzystaj z niej VPN

Połączenie wszystkich tych środków ostrożności powinno zapewnić kompleksową ochronę keyloggera. Ale aby cieszyć się absolutnym wszechstronnym bezpieczeństwem online, powinieneś rozważyć użycie VPN rozważ szyfrowanie wszystkich swoich danych online. Wybierz zaufany VPNDostawca, który oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i nie przechowuje żadnych dzienników aktywności użytkownika, takich jak Na północVPN, Ten dostawca obejmuje również rozwiązanie CyberSec, które wykrywa niebezpieczne strony internetowe i chroni przed ich otwarciem. Po prostu natychmiast blokuje dostęp.


Utworzono:03 / 23 / 2018

Schreibe einen Kommentar