Co to jest „wyciek DNS” i jak mogę się chronić?

Co właściwie oznacza DNS?

Domain Name Serwerze. Wszyscy internauci korzystają z DNS. Każde urządzenie na świecie ma swój własny, dokładny adres IP. (Np .: 173.24.30.75) Bez adresu IP komunikacja między urządzeniami nie byłaby możliwa. Z tego powodu strony internetowe mają również własne adresy IP, które teoretycznie można by do nich wykorzystać. (Np .: https: // 143.24.30.40 /) Ponieważ o wiele łatwiej jest zapamiętać nazwę domeny zamiast długiej liczby, używasz nazw takich jak www.vpntester.de. Aby jednak móc nawiązać połączenie między nazwą domeny a adresem IP, potrzebujesz usług / serwerów DNS. Tak więc za każdym razem, gdy dzwonisz na stronę internetową, usługa DNS jest sprawdzana dla docelowego adresu IP.

Co przechowują usługi DNS?

Logowanie danych
Logowanie danych

Usługa DNS może rejestrować czas, adres użytkownika, stronę docelową, kraj użytkownika i wiele więcej. W ten sposób można stworzyć dość dokładny profil ruchu dla poszczególnych użytkowników.

Podatność na DNS
Podatność na DNS

Co to jest wyciek DNS?

Wyciek DNS jest problemem dla prywatności użytkowników. W tym czasie żądanie DNS jest kierowane do własnego dostawcy usług internetowych, zamiast zastępowane przez VPNTunel i jego własne serwery DNS idą. Oznacza to, że w momencie wycieku nie można już być anonimowym w Internecie. Niezależnie od tego, czy masz wyciek DNS, możesz np. „dnsleaktest.com„Test. Z niektórymi VPNMoże się to zdarzyć szybko. Można jednak powiedzieć na pewno, że dostawca Surfshark chroni przed wyciekiem DNS.

Surfshark chroni przed wyciekiem DNS

Każdy serwer Surfshark ma własny prywatny DNS i obejmuje ochronę przed wyciekiem DNS. z Surfshark jest naprawdę bezpieczny w Internecie, nigdy nie miałem wycieku DNS, kiedy jestem z nim Surfshark był połączony. Usługa oferuje wiele funkcji, które są niezwykle przydatne i gwarantują anonimowość. Przykłady obejmują przełącznik „zabicia”, zintegrowany bloker reklam, białą listę i łączenie konta użytkownika z nieograniczoną liczbą urządzeń.

Bei Surfshark rejestracja wygląda następująco:

Bez logowania
Bez logowania

Surfshark nie tylko chroni przed wyciekiem DNS ... Ma wiele zalet 😉

Z Surfshark możesz poprawnie zapisać

Co to jest „wyciek DNS” i jak mogę się chronić? 1

Link do dostawcy Nasza recenzja


Utworzono:10 / 30 / 2019

Schreibe einen Kommentar