Co to jest „wyciek DNS” i jak mogę się chronić?

Co oznacza DNS?

Domain Name Server. Wszyscy internauci korzystają z DNS. Każde urządzenie na świecie ma swój własny dokładny adres IP. (Przykład: 173.24.30.75) Bez adresu IP komunikacja między urządzeniami nie byłaby możliwa. Z tego powodu strony internetowe mają również własne adresy IP, które teoretycznie można by również wykorzystać do ich uzyskania. (Np. Https://143.24.30.40/) Ale ponieważ o wiele łatwiej jest zapamiętać nazwę domeny zamiast długiej liczby, stosuje się nazwy takie jak www.vpntester.de. Aby móc nawiązać połączenie między nazwą domeny a adresem IP, potrzebujesz usług / serwerów DNS. Dlatego za każdym razem, gdy odwiedzasz witrynę, usługa DNS jest proszona o docelowy adres IP.

Co przechowują usługi DNS?

Logowanie danych
Logowanie danych

Usługa DNS może rejestrować czas, adres użytkownika, stronę docelową, kraj użytkownika i wiele więcej. Możesz więc stworzyć całkiem dokładny profil ruchu dla poszczególnych użytkowników.

Podatność na DNS
Podatność na DNS

Co to jest wyciek DNS?

Wyciek DNS jest problemem dla prywatności użytkownika. Żądanie DNS jest kierowane do twojego własnego dostawcy Internetu zamiast być wysyłane przez VPNTunel i własne serwery DNS. Oznacza to, że w momencie wycieku nie można już być anonimowym w Internecie. W tej chwili możesz sprawdzić, czy masz wyciek DNS:dnsleaktest.com„Test. Z niektórymi VPNMoże się to zdarzyć szybko. Można jednak powiedzieć na pewno, że dostawca Surfshark chroni przed wyciekiem DNS.

Surfshark chroni przed wyciekiem DNS

Każdy serwer Surfshark ma własny prywatny DNS i obejmuje ochronę przed wyciekiem DNS. z Surfshark jesteś naprawdę bezpieczny w Internecie, nigdy nie miałem wycieku DNS, kiedy jestem z nim Surfshark był połączony. Serwis oferuje wiele funkcji, które są niezwykle przydatne w każdym przypadku i gwarantują anonimowość. Przykładem tego jest przełącznik „zabicia”, zintegrowany bloker reklam, biała lista i połączenie konta użytkownika z nieograniczoną liczbą urządzeń.

Bei Surfshark rejestracja wygląda następująco:

Bez logowania
Bez logowania

Surfshark nie tylko chroni przed wyciekiem DNS ... ma wiele zalet 😉

Z Surfshark możesz poprawnie zapisać

Co to jest „wyciek DNS” i jak mogę się chronić? 1. miejsce

Link do dostawcy Nasza recenzja


Utworzono: 10 / 30 / 2019

Schreibe einen Kommentar