Surfuj anonimowo w Internecie za pomocą przeglądarki Tor - tak to działa

Znaleźliśmy dobry film, który bardzo dobrze wyjaśnia, na czym tak naprawdę polega anonimowe surfowanie w Internecie. Przeglądarka Tor odgrywa w tym dużą rolę - spójrz i przekonaj się, jak łatwe jest anonimowe surfowanie.

Anonimowo surfuj po Internecie za pomocą przeglądarki Tor - jak to działa 1

Chroń swoją tożsamość i dane!

Online jest jak offline: gdy spacerujesz po mieście, na pewno nie chcesz, aby każdy nieznajomy dokładnie wiedział, kim jesteś, co robisz i co zrobiłeś. Byłoby jeszcze ładniej. Dokładnie to samo dotyczy Internetu: podczas normalnego surfowania twoja tożsamość i działania mogą być łatwo przeglądane i szpiegowane. Od twojego dostawcy usług internetowych, od rządu, od hakerów, od tajnych służb ... Niestety lista jest długa.

Anonimowe surfowanie po Internecie to nasze prawo!

Anonimowe surfowanie w Internecie nie jest niestety takie łatwe. Ale nie musi tak być! Przede wszystkim nie powinno tak być. Ponieważ każdy ma prawo być wolnym i niezauważonym - bez względu na to, gdzie. Na szczęście, aby wdrożyć ten pomysł w Internecie w sensie anonimowego surfowania, istnieje sieć Tor, która obsługuje przeglądarkę Tor.

Anonimowo surfuj po Internecie za pomocą przeglądarki Tor - jak to działa 2Rozwiązanie (lub jedno): przeglądarka Tor

Tor pochodzi z „The Onion Router”. To ogromna sieć obsługiwana przez wolontariuszy. „Cebula”, ponieważ przeglądarka Tor działa z wieloma warstwami jak cebula. Wygląda na to, że gdy surfujesz anonimowo za pomocą przeglądarki Tor, nie łączysz się bezpośrednio z żądaną witryną. Zamiast tego zostaniesz skierowany na kilka warstw bramy „Cebula”.

Szyfrowane od bramy do bramy

Przeglądarka Tor łączy Cię zaszyfrowanego z pierwszym komputerem Tor. Druga brama do innej bramy następnie podąża w tej zaszyfrowanej linii w celu wymiany danych. A potem - niespodzianka - do kalkulatora trzeciej bramki. Po tych trzech warstwach dojdziesz do miejsca, w którym chcesz iść w przeglądarce Tor: odwiedzanej witryny.

Nikt w przeglądarce Tor nie wie, kim jesteś i gdzie surfujesz w tym samym czasie

To połączenie krok po kroku w przeglądarce Tor faktycznie realizuje anonimowe surfowanie w Internecie. Ponieważ żaden z używanych komputerów Tor, które zostały wybrane przypadkowo do wymiany danych, nie zna twojej tożsamości i miejsca docelowego w tym samym czasie. Ponieważ jeden komputer Tor nie ma wglądu w zaszyfrowane dane innych komputerów Tor. Więc nawet jeśli odbywa się monitorowanie, po prostu nie ma przydatnych informacji. Anonimowe surfowanie jest gwarantowane.

Jak możesz używać przeglądarki Tor do anonimowego surfowania?

Różne warstwy, zaszyfrowane dane, komputer Tor ... System stojący za przeglądarką Tor może nie być technicznie tak prosty. Ale jako użytkownik łatwo jest surfować po Internecie anonimowo: Przejdź na torproject.org, pobierz przeglądarkę Tor, rozpakuj i uruchom ją, kliknij „Połącz” - i jesteś gotowy. Surfowanie działa jak każda inna przeglądarka. Jedyna różnica polega na tym, że surfowanie działa anonimowo.

Im więcej zaszyfrowanych danych, tym lepiej

Nie obchodzi Cię, czy nie jesteś anonimowy w Internecie i wszyscy mogą zobaczyć Twoje dane? Firmy reklamowe analizują je i sprzedają ... Tajne służby zbierają je, aby wykorzystać je przeciwko tobie ... Władze identyfikują cię i np. B. Możliwość wysyłania ostrzeżeń ... Anonimowe surfowanie po Internecie ma wiele wad. Więc jeśli cię to nie obchodzi, powinieneś pamiętać o jednej rzeczy: im więcej użytkowników korzysta z przeglądarki Tor, tym lepiej. Ponieważ wtedy jest znacznie więcej zaszyfrowanych danych. To z kolei pomaga tym osobom, dla których anonimowe surfowanie jest (życie) konieczne. Na przykład krytyczni dziennikarze w krajach restrykcyjnych lub informatorzy itp.

VPN + Tor sprawia, że ​​surfowanie anonimowo jest jeszcze bezpieczniejsze

,de VPN Oczywiście szczególnie dobrze chroni twoją prywatność. Niektóre VPN oferują nawet bezpośredni dostęp do bramki, idealne rozwiązanie dla osób ceniących anonimowość. Jednym z takich dostawców jest ProtonVPN, przy wyższych cenach taryf istnieje bezpośrednie połączenie z bramą.


Utworzono:04 / 17 / 2020

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie