Hasła na Instagramie są publicznie widoczne w tekście źródłowym

Witryna o nazwie Kapitan Społeczny, obiecuje pomóc swoim użytkownikom uzyskać więcej obserwujących na Instagramie. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się w Insta na stronie i wpisać swoje imię i hasło. Usługa działa w zasadzie, ale teraz istnieje problem polegający na tym, że wrażliwe dane użytkowników są publicznie widoczne w tekście źródłowym.

Jak to się stało?

Dane dostępowe użytkowników były przechowywane niezaszyfrowane i dlatego można je było zobaczyć w tekście źródłowym profilu kapitana społecznościowego. Techcrunch poinformował witrynę o problemie, a także wydał jeden Blog post na ten temat. Błąd został natychmiast naprawiony przez Social Captain. Niemniej jednak hasła Instagram są nadal widoczne w tekście źródłowym. Według Insta, firma zasadniczo narusza warunki użytkowania i musi zostać dokładniej zbadana.

Możliwe było uzyskanie dostępu do profilu użytkownika bez rejestracji

Potrzebujesz tylko unikalnego identyfikatora konta użytkownika dla każdej osoby. Po prostu dodałeś to do adresu URL witryny i możesz łatwo uzyskać dostęp do profilu użytkownika bez logowania. Z tego możesz po prostu skopiować dane dostępu do powiązanego konta Insta. Staje się to problematyczne, na przykład, jeśli korzystasz ze skrobania stron internetowych, a tym samym automatycznie i legalnie gromadzisz wszystkie dane od użytkowników Instagrama.

Zebrano 10.000 XNUMX danych użytkownika na Instagramie

Dane obejmują adresy e-mail, nazwiska, dane dostępowe i hasła. Należą do nich 4.700 danych logowania, a także niektóre konta Insta Premium z danymi bankowymi. Obrażenia są ogromne i zaleca się zaprzestanie korzystania z usługi Kapitana Społecznego. Zmiana hasła na Instagramie również nie jest błędem. Należy zachować ostrożność nie tylko na swoim koncie Insta, ale także na innych platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter itp. Nawet niedawny skandal na Facebooku nie jest w stanie powstrzymać wielkich platform przed zassaniem twoich danych.


Utworzono:02 / 04 / 2020

Schreibe einen Kommentar