Nowa aplikacja do badań rynku Facebooka

Nowa aplikacja Facebook „Viewpoints” służy do badania zachowań użytkowników.

Facebook opracował nową aplikację, która będzie używana do badań rynku i analiz. Punkty widzenia pozwalają użytkownikom brać udział w ankietach, zadaniach i badaniach. W tym celu otrzymują punkty, które można później wypłacić za pośrednictwem konta PayPal.

„Uważamy, że najlepszym sposobem na ulepszenie naszych produktów jest uzyskanie informacji bezpośrednio od osób, które ich używają. Wykorzystamy te informacje do ulepszenia naszych produktów, takich jak Facebook, Instagram, WhatsApp, Portal i Oculus ”, pisze Erez Naveh, menedżer produktu na Facebooku.

Na przykład obecne badanie „Dobre samopoczucie” powinno zbadać wpływ mediów społecznościowych na samopoczucie ludzi. Informacje uzyskane z badań są wykorzystywane do opracowywania lepszych produktów i ograniczania negatywnych skutków korzystania z mediów społecznościowych. Udział w badaniu Wellbeing zajmie około 15 minut i przyniesie użytkownikom 1000 punktów, co odpowiada 5 USD.

Facebook obiecuje większą przejrzystość i ochronę danych

W przeszłości firma próbowała uruchomić podobne aplikacje do badania rynku. Grupa ta spotkała się jednak z krytyką ekspertów ds. Ochrony danych. Aplikacja badawcza została uruchomiona na początku 2019 r., Ale wkrótce potem musiała zostać wycofana. Okazało się, że niepełnoletni użytkownicy otrzymali wynagrodzenie za udostępnienie swoich danych. Aplikacja również nie była przejrzysta: nie zawsze było jasne, że za tą aplikacją stoi Facebook.

W ubiegłym roku grupa została skrytykowana za bycie z VPN wprowadzona na rynek aplikacja „Onavo Protect”, która gromadziła dane o zachowaniach użytkowników podczas surfowania poza działaniami na Facebooku.

Jednak dzięki aplikacji Viewpoints firma obiecuje większą przejrzystość i ochronę danych. Aby zarejestrować się w aplikacji, użytkownicy muszą mieć co najmniej 18 lat. Należy również ujawnić na początku ankiety, jakie informacje są gromadzone i ile punktów za nie otrzymasz.

Jakie dane są gromadzone?

Na przykład dane, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail lub data urodzenia są wymagane do korzystania z aplikacji. Niektóre ankiety wymagają również dodatkowych informacji, takich jak informacje o lokalizacji.

Firma podkreśla, że ​​działania Viewpoint nie są publikowane na Facebooku ani innych aplikacjach grupowych, ani nie są przekazywane stronom trzecim. Udział w Viewpoint można również zakończyć w dowolnym momencie.

Aplikacja Viewpoints jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak Facebook zapowiada uruchomienie tej aplikacji również w innych krajach w przyszłym roku.


Utworzono:12 / 31 / 2019

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie