Torrent: mity i rzeczywistość

Torrent: Pobieranie działa, ale nie przesyłanie

Pobieranie filmów do użytku osobistego jest dozwolone. Oczywiście jest to nielegalne i niemoralne, ale nie zostaniesz ukarany.

Nie możesz jednak przesyłać filmów, grozi ci kara. Każda umowa licencyjna, której nie zaakceptowałeś, stanowi, że rozpowszechnianie tych treści jest zabronione, ponieważ narusza prawa autorskie i inne prawa. Nie ma to znaczenia, jeśli tylko pobierasz filmy lub oglądasz je online, na przykład za pomocą usług wideo. Nawet jeśli zostaniesz złapany, nie ponosisz żadnych konsekwencji. A ponieważ to nie ma sensu, nikt cię też nie złapie. Ale sieci torrentów opierają się na zasadzie jednoczesnej dystrybucji: podczas pobierania pliku z sieci sam stajesz się dostawcą tego pliku. Za nielegalne rozpowszechnianie materiałów podlegających prawu autorskiemu zostaniesz ukarany.

Twój dostawca cię nie obserwuje

Twój dostawca cię nie obserwuje - nie ma to sensu i jest dość trudne. Wyobraź sobie, jaki ruch w sieci powodują miliony użytkowników w jeden wieczór. To, co Twój dostawca widzi najwyżej, to rodzaj ruchu sieciowego i mogą przypuszczać, że jest podobny do torrenta. Robi to tylko po to, aby ograniczyć prędkość określoną w umowie. Szczegółowa analiza, np B. treść ruchu sieciowego, tytuł filmu, czy materiał jest legalny, dostawca internetu tego nie robi, bo jest to dużo trudniejsze i droższe. Ponadto większość ruchu torrentów (ok. 70-80%) jest szyfrowana. Aby zobaczyć zawartość zaszyfrowanego ruchu sieciowego, potrzebujesz nie tylko bardzo drogiej technologii, ale także całych supergromad!

Torrent: mity i rzeczywistość 1

Abmahnkanzleien

Daje się złapać tak zwany Abmahnkanzleien, który specjalizuje się w tematyce piractwa. Abmahnanwälte są mało zainteresowani prawami autorskimi, bardziej martwią się zastraszaniem użytkowników torrentów i ich pieniędzy, aby wyciągnąć je z kieszeni. Ponieważ prawnicy zwykle uzyskują ponad połowę zysków uzyskanych z kar. To bardzo opłacalny model biznesowy.

Te kancelarie prawne, same lub z pomocą partnerów, którzy mają swoje biura poza granicami Niemiec, oglądają wszystkie filmy w sieciach torrent, które są szczególnie popularne lub niedawno wydane. Te torrenty pobierasz sam (!) I zanotuj adresy IP dostawców.

Adresy IP niemieckich dostawców przekazują je kancelariom prawnym, które następnie otwierają sprawę. Nie-niemieckie adresy IP są ignorowane, ponieważ komplikuje to proces prawny: inne kraje, inne przepisy.

Abmahnanwälte prosi dostawców o podanie adresów IP. Powód: wspomniani użytkownicy naruszyli prawo, pirackie kopie umieszczone w sieci. Mówi się, że legalność takich wniosków jest bardzo kontrowersyjna. Ale dostawcy Internetu rozdają te dane.

wymuszenie

Wtedy te firmy prawnicze zaczną cię szantażować: Drogi Panie X, Droga Pani Y, w dniu, w którym wspomniałeś, że pobrałeś ten film. Oto dowód: zrzuty ekranu z Twoim adresem IP - Bóg jeden wie, jak trafił w Twoje ręce, ale sąd im uwierzy - więc proszę zapłacić grzywnę w wysokości 1000 USD. Jeśli zignorujesz pierwsze ostrzeżenie, za drugim razem otrzymasz 20% zniżki. Trzecie ostrzeżenie wiąże się z dopłatą - „Jeśli nie chcesz słyszeć, musisz przecież czuć, że mamy koszty”. Sprawę można wnieść do sądu dopiero po 4–5 upomnieniu.

Ten szantaż może potrwać rok lub dwa. Ostatecznie jednak do zapłacenia jest solidna kwota kosztów prawnych, które musisz zapłacić oprócz grzywny. Kary te nie są określone w prawie, nie ma standardów. To tylko model biznesowy prywatnej firmy. Kwoty zależą od apetytu studia (ok. 100-300 euro / film) i prawników (600-900 euro / film). To nic osobistego. Chodzi o biznes. Oznacza to, że możesz negocjować cenę (według miary i liczby)

ALE: Jeśli odpowiesz, a także powiesz pośrednio, tak, był incydent, jak mogę zmniejszyć kwotę - to deklaracja własna i nie ma powrotu.

Jak się chronić

Lepiej jest zwrócić się do prawników, którzy specjalizują się w sporach z takimi prawnikami antypirackimi. Twój prawnik może zdecydować o sytuacji na Twoją korzyść. W swoich listach użyje niejasnych sformułowań, takich jak: „W tym liście mój klient nie przyznaje się do winy, ale czy mógłbyś sprecyzować, w jaki sposób można by zmniejszyć kwotę roszczenia”. Prawnik będzie kosztował około 300-500 euro za film lub sprawę.

Nie daj się złapać

Ale są sposoby na zminimalizowanie tego ryzyka. Ogranicz wszystko, co jest przesyłane: Ustaw całkowitą prędkość wysyłania na zero, a współczynnik dystrybucji na 0.00001. Natychmiast po zakończeniu zamknij sieci torrentów i ogranicz wszystko, co można ograniczyć. Korzystaj z tych sieci torrentów, które nie są interesujące dla niemieckich prawników ostrzegających, np. B. rosyjskie sieci torrentowe.

Inną możliwością jest VPN-Services do użycia, VPN-Service umożliwia anonimizację Twoich działań online. W zależności od dostawcy kosztuje około 2-8 euro miesięcznie. Możesz więc wybrać swoją lokalizację poza Niemcami i torrentować bez stresu downloadw.


Utworzono:11 / 28 / 2019

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie