Instrukcje: FRITZbox VPN skonfigurować

FRITZbox VPN skonfigurować możliwości.

Wiele z nich ma dziś w domu urządzenie FRITZ Box od AVM, te urządzenia również je oferują VPN Funkcjonalność Wszystko na ten temat VPN połączyć się z Fritzbox trzeba wiedzieć.

VPN skonfigurowane na Fritzbox

Nie jest to trudne, w niektórych przypadkach może to mieć sens dla użytkowników prywatnych. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza jeśli chcesz poradzić sobie z barierami geograficznymi lub chcesz chronić swoje połączenie internetowe w sieciach publicznych. Wszystko to jest zaskakująco proste, ale wymaga dostępu do Internetu z dostępnym adresem IP. Niestety dostawcy usług internetowych coraz rzadziej oferują je klientom bez dodatkowych opłat. Ale są na to różne sposoby.

Brak obsługi AVM dla dodatkowych VPNUsług.

Szkoda w AVM, że ich router, ale też nie ma połączeń VPNZezwalaj na usługi, ponieważ wtedy byłoby bardzo łatwo móc korzystać ze wszystkich urządzeń bezpośrednio w domu za pośrednictwem routera.

Tak więc użytkownik ma po prostu opcję innego FritzBox VPNRouter w użyciu, a nawet aplikacjach VPN-Instaluj usługi bezpośrednio na urządzeniach końcowych.

VPN z routerami FRITZbox:

 1. Możesz Twoje urządzenie do Fritzbox przez VPN połączyć
  i albo uzyskać dostęp do urządzeń we własnej sieci, albo użyć ich do korzystania z Internetu (adres IP połączenia domowego).
 2. Możesz Fritzbox z innym Fritzbox autorstwa VPN połączyć.
  (AVM nazywa to: „FRITZ! Box z firmąVPN połącz ”)
FRITZbox VPN skonfigurować
FRITZbox VPN skonfigurować

Są to na ogół dwa VPN Funkcje routera FritzBox.

FRITZbox bezpośrednio do jednego VPN- Niestety połączenie usługi nie jest możliwe! Fritzbox nie ma wymaganego VPNFunkcja klienta i kompatybilność.

Ale chcesz mieć swoją sieć domową z jednym VPN Połącz usługę, a następnie nadal możesz ją uzyskać VPN-Użyj routera oprócz swojego Fritzbox. Te routery są dostępne od 30 euro, a następnie chronią całą sieć w domu.

VPN-Użyj routera w sieci domowej

VPN Nawiąż połączenie z FRITZbox

Połącz się z siecią

Za VPN możesz ustanowić bezpieczne połączenie sieciowe z urządzeniem FRITZ Box oraz urządzeniami i usługami sieci domowej FRITZ Box za pośrednictwem połączenia internetowego urządzenia mobilnego (np. smartfona, tabletu, a nawet komputera stacjonarnego i laptopa).

Bezpieczne połączenie danych

Ponadto z istniejącymi VPN- Połączenie dla wszystkich zapytań internetowych za pośrednictwem FRITZBox, abyś mógł uzyskać dostęp do wszystkich ofert internetowych (np. E-mail, bankowość internetowa) z urządzenia z Androidem, nawet gdy korzystasz z publicznych hotspotów WLAN, aby nie można było nimi manipulować ani manipulować.

Obejdź zamki geograficzne

Następnie używasz adresu IP sieci domowej (Fritzbox) do odwiedzania stron internetowych. Dlatego nadaje się również do obchodzenia geograficznych barier w transmisji strumieniowej.

fritzbox VPN Nawiąż połączenie
Do Fritzboksa pierwszego VPN Nawiąż połączenie

Zalety:

 • Bezpłatny dostęp do sieci domowej i bezpośrednio do urządzeń takich jak drukarki, aparaty fotograficzne lub NAS
 • Zabezpiecz w sieciach publicznych, szyfrując połączenie z urządzenia mobilnego do Fritzbox.
 • Można go również użyć do ominięcia bloków geograficznych za pomocą Internetu za pośrednictwem adresu IP połączenia domowego.

Wady:

 • Przekroczono maksymalną prędkość transmisji VPN z FritzBox jest ograniczony do około 8.000 XNUMX kbit / s.
 • Wszystkie podłączone urządzenia mają maksymalne osiągalne VPN Prędkość FritzBox (ok. 8.000 XNUMX kbit / s)
 • Dostawca Internetu musi przekazać statyczny adres IPv4 lub przynajmniej wszystkie porty do routera adresu IPv4 (nie jest to możliwe w przypadku prywatnych połączeń DS-Lite)
 • Jeśli nie masz statycznego adresu IPv4, musisz również skorzystać z usługi DDNS (często za opłatą)

Fritzbox router ponad VPN połączyć się ze sobą

Dostęp do sieci firmowej

O jednym VPN Połączenie (wirtualna sieć prywatna) Za pomocą routera FRITZ! Box można bezpiecznie łączyć się z Internetem VPNSerwer Twojej firmy i dostęp do urządzeń i usług w sieci firmowej z sieci domowej.

Sieć witryn

Przez sieć firmową rozumie się, że dwa routery Fritzbox są ze sobą połączone. W zależności od dokonanych ustawień dostęp do sieci drugiego routera jest możliwy tylko w jednym kierunku lub w obu kierunkach (sieć lokacji).

Przynajmniej centralny router (klient do serwera) musi mieć statyczny adres IP lub odpowiedni port przekierowujący do routera.

Router Fritzbox ze sobą VPN połączyć
Router Fritzbox ze sobą VPN połączyć

Zalety:

 • Lokalizacje zewnętrzne i ich urządzenia mogą uzyskiwać dostęp do urządzeń w drugiej sieci (drukarki, serwery, bazy danych).
 • Gwarantowane jest bezpieczne połączenie między obiema lokalizacjami z wysokim szyfrowaniem.

Wady:

 • Przekroczono maksymalną prędkość transmisji VPN z Fritzbox jest ograniczony do około 8.000 XNUMX kbit / s.
 • Wszystkie podłączone urządzenia mają maksymalne osiągalne VPN Prędkość Fritzbox (ok. 8.000 XNUMX kbit / s)
 • Dostawca Internetu musi przekazać statyczny adres IPv4 lub przynajmniej wszystkie porty do routera adresu IPv4 (nie jest to możliwe w przypadku prywatnych połączeń DS-Lite)
 • Jeśli nie masz statycznego adresu IPv4, musisz również skorzystać z usługi DDNS (często za opłatą)

Często zadawane pytania na temat VPN z FRITZbox

Możesz używać FRITZbox bezpośrednio z NordVPN połączyć?

Nie możesz. Routery FRITZbox mają wymaganą funkcję: „OtwórzVPN Klient ”nie.

Jak korzystać z FRITZbox w CyberGhost VPN połączyć?

Nie możesz. Routery FRITZbox mają wymaganą funkcję: „OtwórzVPN Klient ”lub„ Klient PPTP ”nie.

Jak mogę korzystać z mojego FRITZbox do oglądania niemieckiej telewizji?

Informacje o funkcji „VPN do FRITZbox ”, różne urządzenia mogą być również podłączone za pomocą jednego VPN Połącz się z tym. Oznacza to, że korzystasz również z adresu IP własnego domowego dostępu do Internetu, a zatem możesz również korzystać z ofert strumieniowych za granicą.

To jest to VPN Bezpieczne połączenie z Fritzbox?

Tak, używane jest połączenie IPsec, jest to również uważane za bardzo bezpieczne w kręgach ekspertów. Otwarte porty skonfigurowane na Fritzbox nie oferują dużych obszarów ataku hakerów, ale należy również chronić wrażliwe dane w miejscach, w których dostęp jest możliwy za pomocą zapory ogniowej.


Utworzono:04 / 05 / 2020

Schreibe einen Kommentar