Dlaczego potrzebujemy prywatności i anonimowości?

W rozmowach ze znajomymi na temat prywatności i anonimowości w Internecie zawsze pojawiają się te same odpowiedzi:

 • Jeśli nie masz się czego obawiać, nie musisz się chronić!
 • Dzięki szyfrowaniu stwarzamy terrorystom i przestępcom możliwość wykroczenia poza prawo.
 • Zresztą i tak nie możemy nic zrobić przeciwko inwigilacji.

I wiele innych wypowiedzi skłoniło mnie do myślenia.

Ale dlaczego powinieneś się chronić?

anonymitaet_privatsphaere_freiheit_650-min

Firmy zbierają dane o nas.

Najczęstsze monitorowanie pochodzi od firm w Internecie. Google, Yahoo, Yandex, Facebook itp., Ale także raczej nieznane firmy, takie jak: OWA, Xaxis, Ad Spirit, eBuzzing itp. Stale zbierają dane o nas. Są one zintegrowane ze stronami internetowymi, aby zapewnić operatorom witryn anaylsen lub statystyki dotyczące liczby odwiedzających i ich zainteresowania lub aby móc przejść na bardziej ukierunkowane reklamy. Od dawna jest to wypróbowane zdanie: „Tylko ukierunkowana reklama przynosi coś.” Może to być prawda, ponieważ Google jest bardzo popularny, nawet ponieważ nie tylko rozpowszechnia reklamy za pomocą konewki, ale głosuje na zachowanie użytkownika lub jego zainteresowania , W rezultacie reklamy często nie są postrzegane jako takie, ale niektórzy użytkownicy Internetu nawet postrzegają te obwody jako pomocne wsparcie, pokazując informacje lub produkty odpowiadające Twoim bieżącym zainteresowaniom.

O ile może to być prawda, a sukces wyszukiwarek lub sieci reklamowych jest absolutnie słuszny. Ale co z prywatnością? Co się stanie, jeśli nam się to nie spodoba, kiedy i „zagraniczne” firmy śledzą nas i ciągle chcą dowiedzieć się o nas więcej? Co jeśli odejdziemy od naszych rzeczywistych zainteresowań i będziemy zainteresowani innymi rzeczami w Internecie? Jak to wpływa na postrzeganie firmy jako osoby? Czego nam brakuje, gdy wybieramy dla nas tylko widok świata z przewodnikiem? W9 Czy naprawdę jesteśmy obcymi, mając więcej wiedzy o nas, niż dzielilibyśmy się z naszymi sąsiadami?

To piękny i poplamiony widok rzeczy, które dostajemy w Internecie.

Tajne służby zbierają dane o nas.

Dokumenty Edwarda Snowdena pokazały nam wszystko, że jesteśmy stale monitorowani i szpiegowani. każdy z nas wszystkich! Dlaczego tak się dzieje? Może to być błędne przekonanie o inteligencji, że możesz uzyskać wgląd dzięki gromadzonym informacjom. Nigdy wcześniej tak nie było, ale oczywiste jest, że dane, których używasz, nie służą wyłącznie zwalczaniu terroryzmu. Mogą z tego wynikać także korzyści geopolityczne i ekonomiczne. W połączeniu z propagandą, której nigdy nie mogliśmy uciec, optymalizuje ją wiedza zdobyta na temat osób i grup ludzi, dostosowana jako reklama Google, dzięki czemu jest jeszcze bezpieczniejszym celem. Informacje, które ty i ja otrzymujemy na co dzień za pośrednictwem różnych niemieckich mediów, są już dostosowane do naszego sposobu myślenia i naszych pragnień, i oczywiście są też organizacje, które z nich korzystają, jeśli myślimy tak, jak zaplanowano.

to brzmi jak teoria spiskowa dla jednego czy drugiego? Ale byłoby bardzo mało prawdopodobne, gdyby było inaczej! Nie należy oczekiwać, że naprawdę duże i potężne firmy na całym świecie NIE są zainteresowane tym, jak myślimy, i że pozostawiłbyś przypadek temu, co zobaczymy. Tak było w czasie wojny w Wietnamie, podczas zimnej wojny, kiedy przyszło ogłosić „socjalizm” wrogim wizerunkiem, a dziś jest jeszcze bardziej rozwinięty. Otrzymujemy wiadomości i wiadomości, które są dla nas przeznaczone!

Przedstawiony nam błędny pogląd, nakierowany na nasze myślenie, w celu maniapulacji.

Rządy zbierają dane o nas.

Dlaczego nasze rządy chcą gromadzić dane o nas, widać to bardzo dobrze w Turcji, Polsce, na Węgrzech lub w innych krajach, takich jak Estonia, Litwa i tak dalej. są to wszystkie „zachodnie stany”, które nazwalibyśmy „przyjaciółmi”, ale we wszystkich tych krajach jednostki są pozbawione swoich praw. W Turcji Dziennikarze i intelektualiści krytyczni wobec rządu są aresztowani. Na Węgrzech Zwolennicy sprzeciwu zostaną pogorszeni ekonomicznie, zostaną przeprowadzone fikcyjne procedury, aby wykluczyć ich nawet po subsydiach itp. Na Litwie „Nie-obywatele” są trzymani z dala od wyborów i urzędów, mimo że stanowią 30% populacji. Ilekroć zaczynają się organizować, a jest to również możliwe do śledzenia za pośrednictwem mediów elektronicznych, Exektuive, a także państwowa maszyna Proaganda interweniują i niszczą reputację lub stojące za nią pomysły. A przejście od „ścigania mowy nienawiści” do piętnowania nieprzyjemnych ludzi to tylko „maleństwo”. W ciągu kilku tygodni sytuacja w innych krajach zachodnich może się radykalnie zmienić, o ile jest to konieczne do utrzymania władzy niektórych elit (i istnieją one w Niemczech).

Można zrobić coś przeciwko własnemu rządowi, ale ponieważ często popierają go partnerzy międzynarodowi, ludzie są wtedy bardziej bezsilni!

Niektórzy mogą teraz założyć, że jesteśmy bezsilni wobec wszystkich tych faktów. Oczywiście możesz to powiedzieć i na wiele sposobów trudno jest coś z tym zrobić, ale nie może i nie może być niemożliwe!

Co możesz z tym zrobić?

świadomość

 • Nie unikaj dyskusji na ten tematale rób to również w rodzinie, z przyjaciółmi lub w miejscu pracy. Niech to prawda, że ​​wokół ciebie, podobnie jak firmy, zachodnia propaganda, a nawet własny rząd, próbują cię poznać, manipulować i jak niektórzy nawet znoszą kłamstwa lub prawa obywatelskie. Są to pozornie małe sygnały, które rozpoznasz, ale znacznie zmienią twoją perspektywę.

Chroń się!

 • Skorzystaj z możliwości, które maszaby maksymalnie utrudnić firmom, agencjom wywiadowczym, a nawet rządowi monitorowanie i kontrolowanie twoich zainteresowań, komunikacji lub po prostu twoich opinii.
 • Użyj jednego VPNusługa na każdym urządzeniu i staleponieważ twoje działania powinny być jak najbardziej „prywatne”!
 • Surfuj po Internecie i blokuj moduły śledzące i zawsze wyloguj się ze stron internetowych po ich użyciu (Google, Facebook, Yahoo itp.)
 • Nie czytaj multimediów, którymi chcesz manipulować. Kiedy zdasz sobie sprawę, że medium zgłasza się jednostronnie lub prosi o postawienie wiodących pytań. Przestań to czytać! Stałe.
 • Słuchaj, jak inni „wierzą w ciebie” - sformułuj opinię.
 • Obsługiwane organizacje, które próbują coś zmienić i pozwalają nam nadal cieszyć się większą swobodą i otwartym umysłem w przyszłości. Pieniądze, które oszczędzasz, ponieważ nie konsumujesz już niepotrzebnych środków propagandy, inwestujesz je lub po prostu przyczyniasz się do „wolności i sprawiedliwości bez propagandy!
 • Nigdy nie poddawaj się ciśnieniu. Większość ofert, które są bezpłatne i obiecują ci większy komfort (darmowe programy, usługi online itp.), Finansuje się sam, wykorzystując twoje dane. Dlatego dokładnie zastanów się, czy korzyść dla Ciebie również uwzględnia tę okoliczność.

Jaka jest za to nagroda?

Jeśli spodziewasz się, że szybciej znajdziesz pracę. Twój partner będzie zatem bardziej uważny na ciebie każdego dnia. Następne zeznanie podatkowe da ci kredyt.

Wtedy będziesz rozczarowany.

Ale jako jednostka i jako część kolektywu w swoim kręgu przyjaciół, kraju, kontynentu, a nawet na całym świecie, zrobisz różnicę. Nasze dzieci będą nadal wybierać to, co chcą żyć i nie będą zmuszane przez innych. Uciekniesz przed problemami, nie będąc ogólnie podejrzanym.

Będziesz mógł szybciej reagować na zmiany i oszczędzać cenny czas, nie wierząc wszystkim i wszystkim.

Nie wszyscy będziemy mogli razem „zemdleć”.