Avira Phantom VPN Test: niezalecane!

Zostaw recenzję

Avira Phantom VPN

5 USD
4.3

Geschwindigkeit

7.4 / 10

prywatność

1.8 / 10

Ausstattung

2.9 / 10

Obsługa klienta

6.4 / 10

cena

2.9 / 10

korzyści

  • Wszystko w języku niemieckim dostępne
  • Darmowa taryfa
  • Łatwa obsługa
  • Dobre prędkości

ujemny

  • Przesyłanie danych do Avira - bez pytania użytkowników!
  • Tylko serwer wypożyczalni - ryzyko ostrzeżeń
  • Torrent nie jest dozwolony
  • Wysoka cena za niewielką funkcjonalność
  • Możliwe monitorowanie i szpiegowanie użytkowników
Większość z nas kojarzy nazwę Avira ze znanym oprogramowaniem antywirusowym. Ale czy wiesz, że ma to również związek z tym VPN tam? Można by pomyśleć, że to, Avira Phantom VPN, powinien oferować doskonałą ochronę. W końcu pochodzi z rodziny Avira. Niestety musimy udać się do naszego Avira Phantom VPN Ale test powiedz: coś poszło nie tak ...

Czego oczekujesz od jednego? VPN? Prywatność, prywatność i anonimowość są z pewnością równoznaczne z Tobą na górze „listy życzeń”. Tym bardziej przerażający, że Avira ze swoim Avira Phantom VPN całkowicie stracił te trzy cele, a wręcz przeciwnie, stanowi zagrożenie dla Twojej prywatności! W skrócie, nasz test wykazał, że Avira Phantom VPN Udostępnia dane osobowe, współpracuje z agencjami rządowymi, korzysta z serwerów wirtualnych bez ochrony przed inwigilacją i nie nadaje się do torrentów.

Nie tylko tak mówimy, ale kryją się za tym fakty! Oto nasza krytyka:

Dane są przekazywane do Avira - bez żądania użytkownika!

Chociaż instrukcje ochrony danych nie określają tego wyraźnie lub deklaracja jest nieodpowiednia, ALE: jak tylko Avira Phantom zostanie zainstalowana na urządzeniu, określone dane urządzenia są przesyłane do Avira (w tym nazwa użytkownika używana do logowania na urządzeniu, adres IP, System operacyjny itp.). Oznacza to, że zniknęła kontrola nad własnymi danymi. Nawet po odinstalowaniu darmowej wersji VPN dane są nadal uwzględniane Avira!

Absolutnie nie można tego zrobić VPN-Provider!

Ta transmisja danych użytkownika do innych baz danych, bez pytania użytkownika, jest dla jednego VPNOperator całkowicie nie do przyjęcia. Dla Aviry jest to oczywiście praktyczne, ponieważ dane użytkownika mogą być tym samym czasem na promocję lub sprzedaż wspaniałych produktów. Dlaczego nie zamówić odpowiedniej zapory ogniowej, programu antywirusowego itp. ... Więc stajesz się dostawcą danych dla firmy, która faktycznie sprzedaje się jako ochrona twoich danych!

Używane serwery wypożyczające są podatne na nadzór

To niedbałe obchodzenie się z danymi użytkowników skłoniło nas do dokładniejszego przyjrzenia się serwerom używanym przez Avirę Phantom: wszystkie serwery, które testowaliśmy, były serwerami do wynajęcia. Za nimi kryją się znani gospodarze, którzy w przeszłości już wydali dane użytkowników w przypadku zapytań rządowych lub musieli to zrobić. Więc absolutnie nie jesteś chroniony przed inwigilacją i ostrzeżeniami itp.! Takie żądania bezpośrednio do hosta zwykle przekazują nawet Avirę, dlatego dostawca nie ma kontroli nad plikami dziennika.

Torrent z Avirą Phantom VPN? Nie ma mowy!

Według Aviry torrent nie jest zabroniony. To nie znaczy, że jest zalecane. Ponieważ jeśli jako użytkownik przypadkowo utworzysz utwór chroniony prawem autorskim downloadTwoje dane będą udostępniane na żądanie i możesz być ofiarą ostrzeżeń. Oczywiście nie możesz o to poprosić VPN obejmuje nielegalne działania. Ale jakoś nie ma żadnej ochrony użytkownika i jego prywatności. I nie tak powinno być, jeśli się zgodzisz VPN gwarantowana! Z pewnością istnieją dostawcy, którzy chronią swoich użytkowników i nie udostępniają danych. Oczywiście należy powiedzieć, że lokalizacja Aviry w Niemczech ma problem ze względu na sytuację prawną.

Prędkość Avira Phantom VPN w teście

O braku ochrony Avira Phantom VPNJeśli chodzi o Twoją prywatność, wyjaśniliśmy teraz szczegółowo naszą krytykę. Ale co z wydajnością dostawcy? Oczywiście przeprowadziliśmy również testy tutaj, przy bardzo niewielu użytkownikach korzystających z serwerów w czasie testu. Nie było przerw, a opóźnienia i zmierzone prędkości są średnie. Jednak absolutnie nie było jasne, czy w ogóle miało miejsce szyfrowanie naszych danych! Tutaj nie ma kontroli!
Avira Phantom VPN Geschwindigkeitsstest

Avira Phantom VPN Aplikacje

Pozytywnie odnotowano w tym temacie łatwą obsługę i wykonanie oprogramowania w języku niemieckim. Ale tutaj również brakuje funkcji bezpieczeństwa: ochrona przed wyciekiem DNS, blokowanie złośliwego oprogramowania, ochrona przed wyciekiem z systemu Windows, Killswitch, zapora ogniowa, ochrona przed wyciekiem WebRTV itp. Nie są dostępne. Tak powinno być VPN użytkownik nie jest ostrzegany, a jego dane są już niezaszyfrowane, nawet o tym nie wiedząc. Avira Phantom VPN nie można używać na innych urządzeniach, takich jak routery.

Ceny Avira Phantom VPN

Avira Phantom VPN jest dostępny w wersji bezpłatnej z limitem danych 500 MB / miesiąc, a także w wersji Pro. Prawie 8 Euro znajduje się w górnym segmencie dostawców.

Avira Phantom VPN Ceny i taryfy

Avira Phantom VPN Podsumowanie raportu z testu

Jak nasz Avira Phantom VPN Raport z testu pokazuje, że dostawca ma ogromne słabości. Przede wszystkim w odniesieniu do zasadniczej kwestii prywatności - dane są gromadzone, przekazywane itd. Avira Phantom oferuje masową inwigilację, szpiegostwo i ryzyko ostrzeżeń. VPN w porządku obrad. Szkoda, ponieważ mielibyśmy nadzieję na więcej od dostawcy ochrony antywirusowej. Szczerze mówiąc, końcowy wynik naszego testu nawet trochę nas wstrząsnął ... Rzadko wydajemy absolutne ostrzeżenie dostawcy. Ale z Avira Phantom nie mamy innego wyboru niż to absolutnie niezalecane! VPN po prostu nie oferuje żadnej korzyści użytkownikom. I po podwyższonej cenie.

Utworzono:09 / 24 / 2019

Schreibe einen Kommentar