CyberGhost VPN »Test, doświadczenie i alternatywy

Zostaw recenzję

Cyber ​​Ghost VPN

2.75 EUR
6.6

Geschwindigkeit

6.5 / 10

prywatność

4.4 / 10

Ausstattung

6.5 / 10

Obsługa klienta

6.5 / 10

cena

9.0 / 10

korzyści

  • Kompletny w języku niemieckim
  • Prosta aplikacja
  • Ciekawe dodatkowe funkcje

ujemny

  • Zmniejszona prędkość poprzez użycie proxy
  • Transfer danych do prywatnych firm i organów zgodnie z OWU
  • Zwodnicza anonimowość jest tutaj wyraźnie przesadzona w reklamie

VPNTester_Checkliste

Czy Cyberghost VPN Bezpieczne?

CyberGhost VPN jest bardzo popularny VPNDostawca w obszarze niemieckojęzycznym, Operator ma siedzibę w Rumunii i osiedla się za pośrednictwem niemieckiej firmy (Cleverbridge). Oprócz współpracy z crowdfundingiem firma ogłosiła również współpracę reklamową z heise.de i chip.de. Cyberghost oferuje nawet całkowicie i trwale darmo VPNTaryfa, która jest ograniczona do nieco wolniejszego i ograniczonego wyboru serwerów, ale poza tym dostępna jest nieograniczona. Cyber ​​Duch stawia w swojej sieci z kombinacji VPNSzyfrowanie, a także korzystanie z serwera proxy. W rezultacie dostawca może zapewnić dostęp i tożsamość między lokalizacjami w krajach 30, a także dodatkowe funkcje, takie jak: Blokowanie reklam, blokowanie śledzenia, ochrona przed phishingiem, antywirusy itp. Ponieważ zawartość pakietu użytkowników jest rozpoznawana i przetwarzana za pośrednictwem usługi proxy. Ma to pewne zalety, ale także wady, które opiszę w poniższej recenzji. Moje pierwsze doświadczenia Zrobiłem to z dostawcą 2014, ale od tego czasu wiele się zmieniło technicznie.

Aktualizacja: CyberGhost VPN Reprezentuje działanie darmowego VPNUsługi sfinalizowane do grudnia 2018.

Instalowanie CyberGost VPN i wybór oprogramowania.

Instalacja różni się nieco od tego, co dzieje się z innymi dostawcami / usługami, ponieważ najpierw tworzysz urządzenie w witrynie, wybierasz, które to urządzenie. Następnie zainstaluj oprogramowanie. Urządzenie niezarejestrowane nie jest rozpoznawane. Jest to z jednej strony wygodne, ale ma również pewne pułapki, ponieważ zawsze najpierw trzeba tworzyć nowe urządzenia na stronie internetowej operatora. Możesz więc utworzyć maksymalnie 5 urządzeń, jeśli chcesz dodać dodatkowe, musisz usunąć poprzednie.

CyberGhost VPN Awendung
CyberGhost VPN Anwendung

CyberGhost VPN Aplikacje i VPN-Zugangssoftware

Własne aplikacje i oprogramowanie komputerowe wyglądają bardzo podobnie i oferują bardzo przemyślaną graficznie reprezentację funkcji. Mapa z bieżącą lub wybraną lokalizacją jest zawsze wyświetlana. Podczas tworzenia połączenia nawet animacja zmienia własną lokalizację. Pomaga to również niedoświadczonym użytkownikom łatwo zidentyfikować lokalizację, z którą są aktualnie połączeni i jakiego adresu IP używają. Ponadto można włączać i wyłączać dodatkowe funkcje tworzone za pośrednictwem funkcji proxy. Szczegółowa reprezentacja graficzna ma również tę wadę, że aplikacje, szczególnie na wolniejszych urządzeniach, tylko gwałtowne lub czasami nie reagują wcale.

Prędkości w sieci CyberGhost

W moich testach dowiedziałem się, że CyberGhost korzysta z innych serwerów do darmowej taryfy jak w przypadku Stawki Cyber ​​Ghost Premium, serwery dostępne za darmo mają oczywiście ograniczoną przepustowość i powinny zezwalać na połączenie, ale bez szumu prędkości, w związku z tym testowana przepustowość również ustaliła się na +/- 2MBit / sek. W taryfach premium wykorzystywane są coraz szybsze połączenia. Są one jednak również łatwo rozpoznawane przez dodatkowe serwery proxy. W rezultacie ruch danych jest badany zarówno podczas transmisji, jak i odbioru. Wynikające z tego wolniejsze czasy pingów były łatwe do wykrycia. Oczywiście nawet „kompresja” oferowanych danych nie przyniosła poprawy. Pomaga to tylko przy dłuższych i większych ilościach danych, ale nie przy małych pakietach danych, ponieważ są one używane w grach online lub VoIP itp. Podsumowując, użycie wszystkich funkcji oznacza, że ​​CyberGhost oferuje zmniejszenie przepustowości o 15-20%. Jest to dość znacząca wartość i nie znajduje się w obszarze TOP.

Ochrona anonimowości w CyberGhost VPN

Z jednej strony CyberGhost uzasadnia VPN outsourcing czynności rozliczeniowych również w jego warunkach z ochroną danych użytkowników:

Dane osobowe: CyberGhost zbiera i wykorzystuje nie Dane osobowe, takie jak adres e-mail, imię i nazwisko, adres i informacje dotyczące płatności.

Po prostu nie do końca wierzę, że jest to główny powód, myślę, że jest to raczej powód dla stawek korporacyjnych i partnerstwa reklamowego, które zmusiły ten krok do rozwiązania spółki „Cleverbridge”. W przepisach opisuje Cyberghost VPN postępowanie z danymi użytkownika w następujący sposób:

Zaloguj dane: CyberGhost nie prowadzi dzienników, które umożliwiają wyciąganie wniosków na temat adresu IP, czasu lub zawartości ruchu. Należy wyraźnie stwierdzić, że nie logujemy treści komunikacyjnych, danych o odwiedzanych stronach internetowych lub adresach IP.

CyberGhost VPN rejestruje wyłącznie do celów statystycznych dane nieosobowe (takie jak obciążenie serwera), które w żadnym momencie nie mogą stanowić zagrożenia dla Twojej anonimowości. Służą jedynie poprawie jakości usługi.

Jest to ładnie napisane, ale ponieważ musisz ręcznie dodać każde używane urządzenie, można odczytać z niego inne dane, więc adres IP to tylko funkcja umożliwiająca jednoznaczną identyfikację użytkownika. Ponieważ w regulaminie jest również napisane przez „odpowiedzialność użytkownika:

Jesteś związany niniejszymi warunkami użytkowania, przepisami prawa i regulacjami oraz jesteś odpowiedzialny za ich zgodność. CyberGhost nie bierze odpowiedzialności za twoje działania. CyberGhost będzie współpracował z użytkownikami prawa i według własnego uznania z publicznymi i prywatnymi organami przestępczymi i organami ścigania w przypadku naruszenia prawa przez użytkowników.

CyberGhost zastrzega sobie prawo dostępu do CyberGhost w przypadku naruszenia prawa VPN zmniejszyć lub całkowicie lub częściowo zawiesić jak również dokonać czynności prawnej.

Cóż, spójrzmy na temat anonimowości i prywatności za pośrednictwem CyberGhost VPN raz techniczny:

CyberGhost VPN używa wynajętego serwera dedykowanego w różnych lokalizacjach, jest to również zwykły sposób i proces, na przykład VPNDostawca rozszerzył swoją sieć. Serwery proxy służą również do kontrolowania ruchu użytkowników. Zauważyłem, że niektóre strony używają usług Google DNS jako kopii zapasowej. Oznacza to, że jeśli serwer DNS z CyberGhost nie będzie dostępny na czas, wówczas serwer GoogleDNS: 8.8.8.8 lub 8.8.4.4 zostanie przełączony. Nie jest to bardzo anonimowe, ponieważ pozwala także na rejestrowanie aktywności użytkownika przez „zaufane” strony trzecie. To duży MINUS w skali anonimowości!

Ponadto wszystkie dane wysyłane lub odbierane przez użytkownika, nawet przesyłane przez połączenia SSL, zostaną rozbite i zbadane. W związku z tym możliwe jest również usunięcie „kodów śledzenia” również z danych, ponieważ pliki dziennika z Serwer proxy zapisałem wiele danych osobowych i podlegających ocenie!

Interesujące jest również przejrzysty raport Cyber ​​Duch VPN wydała.

Dlatego powiedziałbym, że CyberGhost oferuje dobrą ochronę przed celowymi hakerami lub snifferami w sieci lub dostawcy usług internetowych, anonimowość wobec CyberGhost lub władz, a nawet niektórych firm, ale nie ma wątpliwości. Jako przesadzone CyberGhost oczywiście z własnymi informacjami!

Obsługa klienta od CyberGhost

Dostawca oferuje wszystkie dokumenty i oprogramowanie, a także obsługę klienta całkowicie w języku niemieckim, ma to pewne zalety, ponieważ dla większości użytkowników jest to łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. Dlatego kontakt z obsługą klienta nie jest tak naprawdę konieczny. CyberGhost mówi także o obsłudze klienta 365Tage, ale w moim teście na niektóre zapytania odpowiedziano tylko 2 dni później. To nie powinno się zdarzyć, ale wszyscy jesteśmy ludźmi (większość z nas). Ogólnie jednak istnieje gruby PLUS, który ułatwia obsługę nawet laików.

Moje streszczenie na temat CyberGhost VPN

,de VPN Oceniony przez testera. Uważam, że CyberGhost w zasadzie nie jest zły, niezawodnie chroni przed wieloma zagrożeniami, które istnieją dla zwykłych użytkowników w Internecie, a także tworzy niezawodne połączenia i tożsamości w wielu krajach. Jest łatwy w użyciu i i tak nie wymaga wiele uwagi w niskiej cenie. Nie wierzę jednak, że chroni to również przed pewną współpracą z władzami lub służbami wywiadowczymi, ale ponieważ nie wydaje się to ważne dla wszystkich, mogę to zalecić pod tym warunkiem!


Utworzono:02 / 23 / 2016

10 myśli na temat „CyberGhost VPN »Test, doświadczenie i alternatywy«

Schreibe einen Kommentar