Steganos Online Shield VPN - Raport z badań i doświadczenia

Zostaw recenzję

Steganos Online Shield VPN

1.39 EUR
6.5

Geschwindigkeit

6.5 / 10

prywatność

5.0 / 10

Ausstattung

6.0 / 10

Obsługa klienta

7.0 / 10

cena

8.0 / 10

korzyści

 • Niemiecki dostawca rozwiązania bezpieczeństwa
 • Różne opcje filtrów, ale bez bezpośredniej kontroli

ujemny

 • Współpraca z władzami w Niemczech
 • Brak prawdziwej anonimowości
 • Usługi proxy musisz zaufać dostawcy 101%

Steganos Online Shield VPN jest produktem z Berlina i jest z wieloma moimi czytelnikami na szczycie listy ulubionych, więc chciałem przyjrzeć się bliżej tej usłudze. Rezultat i moje doświadczenia są mieszane, ale zawiodły. Choć usługa jest tak prosta i atrakcyjna, nieistotne są również zagrożenia dla prywatności. Anonimowość oferuje steganos VPN tylko zagraniczne strony internetowe, organy i agencje wywiadowcze mają bardzo łatwy dostęp do innych danych użytkowników. Dlatego dla firm ta usługa zdecydowanie nie jest odpowiednia!

Zacznijmy od pełnych obietnic sprzedającego w jego objaśniającym filmie:

Wiele z tych szczegółów jest również prawdą. Jednak trzeba również powiedzieć, że znalezienie się w Internecie z tym dostawcą wymaga sporo pewności, a niektóre aplikacje, takie jak bloker śledzenia, powinny być lepsze bezpośrednio w przeglądarce i bezpłatnie instalować z.Bsp: „Ghostery” Jest to niezbędne bezpieczniejszy, a także bardziej elastyczny w Internecie.

Steganos Online Shield VPN Technologia

Steganos polega na klasyce VPN Połączenia między terminalami użytkownika a serwerem. Jest to bezpieczne i daje atakującym niewielkie szanse na przeniesienie danych na serwery Stegano. Wszystko, co jest następnie wymieniane na serwerze Steganos z Internetem, jest anonimizowane przy użyciu adresów IP Steganos. Tam, gdzie istnieje ryzyko, Steganos ma wiele swoich „technik filtrowania”, a także „blokerów bezpieczeństwa” proxy Server zrealizowane. Jest to oczywiście hamulec wydajnościowy, ponieważ usługi proxy nie tylko szybko przewijają do przodu wszystkie dane. Co więcej, Steganos otwiera również wszystkie dane do przesłania, nawet jeśli najwyraźniej zostały one bezpiecznie zaszyfrowane między użytkownikami a witryną. Odbywa się to poprzez funkcję maskowania serwerów proxy, które wyświetlają się użytkownikowi jako wydawcom strony internetowej i stronie internetowej jako rzeczywistemu użytkownikowi. Oznacza to, że nawet zaszyfrowane dane bankowe mogą być otwierane, filtrowane, a następnie przekazywane bezpośrednio przez technologię Stegano. Odbywa się to w obu kierunkach. Jest to również idealny czas na zapisanie działań, a także treści komunikatu i ewentualnie przekazanie go władzom lub tajnym służbom. Jeśli więc użyjesz tej techniki, musisz bardzo zaufać temu dostawcy.

Funkcje filtrów, takie jak:

 • Zapobiegaj śledzeniu społecznościowemu
 • Blokuje reklamy i wyskakujące okienka
 • Automatycznie usuwa pliki cookie
 • Wyświetlanie zagrożeń

są właśnie możliwe dzięki dokładnie tym usługom proxy. Polecam jednak, ponieważ usługi te mogą rzeczywiście bardzo osobiste dane, dzięki czemu mogą to robić TYLKO lokalnie na własnym urządzeniu. Ghostery oferuje odpowiednie rozszerzenia dla wszystkich przeglądarek całkowicie bezpłatnie. Zaletą jest to, że filtrowanie nie odbywa się na obcym serwerze, ale tylko na twoim własnym urządzeniu i możesz również zobaczyć wszystkie zablokowane treści samodzielnie, a także wykluczyć je raz lub na stałe itp. Własna kontrola nawet nad tymi wrażliwymi procesami.

Cena i taryfy Steganos

Steganos oferuje różne pakiety, a także okres próbny 7 dla wszystkich taryf. Wydaje się, że produkt jednorazowy można przedłużyć po upływie roku, kupując dodatkową licencję na określony czas i określoną liczbę urządzeń.

 • Pierwszy rok kosztuje 49.95 EUR / 4,10 EUR miesięcznie.
 • Rok odnowienia sugeruje wtedy rezerwację w € 29.95.

Co wydaje się w zasadzie tanie, ale w bezpośrednim porównaniu z innymi VPN Dostawcy są przeciętni tylko z powodu wymaganej liczby serwerów.

Oprogramowanie od Steganos Online Shield VPN

Istnieje oprogramowanie dostępowe dla systemu Windows oraz aplikacje na Androida i Apple iOS. Wszystkie są bardzo proste i wykonane w języku niemieckim. Oczywiście to, co na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjne graficznie, wiąże się również z dużym zużyciem komputera i dlatego wymaga dużej mocy baterii, szczególnie w telefonach komórkowych.

Zaskoczyło mnie trochę to, że w czasie testu nadal nie było poprawki dla wycieku DNS w systemie Windows 10, chociaż jest to pilnie potrzebne i znane już od wiosny 2015.

Brakuje możliwości podłączenia routerów lub innych urządzeń!

Steganos Okna-min
Steganos VPN dla systemu Windows

Serwery Steganos VPN

Ten w telefonie komórkowym w rzeczywistości nie ma wyboru, z którym serwerem, z którym chcesz się połączyć, ułatwia użytkownikom, ale to, że aplikacja automatycznie łączy się z Niemcami, nie zawsze ma sens. W niektórych przypadkach może to również mieć całkowicie niepożądane efekty >>. Takie jak udostępnianie plików / korzystanie z torrentów. Dlatego musisz zdecydowanie odradzać to.

W ustawieniach znajdziesz wybór serwera dla krajów:

 • Francja
 • Niemcy
 • Japonia
 • Polen
 • Szwajcaria
 • USA
 • Niederlande
 • Austria
 • Rumunia
 • Hiszpania

To tyle VPN Serwer w krajach 10. Jednak poszczególne serwery nie mogą być wybrane, więc musisz polegać na oprogramowaniu lub regułach w tle.

Sam Steganos tak naprawdę nie mówi na ten temat, chyba że oczywiście współpracujesz z władzami niemieckimi w przypadku możliwych danych kryminalnych, a nawet naruszeń prawa. Anonimowość to coś zupełnie innego! Ile różnych serwerów faktycznie działa Steganos, nie wyjaśniono mi nawet po wielu prośbach. Tak mało, jak byliby chronieni. Polityka prywatności na stronie internetowej nie dawajcie nic temu. Zasadniczo starano się jak najmniej reagować na te okoliczności bez podawania informacji o jakichkolwiek nieprzyjemnych okolicznościach,

Szybkość Steganos w Internecie. Prędkość ślimaka zamiast autostrady?

To, co technicznie już opisałem, dotyczy teraz także szybkości wyników testu. Steganos może przesyłać dane do 10 MBit / sekundę z utratą około 20% i dalej do 30 MBit / s z utratą wydajności do 40%. Może nie być to zauważalne na telefonie komórkowym, ale w innych aplikacjach jest to znacząca różnica w stosunku do bezpośredniego połączenia. Wynika to z Proxy.Filter i prawdopodobnie również dlatego, że zbyt wielu użytkowników jest kierowanych przez ten sam serwer. Użytkownik nie może tego wybrać.

Mój wniosek na temat Steganos Online Shield VPN

Krótko mówiąc, mógłbym to podsumować: Trzymajcie z daleka palce! Jeśli dzisiaj wybierzesz dostawcę, możesz oczekiwać większej wydajności i kontroli nad nim. Z indywidualnymi darmowymi narzędziami i dobrym VPN Dostawcy są znacznie szybsi i bezpieczniej chronieni.


Utworzono:05 / 20 / 2016

Uwagi 5 na temat „Steganos Online Shield VPN - Raport z badań i doświadczenia ”

Schreibe einen Kommentar