HTTPS? Więc surfujesz bezpiecznie i prywatnie!

Nie więcej niż obserwowaliśmy i szpiegowaliśmy w prawdziwym życiuHTTPSchcę być zauważony, powinien także zachowywać się w Internecie. Szyfrowanie to duży problem w celu ochrony danych i prywatności. Pokażemy Ci film, który wyjaśnia po prostu i dokładnie, na czym polega szyfrowanie, http, a przede wszystkim https!

W kawiarni, w samolocie lub w innym miejscu zbyt ciekawy sąsiad, który „czyta” na twoim laptopie dość otwarcie? Wcale nie - czy? To szpiegostwo jest oczywiste, że można łatwo uciec, zmieniając miejsce lub zmieniając postawę.

Niezaszyfrowany w Internecie?

Ale czy rzeczywiście zdajesz sobie sprawę, że podsłuch na ścianie jest również bardzo blisko podczas surfowania po Internecie? I nie tylko jeden. De facto połowa świata, jeśli używasz standardowej przeglądarki. Ponieważ wysyła dane niezaszyfrowane przez linie. Nieszyfrowane oznacza, że ​​każdy, kto jest w jakiś sposób na linii, może czytać dalej. Bez ciebie nawet nie zauważając. Twój dostawca internetu, na przykład operator publicznej Wi-Fi, w której jesteś, administrator witryny, na której jesteś itp.

,de VPN chroni cię do nadzoru i współpracyVPN

To też nie jest idealne, prawda? Zwłaszcza, że ​​nie chodzi tylko o czytanie. Chodzi o to, że dane mogą zostać skradzione, a nawet zmanipulowane. Dlatego ważne jest, aby zapewnić odpowiednie szyfrowanie. niż VPN-Oczywiście, będziemy Cię wspierać VPN do serca. Gdy tylko się z nim połączysz, wszystkie twoje dane są przesyłane przez tunel i zasłaniane. Obecnie w naszych testach wypadliśmy bardzo dobrze Przybysz Surfshark lub Bestseller na północVPN.

Każdy może zrozumieć http!

Co oprócz górnej wskazówki VPN Możesz wykonać następujące czynności: Nadal istnieje wiele witryn internetowych obsługujących „http” (protokół przesyłania hipertekstu). Możesz to zobaczyć w wierszu adresu przeglądarki. W wielu przypadkach przeglądarki nawet ostrzegają przed http. Ten protokół jest językiem używanym przez przeglądarkę i drugi serwer. Po prostu głupie, że to nie jest trudne. Wszyscy to rozumieją.

https pomaga w szyfrowaniu

Oczywiście potrzebny jest inny język. I są też. Wiele stron już z niego korzysta. Mianowicie „https”, co oznacza „bezpieczny protokół przesyłania hipertekstu”. S na pewno. Ponieważ dzięki temu protokołowi wszystkie dane są szyfrowane. Pozostaje chaos znaków, którego nikt nie może zrozumieć. I na pewno nie manipuluj. Dzięki https nie możesz być przekierowywany na fałszywe strony itp.

Wtyczka do przeglądarki „HTTPS wszędzie”

To bardzo dobra rzecz. Jednak nie byłoby szczególnie praktyczne, gdybyś musiał ręcznie sprawdzić dla każdej witryny, czy https jest dostępny, czy tylko http. W tym celu zaradni badacze wymyślili coś odpowiedniego kilka lat temu. Zespół Electronic Frontier Foundation opracował wtyczkę do przeglądarki „HTTPS wszędzie” wraz z Tor Projet. Sprawdza, czy witryna jest dostępna w języku https i automatycznie przechodzi do tej zaszyfrowanej wersji. Więc jeśli to możliwe, jesteś pewien.

Czy i tak nie wszystkie strony są już szyfrowane https?

W rzeczywistości wiele witryn oferuje obsługę szyfrowania HTTPS. Jednak korzystanie z tego nie zawsze jest jasne i łatwe dla użytkownika. Więc może np. Na przykład możesz kliknąć link „wstecz”, który odsyła tylko z powrotem do niezaszyfrowanej wersji. Lub, co gorsza, istnieją strony internetowe, które od samego początku oferują http ... Dzięki „HTTPS wszędzie” jesteś bezpieczny, nawet w takich przypadkach!

Wtyczka jest dostępna dla niektórych przeglądarek - można ją znaleźć na EFF główny HTTPS wszędzie Downloads (Chrome, Firefox itp.).

A oto bardzo dobrze zrobione wideo ze wszystkimi informacjami:

HTTPS? Więc surfujesz bezpiecznie i prywatnie! 1

Utworzono:01 / 14 / 2020

Schreibe einen Kommentar