Hasła 2019 - bezpieczne i łatwe do zapamiętania?

Chodzi o hasła. Powinny być trudne do złamania. Ale powinieneś być także w stanie je zapamiętać. Dość trudne ... Znaleźliśmy film, który pomoże Ci rozwiązać problem z hasłem. Z jednej strony wyjaśnia, jak działają hasła. Z drugiej strony, jak sprawić, by Twoje hasła były bezpieczne i łatwe do zapamiętania.

Obraz i dźwięk zawsze wyglądają dobrze, najlepiej od razu obejrzeć wideo. Myślimy: dobra robota - a ty? Dla tych, którzy wolą czytać, oto podsumowanie najważniejszych punktów:

Hasła 2019 - bezpieczne i łatwe do zapamiętania? 1

Jedno hasło - wiele zasad

Prawdopodobnie już to słyszałeś: hasła w miarę możliwości powinny składać się z wielkich liter, znaków specjalnych i cyfr. Oczywiście nie bądź też za krótki, przynajmniej 8 znaków. Ale nie używaj tej samej rzeczy zbyt długo i innej dla każdego konta! Ponieważ w przypadku wycieku hasła i korzystania z niego wszędzie, ryzyko oczywiście ogromnie się zwiększy ...

Hasła są podobne do prostych liczbŁatwo pamiętasz hasła?od

Trzeba przyznać, że hasła są naprawdę skomplikowane - kiedy wolisz w ogóle o nich nie myśleć. Dlaczego tak jest Wynika to z tego, jak działają hasła: pomyśl o swoim nowym, drogim rowerze. Czy po prostu zostawiłbyś go na ulicy bez zamka? Nie gwarantuje Ale jeśli kupisz teraz dobry zamek szyfrowy i ponownie wykorzystasz urodziny jako kombinację, to też nie jest zbyt mądre. To samo dotyczy haseł. Z tą wielką różnicą, że daty urodzenia, imiona psów itp. Są łatwe do znalezienia w Internecie. Ponadto badania te są po prostu wykonywane przez komputer.

W przypadku wycieku jesteś szczególnie zagrożony!

Jeśli haker jest wystarczająco bezczelny, aby wypróbować żywe hasła bezpośrednio na koncie, zwykle nie ma szczęścia. Ponieważ po kilku próbach się zamyka. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli dostawca, którego używasz, staje się ofiarą wycieku danych lub pazura. Ponieważ wtedy atakujący ma również twoje dane. Teraz musi pozwolić swojemu komputerowi na wyszukiwanie haseł, aby złamać twoje konto. W przeciwieństwie do człowieka komputer może to zrobić w ciągu kilku sekund.

Możesz dowiedzieć się, czy kiedykolwiek padłeś ofiarą wycieku i czy w sieci płyną dane czy zostałem pwned łatwo sprawdzić.

Im dłuższe hasło, tym dłużej trwa jego złamanie

Im prostsze jest hasło, tym szybciej komputer się dowie. Ale jeśli użyjesz fajnego hasła ze znakami specjalnymi, cyframi itp., Będzie to trudniejsze. Następnie potrzebny jest tak zwany atak „brutalnej siły”. Długość hasła naprawdę ma znaczenie. 10 małych liter można złamać w ciągu kilku sekund. Komputer ma 11 małych liter i jest zajęty przez 20 dni. A jeśli wybierzesz 16 małych liter, niewiarygodne 10 komputerów będzie walczyć przez ponad 2.000 lat!

Góra: długa i różnorodna

Do tej pory rozmawialiśmy tylko o długości haseł. Ale nie tylko im dłużej, tym lepiej. Jeśli teraz dodasz znaki specjalne, cyfry i wielkie litery, komputer zajmie miliony lat. Taki pech.

Rozwiązanie: Hasła ułatwiają życie!

Ale pamiętasz hasło złożone z 15 znaków, cyfr itp., Zrzuconych razem? Bez szans! Chyba że wpadniesz w lewę: wymyśl hasło zamiast hasła. Prawidłowo przeczytane - bo zdania łatwiej zapamiętać. Na przykład: „Vierzieggesteiltdurch4 = 10” lub „Fraza hasła to bezpieczeństwo> als mit 1Passwort” lub „Dies_ist_mein_Passwort_fuer_F @ cebook”. Dzięki tym fragmentom spełniasz wszystkie wymagania dotyczące długości i typów znaków. I takie zdanie jest o wiele łatwiejsze do „przechowywania” w mózgu.

Co może dla Ciebie zrobić menedżer haseł?

Paszporty są bardzo praktyczne - przy okazji, Edward Snowden też o tym wie, jak wyjaśnia tutaj:

Hasła 2019 - bezpieczne i łatwe do zapamiętania? 2

Ale bardzo wiele zdanych zdań jednocześnie nie jest tak łatwych do zapamiętania. Aby zachować przegląd, zaleca się menedżera haseł, takiego jak nowy NordPass od NordVPN.

Mamy nadzieję, że dobrze się bawisz, tworząc zestaw paszportowy, ale przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo!


Utworzono:01 / 08 / 2020

Schreibe einen Kommentar