Prywatność nie jest im znana: powinieneś teraz usunąć te aplikacje 4!

Każdy z nas ma swoją własną ulubioną aplikację. Jest po prostu zbyt wiele ekscytujących wariantów. Do rozrywki, do biura, na zakupy i i. Jednak sprzedajesz swoją prywatność dla wielu aplikacji. Ponieważ prywatność jest najwyraźniej obcym słowem dla niektórych programistów. Zebraliśmy jedne z najgorszych aplikacji pod względem prywatności. Czy używasz jednej z tych aplikacji? Jest tylko jedna rzecz: usuń natychmiast!

1 Flashlight Apps - kochanie wszystkich hakerów

Obecnie naprawdę nie potrzebujesz aplikacji, aby zabrać ze sobą latarkę mobilną. Ale jeśli to zrobisz, powinieneś je teraz odinstalować. Lub przynajmniej sprawdź, jakie ma uprawnienia. Na pewno doświadczysz swojego niebieskiego cudu! Istnieje wiele dowodów na to, że hakerzy uwielbiają takie aplikacje, dostać się na urządzenie i zainfekować go złośliwym oprogramowaniem.

2 Angry Birds - NSA Spy App # 1 Prywatność nie jest im znana: powinieneś teraz usunąć te aplikacje 4! 1

Jesteś także fanem tej fajnej gry i jednym z ponad miliarda użytkowników 2, którzy pobrali aplikację do gier od momentu uruchomienia 2009? Gratulacje - wybrałeś dla aplikacji szpiegowskiej numer 1 NSA & Co. Edward Snowden sam ogłosił, że aplikacja szpieguje użytkowników i wyodrębnia dane; a następnie odpowiednie raporty medialne, Platforma reklamy mobilnej umieściła fragment kodu w Angry Birds, aby prezentować użytkownikom dostosowane reklamy na podstawie zebranych informacji o użytkownikach. Sam w sobie niestety nic niezwykłego. Jednak znajdująca się za nim biblioteka danych była widoczna, a zatem wyciekły dane użytkownika, takie jak numer telefonu, lokalizacja, nastroje polityczne, dzienniki połączeń itp. Nic dziwnego, że NSA była tam na przyjęciu. Deweloperzy twierdzą, że nowe wersje aplikacji nie są już tak wrażliwe. Ale nigdy nie wiesz ...

3 YouVersion Bible App - wszechmogąca ośmiornica danych

Niewiarygodne, ale prawdziwe - nawet jeśli chodzi o religię i przekonania, ośmiornice danych nie mają ułaskawienia. Ponad milion milionów urządzeń na całym świecie ma numer 300 Bible App. Korzysta z Biblii 1 w językach 1.400. oraz: Z wielką przyjemnością zbiera dane. Aplikacja wymaga następujących uprawnień: pełny dostęp do Internetu, możliwość łączenia się z siecią Wi-Fi i rozłączania się z nią, zmiany treści zapisanych w telefonie, śledzenia lokalizacji użytkownika i czytania wszystkich kontaktów.

Nie jest jasne, do czego aplikacja potrzebuje wszystkich tych danych. Idea agencji reklamowej w tle jest oczywiście oczywista ... YouVersion twierdzi jednak, że sprzedaje wszelkie dane osobowe użytkownika. Dane byłyby potrzebne tylko „dla jak najlepszego doświadczenia użytkowników”.

4 Facebook - niestety zbyt dobrze znany ze skandali i wycieków danych

Nic dziwnego, prawda? Facebook udowodnił niejednokrotnie, że nie obchodzi się z twoimi danymi z wielką starannością. Pomyśl tylko o Skandal danych Cambridge Analytica. Aplikacja Facebook zapewnia całkowity nadzór: aplikacja może robić zdjęcia i nagrywać filmy, nagrywać pliki audio, dodawać i usuwać kontakty, czytać wiadomości, czytać kalendarz, wyłączać inne aplikacje ... dzięki czemu ma znaczną kontrolę nad telefonem i wszystkim na nim ,

Odzyskaj pełną wydajność swojego smartfona!

Jako niewielka dodatkowa korzyść z pożegnania z aplikacją Facebook odzyskujesz pełną wydajność swojego smartfona. Ponieważ Facebook działa stale w tle i wysysa zarówno baterię, jak i przepustowość z lub na. Pożera twoje zasoby.

Jeśli chcesz korzystać z Facebooka, pomiń aplikację i przejdź do klasycznej strony internetowej. Ale po użyciu nie zapomnij zamknąć okna - w przeciwnym razie Facebook może cię znowu szpiegować!

Widzisz: tak praktyczne, jak niektóre aplikacje - pomyśl dwa razy, jeśli faktycznie zainstalujesz je w telefonie. W przeciwnym razie możesz spodziewać się przykrych niespodzianek.

Źródło: expressvpn.com; Zdjęcie: pixabay.com


Utworzono:04 / 01 / 2019

Uwagi 2 na temat „Prywatność i prywatność nie są im znane: powinieneś teraz usunąć te aplikacje 4!”

Schreibe einen Kommentar