„Bezpieczny”, „Tracker” lub „Anonimowy” w Internecie „surfuje”? Jakie są różnice?

Dlaczego musisz zdecydować, co chcesz ujawnić w Internecie.

Nadal niektórzy z moich czytelników niechętnie się obserwują. Wielu ma również zasłony w oknach w domu i niechętnie oglądają, a nawet kręcą filmy bez ostrzeżenia. Cóż, masa użytkowników najwyraźniej nie ma nic do ukrycia. (Sarkazm).

Ale ci, którzy chcą się teraz chronić przed prześladowaniami przez firmy, firmy reklamowe lub rządy w Internecie, mogą osiągnąć kilka rzeczy przy pomocy niewielu środków. Łatwo jest pozostawić niewiele śladów na temat twoich działań w Internecie, ale staje się trudniejsze, jeśli chcemy mówić o „anonimowym powołaniu”. Tak jak wiele rzeczy w życiu, wszystko zaczyna się od definicji pojęć.

Przejścia między różnymi pojęciami są płynne, nie ma wyraźnych granic, ale spróbuję sformułować najważniejsze rozróżnienia.

Niski profil surfowania

Surfowanie niskoenergetyczne Przede wszystkim jest to koncepcja ochrony przed wszechobecnym śledzeniem i monitorowaniem w celu stworzenia kompleksowych profili osobowości, które mogą być następnie wykorzystane do celowej manipulacji dotkniętą chorobą osobą. „Anonimowość” (np. Dla grup ryzyka, takich jak demaskatorzy) nie jest tutaj przedmiotem zainteresowania.

Termin „niski profil” wyklucza jednak również możliwość pozostawienia jakichkolwiek śladów. Oznacza to, że użytkownik może zawsze być narażony na pewne „nazewnictwo swoich działań”. Po prostu stara się udostępniać jak najmniej przez niedbałe podejście lub dobrowolne udostępnianie własnych informacji odwiedzanym stronom internetowym i usługom. Korzystanie z mediów społecznościowych i próba pozostawienia jak najmniejszej ilości śladów nie mogą się wykluczać, ponieważ przede wszystkim powinieneś być w stanie wybrać, które informacje chcesz udostępnić, a które nie. Niskoprofilowe korzystanie z Internetu pomaga w ten sposób uzyskać większą kontrolę nad własnymi danymi, ale pozwoli zachować anonimowość użytkownika.

Ochronę przed śledzeniem można osiągnąć za pomocą kilku środków:
Unikaj usług gromadzenia danych i blokuj elementy śledzące, takie jak banery reklamowe, przyciski antyspołeczne, przyciski, kod śledzenia JavaScript lub błędy HTML.
Unikaj długoterminowych znaczników śledzenia (pliki cookie, EverCookies).
Wyłącz funkcje odpowiednie do pobierania odcisków palców w przeglądarce.


Anonimowe surfowanie

Chęć bycia w stanie całkowicie anonimowo zapytać w Internecie, to kolejny cel. W tym miejscu należy rozróżnić, że mogą istnieć pewne grupy ryzyka, które muszą chronić się również poprzez celowe monitorowanie lub represje, ale jest też Otto-Normalsurfer, który ledwo zauważalny, ale mimo to „Anonimowy” w Internecie chce się przenieść. Nie szanuj prawa i wymagań państwowych, musisz obawiać się represji ze strony władzy lub aparatu państwowego ... itd.

Zagrożone grupy ludzi.

W przypadku pierwszej grupy osób środki zapobiegania inwigilacji są dość obszerne, należy również wziąć pod uwagę, że istnieją nie tylko ONLINE, ale także konwencjonalne metody nadzoru oraz że dostęp do własnych urządzeń i manipulacja są również częścią jednego ukierunkowany nadzór może być. W takim przypadku można założyć, że stosuje się tutaj wiele różnych rzeczy, w związku z czym należy zachować większą ostrożność i środki. Konieczne jest także odnowienie własnych urządzeń, które będą używane do komunikacji lub korzystania z Internetu.

Dyskretny użytkownik internetu.

Ci, którzy faktycznie czują się bezpieczni od ukierunkowanego nadzoru, ponieważ nie zaliczają się do znanych grup ryzyka, mają to łatwiej, ale także w tym przypadku należy podjąć drastyczne środki.

Jak osiągnąć „anonimowość”?

Anonimowe korzystanie z Internetu można osiągnąć, zanurzając się w wystarczająco dużej grupie o identycznych cechach, aby poszczególne osoby nie były już odróżnialne za pomocą takich funkcji, jak adres IP, typ przeglądarki lub inne rzeczy. Jedną z najbardziej znanych implementacji „anonimowości” jest zatem również przeglądarka TOR, która łączy adresy IP oraz identyfikatory przeglądarki w puli użytkowników, a tym samym pozostawia nierozpoznane osoby. Ze względu na silną anonimizację śledzenie poszczególnych osób w celu utworzenia profili osobowości jest oczywiście niemożliwe, pozytywny efekt uboczny. Ale także przez inne VPNUsługi z kaskadami lub bez, efekt ten można osiągnąć, jeśli weźmie się również pod uwagę użycie odpowiedniej przeglądarki i jej bezpieczne ustawienia.


bezpieczne surfowanie po sieci

Aby osiągnąć „bezpieczne surfowanie”, umieszcza się w centrum ochronę własnego komputera i lokalnych danych przed atakami z Internetu. Najważniejszym punktem są regularne aktualizacje przeglądarki i systemu operacyjnego. Możesz zahartować (chronić) przeglądarkę przed atakami. Ale także wirtualizacja środowiska do surfowania może chronić lokalne dane przed udanymi przeglądarkami. Typowe jest użycie oprogramowania zabezpieczającego, które jest oferowane na ogromnym rynku. Jestem jednak sceptycznie nastawiony do tych rozwiązań, ponieważ są one zazwyczaj oceniane lub promowane w celach reklamowych, a nie reklamowych. Wszystko, co możesz kontrolować, na przykład ustawienia własnych aplikacji i urządzeń, powinieneś także nauczyć się kontrolować. Dzięki temu jesteś niezależny od drogiego oprogramowania i zyskujesz kontrolę nad bezpieczeństwem własnego systemu.

Ważna uwaga

Oprócz środków technicznych, własne zachowanie w sieci ma również kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanego celu. To należy do pola Awarness:
Kto publikuje swoje życie na Facebooku lub Twitterze, oczywiście analizuje dane w celach marketingowych lub kampanii politycznych przy zakupach.
Ci, którzy jako demaskatorzy, wysyłają nieanonimizowane dokumenty, które można prześledzić do niewielkiej grupy osób, ryzykują swoją anonimowość.
Ci, którzy losowo instalują oprogramowanie z podejrzanych źródeł, takich jak strona ComputerBild, ryzykują bezpieczeństwo swojego systemu.


Utworzono:04 / 24 / 2018

Schreibe einen Kommentar