Wskazówka: szpiegowanie kamerą internetową i ochrona przed codziennym nadzorem

Każdy, kto śledzi edukację międzynarodowej prasy na temat monitorowania milionów użytkowników Internetu za pośrednictwem swoich kamer internetowych, również szuka rozwiązań tego problemu. Dokumenty Edwarda Snowdena, a także wiele innych raportów opublikowanych przez WikiLeaks, wyjaśniają, że prawie każde urządzenie nadaje się do szpiegowania przez użytkowników.

Dane z Wielkiej Brytanii sugerują, że monitorowanie za pomocą kamer internetowych jest tak często stosowane, że łącznie ponad 60% wszystkich użytkowników Internetu, którzy również mają urządzenia z wbudowanymi kamerami (kamerami), było już mimowolnie i niezauważonych ofiarami.

Codzienne monitorowanie kamery internetowej
Codzienne monitorowanie kamery internetowej

Monitorowanie przez kamery internetowe rośnie!

Zasadniczo nie można zaprzeczyć, że inwigilacja poprzez wykorzystanie luk w zabezpieczeniach i korzystanie z kamer internetowych stale rośnie. Nic dziwnego, ponieważ dziś prawie każde urządzenie jest wyposażone we wbudowane kamery internetowe. Komputery PC, laptopy, smartfony i tablety są szeroko stosowane, ale użytkownicy rzadko martwią się o możliwości szpiegostwa, jakie oferują te urządzenia techniczne.

Dlaczego szanowani obywatele są rejestrowani za pomocą własnych kamer internetowych?

Nigdy nie wiadomo znawcom, że agencje wywiadowcze robią wszystko, co możliwe. Istnieje jednak praktyczna korzyść polegająca na tym, że usługi gromadzą mnóstwo nagrań użytkowników bezpośrednio przed ich urządzeniami. Zostanie ulepszony i wprowadzony program rozpoznawania twarzy.

Bazy danych rozpoznawania twarzy prowadzone przez NSA, GHCQ i BND przeszły radykalną poprawę w ciągu ostatnich lat 5, pozwalając im dokładnie przewidzieć miliony ludzi, których codzienne zdjęcia weszły do ​​bazy danych twarzy, przewidując zmiany czasowe. Oznacza to, że dzięki tej ogromnej bazie danych można dziś zidentyfikować setki milionów ludzi w ciągu kilku milisekund, gdy tylko znajdą się w kamerze. Są one również dostępne na niemieckich lotniskach, w niektórych miejscach publicznych oraz w wielu miastach. Dzięki temu można bardzo szybko uzyskać bardziej szczegółowe profile ruchu, a także pełne monitorowanie poszczególnych osób.

Co możesz zrobić?

Pierwszym pomysłem jest oczywiście po prostu pomoc ręczna, aby nałożyć na aparat pasek samoprzylepny.

Jest to rzeczywiście bardzo skuteczny środek, ale niektóre kleje trwale niszczą obiektywy kamer. To nie jest pożądany efekt uboczny. Dlatego poszukiwanie środka, który można stosować praktycznie co jakiś czas, chroni obiektyw aparatu zamiast go zniszczyć i kiedy wygląda ładnie.

Hidy® ochrona obiektywu kamery i prywatności poprzez ukrytą kamerę internetową!

Wskazówka: szpiegowanie kamerą internetową i ochrona przed codziennym nadzorem 1

Naprawdę ładne, ale nie nachalne naklejki do kamery internetowej Hidy®, są pozbawione klejów i są bardzo miękkie. To skutecznie chroni obiektywy aparatu, są zawsze użyteczne, a jeśli nie chcesz używać tego łatwego do zainstalowania obok kamery internetowej. Gdy tylko kamera internetowa przestanie być aktywnie używana, obiektyw można ponownie zasłonić.

Naklejki Hidy® są dostępne za kilka euro, w tym za wysyłkę, i są dostępne w różnych wzorach. Uzyskana prywatność jest bezcenna!

Ochrona i prywatność kamery internetowej Hidy®

Wskazówka: szpiegowanie kamerą internetową i ochrona przed codziennym nadzorem 2


Utworzono:06 / 30 / 2017

Schreibe einen Kommentar