Szyfrowanie po prostu wyjaśnione

Nasze dane mamy prawie wszędzie: na laptopie, na dyskach twardych, w pamięci USB itp. Tym bardziej niebezpieczne, jeśli urządzenia te zostaną zgubione - ze wszystkimi danymi. Chyba że używasz szyfrowania. Możesz dowiedzieć się, dlaczego i jak to zrobić w następnym artykule.Szyfrowanie działa jak skarbiec

Laptopy, karty pamięci itp .: praktyczne - ale także ryzyko

Zamiast gór papieru wiele osób ma teraz swoje informacje i dane wygodnie i wygodnie na różnych urządzeniach. Czy to na laptopie, na dyskach twardych czy kartach pamięci. Dlatego zawsze mamy wszystko przy sobie i mamy do niego dostęp. Bardzo wygodne Ale jeśli stracimy teraz laptopa, jest to dwa razy bardziej irytujące. Z jednej strony nowe urządzenie kosztuje dużo pieniędzy. Z drugiej strony dane są tracone.

Utracone dane mogą łatwo wpaść w niepowołane ręce

Utracone dane to większy problem. Ponieważ laptop można wymienić. Czasami dane nie są. Ponadto nieupoważnione osoby trzecie mogą uzyskiwać dostęp do danych wrażliwych i osobowych, które dotyczą tylko Ciebie lub Twoich znajomych, rodziny, kolegów itp. Kto chce, aby tajemnice - prywatne lub zawodowe - wpadły w niepowołane ręce?

Szyfrowanie chroni Twoje dane

Ale niekoniecznie tak jest. Rozwiązaniem tego problemu jest szyfrowanie. Za pomocą programu do szyfrowania, takiego jak NordLocker, możesz albo szyfrować dane indywidualnie w formie „szafek” lub kontenerów, albo możesz to zrobić dla całego urządzenia. To zmienia szafkę lub dysk twardy w sejf, do którego tylko Ty masz dostęp. Oczywiście z odpowiednim hasłem.

Wykonaj kopię zapasową danych trzy razy

Stare dobre powiedzenie ze sceny IT mówi: Dane istnieją tylko wtedy, gdy są przechowywane w co najmniej trzech różnych lokalizacjach. Zgodnie z tym mottem ważne dane, zdjęcia itp. Należy zawsze zapisywać kilka razy (nawet fizycznie poza własnym domem!). Wystarczy skopiować szafkę na różne urządzenia, aby wykonać kopie zapasowe. Dzięki temu zawsze możesz mieć pewność, że Twoje dane są chronione - nawet jeśli laptop zostanie skradziony, mieszkanie się spali itp.Szyfrowanie za pomocą NordLocker

NordLocker: W ten sposób szyfrujesz swoje dane

Tyle o teorii. W praktyce cała sprawa jest również dość prosta - tutaj znajdziesz naszą recenzję popularnego narzędzia do szyfrowania NordLocker VPN-Serwis PółnocVPN. Możesz pobrać NordLocker tutaj.


Utworzono:04 / 24 / 2020

Schreibe einen Kommentar