Zapobiegaj i blokuj śledzenie i monitorowanie witryn!

Firmy i operatorzy stron internetowych śledzą naszą aktywność w Internecie.

Na większości stron internetowych są również wbudowane kody śledzenia, tj. Małe linie programowania, które są używane z jednej strony do statystycznego rejestrowania odwiedzających i ich zachowania. Ale przechowywane są również unikalne funkcje identyfikacyjne odwiedzających witrynę. Chociaż nie zawsze są one dostępne dla strony internetowej (ze względu na prywatność), są one dostępne dla firm, które tworzą narzędzia do śledzenia lub statystyki. z.Bsp. Google Analytics.

Ale bardzo łatwo jest zablokować te kody (SCRIPT):

  1. Blokuj bezpośrednio we własnej przeglądarce
  2. Użyj serwera proxy, który odfiltrowuje tę zawartość

Zdecydowanie polecam pierwszy sposób!

Istnieją bardzo proste narzędzia, które umożliwiają blokowanie kierowania podczas wywoływania stron internetowych, wszystkich kodów śledzenia i reklam. Jeśli te kody nie zostaną wywołane, użytkownik nie pojawi się w statystykach i nie będzie można go śledzić. Oczywiście na stronach internetowych nie będzie żadnych reklam, ponieważ reklama będzie wyświetlana tylko wtedy, gdy można ją również zarejestrować statystycznie. Fakt, że odbywa się to na własnym urządzeniu, w przeglądarce, masz nad nim kontrolę i możesz również zezwolić na poszczególne kody na poszczególnych stronach internetowych.

Zalecane są rozszerzenia przeglądarki Ghostery!

Są na Strona internetowa Ghostery Rozszerzenia dla wszystkich popularnych przeglądarek, całkowicie bezpłatne. Istnieją nawet najważniejsze mobilne systemy operacyjne z dostępnymi darmowymi aplikacjami, takie jak Android, Apple iOS lub Firefox dla Androida. Dzięki Ghostery możesz blokować reklamy oraz kody śledzenia przed ich załadowaniem, co pozostawia cię niewidocznym zarówno dla statystyk, jak i branży reklamowej.

Rozszerzenie przeglądarki GhosteryRozszerzenie przeglądarki Ghostery

Dlaczego serwer proxy może stanowić zagrożenie dla prywatności!

Ponieważ jeden Korzystanie z serwera proxy może być bardzo ryzykowne, Serwer proxy i jego operatorzy mogą nie tylko rozpoznać całą jego zawartość (nawet zaszyfrowane strony SSL mogą być odszyfrowane bez przejrzystości dla użytkowników), ale także tworzyć i zapisywać rozbudowane statystyki i zapisy wszystkich działań użytkownika! Możliwe jest również celowe manipulowanie danymi otrzymanymi lub wysłanymi! Jeśli więc nie możesz zaufać dostawcy usługi proxy do 101%, nigdy nie powinieneś tego robić!

Istnieje również VPNDostawcy, którzy obiecują blokować kody śledzenia, a także reklamy na stronach internetowych. „Cyber ​​Duch VPN„Oferuje tę usługę. Na pierwszy rzut oka wygląda to również na wygodne i kompletne rozwiązanie.

I rzeczywiście przynosi także korzyści w codziennym użytkowaniu na wielu urządzeniach. Jasne, po prostu nie musisz się o to martwić, ani na komputerze, ani na smartfonie, a to zmniejsza prawdopodobieństwo śledzenia przez te „urządzenia śledzące”.

Problem z którym mam VPNDostawcy Blocker Tracking:

  1. Nie masz kontroli nad tym, co jest faktycznie zablokowane. W rezultacie z jednej strony nadal można ładować nieprzyjemne lokalizatory i nie można tego rozpoznać
  2. a ponadto nie można go selektywnie wyłączać, co może powodować problemy z przeglądaniem lub używaniem stron internetowych
  3. I przewaga prywatności nad własną VPNDostawca jest również ograniczony przez użycie serwerów proxy, teoretycznie pozwala mu to przeglądać, manipulować i zapisywać wszystkie moje działania. I nie ma nieograniczonego zaufania.

WSKAZÓWKA: Zdecydowanie wolę metodę wyboru tego, co widzę lub blokuję. Ja też nie chcę VPNDostawcy, którzy mogą rejestrować, a nawet manipulować moimi danymi za pomocą serwerów proxy.


Utworzono:02 / 23 / 2016

1 pomyślał „zapobiegać i blokować śledzenie i monitorowanie stron internetowych!”

Schreibe einen Kommentar