VPN-Mythos: „Brak plików dziennika” Jak rozpoznać dostawcę BEZ plików dziennika! Jak dowiedzieć się, która usługa nie oszczędza!

Otrzymuję codzienne żądania, takie jak: „Szuka VPNDostawca BEZ plików dziennika!".

W takim przypadku często wzywa się wielu dostawców, którzy „rzekomo nie zapisują żadnych plików dziennika”. Ten temat jest całkowicie niezrozumiany. Wielu moich czytelników myśli: „Jeśli sprzedawca przechowuje pliki logów, może przekazać je organom.” Jednak całkowicie pomija się fakt, że normalnym procesem jest to, gdy organy zbliżają się do siebie VPNUsługa okazuje się zupełnie inna, aw większości przypadków logi plików VPNDostawcy nie są wcale konieczni!

Ale krok po kroku chciałbym wyjaśnić!

Jak ci się podoba VPNDostawca BEZ plików dziennika?

każdy VPNDostawca, który ma ograniczenia w swoich taryfach, zapisuje pliki dziennika lub rejestruje aktywność użytkownika.

Więc jeśli dostawca oferuje również taryfy, które są ograniczone do ilości danych miesięcznie lub możesz używać tylko urządzeń 1, 3 lub 5 (przykład) z kontem użytkownika, musi technicznie rejestrować pliki / logi przechowywać. W przeciwnym razie nie byłby w stanie wprowadzić tego limitu!

Nawet jeśli twierdzi na swojej stronie internetowej lub gdziekolwiek przeciwnie.

Przykład przechowywania pliku dziennika za pomocą CyberGhost:

Limity taryfowe wskazujące na użycie na ograniczonej liczbie użytecznych urządzeń można technicznie zrealizować WYŁĄCZNIE za pomocą dzienników (plików dziennika):

Przykład limitów CyberGhost w taryfach
Przykład limitów CyberGhost w taryfach

Dostawca mówi w swojej polityce prywatności, że nie łączy żadnych danych statystycznych związanych z kontem użytkownika. Jednak technicznie pojawia się pytanie: w jaki sposób dostawca może ograniczyć, aby użytkownicy korzystali tylko z urządzeń 1 lub 5 w tym samym czasie? Wymaga to również gromadzenia danych związanych z kontem użytkownika. W przeciwnym razie nie zadziałałoby.

VPNDostawca z pamięcią plików dziennika

Zgodnie z jego warunkami CyberGhost mówi o naruszeniach prawa, można je również śledzić i, jeśli to konieczne, podejmowane są działania przeciwko użytkownikowi. Jeśli dostawca nie wiedział, kto co robi, nie mógł tego zrobić!

CyberGhost przechowuje pliki dziennika

Dostawcy, którzy nie uruchamiają żadnych plików dziennika (nie mają żadnych ograniczeń). Możesz zatem korzystać z usługi na urządzeniach 99 + jednocześnie z kontem użytkownika! W każdym innym przypadku dzienniki są tworzone, niezależnie od tego, co dostawca publikuje na swojej stronie internetowej.

Nicht nur VPNDostawcy przechowują logi twoich działań!

Zdecydowana większość sprzedawców, których testowałem do tej pory, korzysta z tak zwanego serwera wynajmu. Oznacza to, że wynajęli witrynę serwera lub cały serwer w jednym miejscu i tylko nim zarządzają. Na szczególną uwagę zasługuje VPS, dlatego można go nazwać „wirtualnym prywatnym serwerem”. Działają one, że tak powiem, setki równolegle na jednym sprzęcie. Ten proces jest również nazywany „wirtualizacją”.

VPS serwer wirtualny
VPS serwer wirtualny

Te „serwery VPS” są stosunkowo tanie i faktycznie oferują taką samą funkcjonalność, jak „prawdziwy serwer” z własnym sprzętem. Jednak w przypadku własnego sprzętu należy również wziąć pod uwagę następujące koszty: wynajem lokalizacji, połączenie internetowe, w tym fakturowanie danych, koszty zasilania, zużycie energii, rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, urządzenia do tworzenia kopii zapasowych po awarii zasilania itp. Dlatego koszty bieżące sumują się z własnym sprzętem z odpowiednim połączeniem internetowym 1000 Euro lub więcej miesięcznie, podczas gdy serwery VPS są już dostępne dla 5 Euro miesięcznie!

Teraz, chociaż możesz słusznie zobaczyć zalety serwerów VPS, które są oczywiście synonimem szybkiego Zubuchung, zwiększenie wydajności za naciśnięciem jednego przycisku, aby zrozumieć.

Naprawdę ważna zaleta dla VPNAle jest też fakt, że adresy IP, które używają tego wynajętego serwera, zawsze działają na „hoście”, a więc na „właścicielu”.

W rezultacie dla organu, który jest zainteresowany użytkownikiem adresu IP w danym momencie TYLKO hoster jest dostępny jako osoba do bezpośredniego kontaktu.

,de VPNDostawca faktycznie wyszedł z lasu (mówiąc), ponieważ musi już odpowiadać na wszelkie prośby władz. Jednak hoster jest zatem częściowo także lokalnie zobowiązany do rejestrowania działań użytkownika, które działają na jego serwerze. To właśnie robią ci hosterzy, zapisując wszystkie połączenia przychodzące i wychodzące, które występują podczas korzystania z serwerów. W przypadku połączeń przychodzących są to adresy IP VPNUżytkownik usługi Wychodzące są stronami docelowymi lub usługami, które VPNUżytkownik z tym.

Jeśli istnieje lokalny prawny obowiązek dostarczenia tych informacji organowi, gospodarze zrobią to samo. Ponieważ nie ma w nich modelu biznesowego, są to użytkownicy indywidualni VPNInspirować usługi, ale serwer internetowy do wynajęcia, podczas gdy problemy prawne lub kary, które mogą doprowadzić do zakończenia operacji, mogą być przeszkodą.

Tak będzie z większością VPNPliki dziennika usług przechowywane o aktywności użytkownika, nawet jeśli VPNSami dostawcy nie zauważyli. (W umowach hostingowych te rzeczy ZAWSZE są jasne, więc VPNDostawcy wiedzą to dobrze!)

Przykład dzierżawy między gospodarzem (wynajmującym) a VPN-Anbieter:

Hoster umowy najmu i VPN-Anbieter
Hoster umowy najmu i VPN-Anbieter

Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy VPNDostawca używa „własnego sprzętu” i „samodzielnie zarejestrowanych adresów IP”. W przeciwnym razie osoba kontaktowa dla wszystkich wniosków od władz jest zawsze gospodarzem serwera. Bezpieczeństwo Twoich danych zależy zatem przede wszystkim od ich lokalizacji i obowiązku informacyjnego!

Czy lokalizacja firmy jest uwzględniona VPNDostawcy są ważni?

Jednym z nieporozumień, które rozprzestrzeniają się zatem przy niewłaściwym założeniu, jest to, że jeśli VPNDostawca w bezpiecznym kraju nikt nie może zmusić go do zapisania danych użytkowników. Ale to kompletny nonsens. Ponieważ, jak widzieliśmy z poprzednich przykładów, jest to najmniej VPNDostawcy naprawdę „bez plików dziennika”, a ponieważ te „wynajem serwerów” jest w rzeczywistości lokalizacją VPNSerwer określa, czy dostawcy są zobowiązani do uzupełnienia danych. Są one i tak zwykle dostarczane bezpośrednio przez administratorów serwerów do władz.

That the VPNSerwis ma swoją siedzibę w Panamie lub na Seszelach, niestety nie ma gwarancji, że nie zapisuje plików dziennika, a w większości przypadków działania użytkownika są i tak przechowywane przez „hosterów serwerów”, a są to „respondenci władz” ,

Bez plików dziennika jesteś bezpieczny przed inwigilacją!

Dziś cały Internet jest monitorowany. Kiedy mówimy o ukierunkowanym nadzorze ze strony CIA lub NSA, pomagają ci w „normalnym” VPN-Usługi w ogóle nie. Niezależnie od tego, czy przechowują własne serwery, własne adresy IP, czy nie mają plików dziennika.

Agencje wywiadowcze nie muszą zwracać się do dostawcy z prośbą o dane, ani nie dbają o ramy prawne. W przypadku „ukierunkowanego monitorowania poszczególnych użytkowników” po prostu wszystkie pakiety danych IN i OUT a VPNSerwer monitorowany i oceniany. Dzięki temu poszczególne działania użytkowników mogą być stale monitorowane pomimo szyfrowania. VPN-Usługa pomaga w zapobieganiu ukierunkowanemu monitorowaniu tylko warunkowo lub utrudnia, ale nie jest to niemożliwe.

Jedynym rozwiązaniem pozwalającym uniknąć ukierunkowanego nadzoru jest brak takiego VPNSerwer, ale kilka używanych kolejno. Mówi się wówczas o „połączeniu kaskadowym” lub „multi-hop” VPNNazywany Zbudujesz jeden VPNpołączenie z serwerem. Jednak to nie tylko przekazuje dane do Internetu w niezaszyfrowanej formie, ale buduje kolejne szyfrowane połączenie z innym VPNSerwer w górę. Ten „łańcuch” połączeń zapewnia, że ​​na jednym VPNSerwer, wszystkie dane z zewnątrz nigdy nie mogą być monitorowane. Możesz więc sprawdzać tylko podłączone dane IN i OUT i filtrować, w przypadku kaskady do innego serwera, ale faktyczny cel danych lub Urspung (użytkownik) danych jest nieznany.

W poniższym przykładzie użyto trybu Multi-hop VPN uproszczone.

Teraz, gdy pomyślisz o tym, jakie informacje można przechwycić podczas monitorowania pojedynczego serwera, zrozumiesz, dlaczego tylko ten typ jest prawdziwą gwarancją przeciwko ukierunkowanemu monitorowaniu. Przełożony zawsze widzi tylko WŁĄCZONE i wychodzące tożsamości, ale nigdy całościowy obraz (KTO CO CO?). Nawet pliki dziennika na serwerach nie byłyby w stanie ujawnić!

VPN-kaskadierung Multi-hop
VPNKaskada lub „multi-hop VPNO nazwie „chroni przed ukierunkowanym monitorowaniem!

Multi-Hop VPN Połączenia to jedyne skuteczne rozwiązanie techniczne pozwalające uniknąć ukierunkowanego nadzoru. Technicznie nie ma innego rozwiązania VPN-Połączenie, które jest po prostu wykonywane, może być monitorowane przez tajne służby celowane, pliki dziennika VPNZastosowania nie są do tego konieczne.

Wnioski:

Mam nadzieję, że małe wyjaśnienie wielu założeń, które zostały fałszywie przedstawione w Internecie. Dlatego nie każdy dostawca przechowujący pliki dziennika MUSI być niepewny. Jednak dostawcy, którzy celowo wprowadzają w błąd, nigdy nie są godni polecenia. Dlatego nie bój się, jeśli dostawca zajmuje się tym otwarcie, a także o tym, jakie protokoły tworzy i jak sobie z tym radzi.

Osobiście powiedziałbym, że dostawcy, którzy tak naprawdę nie chcą tworzyć plików dziennika i / lub zawsze wolą 100% zastrzeżony sprzęt i adresy IP od innych. Jeśli chcesz również być chroniony przed ukierunkowanym nadzorem, to przychodzisz do dostawców z kaskadami (multi-hop VPN) nie koniec.


Dostawca z własnym sprzętem 100% + adresy IP:

Dostawca bez ograniczeń i logów, a także kaskad:


Utworzono:03 / 28 / 2017

Myśli 7 też ”VPN-Mythos: „Brak plików dziennika” Jak rozpoznać dostawcę BEZ plików dziennika! Jak dowiedzieć się, która usługa nie oszczędza! ”

Schreibe einen Kommentar