Apple zapewnia bezpieczeństwo i „odporność” na nadzór FBI - wszystkie media pomagają

Od kilku dni największa amerykańska firma komputerowa bierze udział w publicznym sporze z FBI. Duże amerykańskie firmy internetowe mają drastyczny problem z wizerunkiem. Wszyscy wiedzą, że cała ich komunikacja odbywa się za pośrednictwem serwerów tajnych służb. Teraz ogłaszane są kampanie public relations. O faktycznym monitorowaniu, ale nic nie mówi.

Firma Apple z Cubertino wydaje się chcieć zarekomendować siebie jako nową wskazówkę poufną dla dość bezpiecznej komunikacji w Internecie. Firma publicznie zaprotestowała przeciwko nakazowi sądu federalnego zainstalowania backdoorów w systemie operacyjnym IOS. W innej sprawie karnej firma rzekomo odmawia FBI dostępu do iPhone'a oskarżonego. Już czas potwierdza, że ​​firma jest „zbyt piękna, aby być legalnym”.

Wkrótce demaskator Edward Snowden zwrócił uwagę, że najciekawszą rzeczą w tej debacie jest to, kto nie mówi publicznie, również przeskoczył wczoraj alfabet Google w pociągu. Globalni monopoliści komputerowi mają namacalny problem wizerunkowy. Wszystkie są firmami amerykańskimi, a krajowe służby wywiadowcze są wyjątkowo szkodliwe dla ich działalności.

Jednak wydaje się im to teraz jasne. W zeszłym roku włączone Apple FBI w co najmniej 70 przypadkach dostępu do produktów z jabłkiem. Specjalista komputerowy Felix von Leitner skomentował debata ze słowami: „To wszystko fałszywe piękno”.

„Przez lata wiadomości przewijały się obok nas, co GCHQ i NSA snorkelują wszystko. A tam, gdzie nie otrzymują oficjalnego dostępu, uzyskują nieoficjalny dostęp. A teraz powinniśmy poważnie im wierzyć, że nie odblokowują odblokowanego iPhone'a? Jak głupi oni myślą, że jesteśmy! To jest teatr, ten list otwarty od Apple. Oczywiście wszystko można odblokować. ”

W USA debata na temat utraty zaufania do amerykańskich smartfonów, komputerów i serwerów zeszłej zimy osiągnęła nowy poziom jakości. Okazją była decyzja zagranicznego sądu. Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu orzekł, że wymiana danych z USA była częścią Umowa o bezpiecznej przystani jest nieprawidłowy.

Nagle w latarniach morskich biznesu i polityki toczy się debata na temat naprawy szkód wizerunkowych.

Firmy takie jak Facebook odpowiedziały, ogłaszając, że będą teraz instalować swoje serwery w Irlandii. Polityka techniczna i bezpieczeństwa, ale także przemywanie oczu. To pokazuje konflikt z zeszłego roku. W ramach dochodzenia karnego władze USA wezwały Microsoft do zwrotu danych osobowych ze swojego centrum danych w Irlandii.

Zamiast domagać się danych w ramach właściwego procesu międzyrządowego, takiego jak rząd USA składający regularne wnioski do organów ścigania w Irlandii, USA polegają na rzekomym globalnym zasięgu swojego systemu prawnego. Nawet w tym przypadku grupa protestowała przeciwko gigantom technologicznym, w tym Apple i Cisco Systems. Dołączyli jako partnerzy Amicus Curiae z otwartym listem.

Jeśli tego rodzaju zachowanie ze strony rządu USA będzie kontynuowane, zaszkodzi to wysiłkom amerykańskich firm, aby stać się globalnymi dostawcami przetwarzania w chmurze. Zagroziłoby to „korzyściom skali dla dostawców amerykańskich” i dyskryminowałoby firmy „bardziej podatne na amerykański nadzór”, argumentują monopoliści z branży zaawansowanych technologii.

Obecnie wydaje się, że USA nie mogą być jednocześnie:

Największy dostawca technologii komputerowych i internetowych oraz największy stan nadzoru.

Elitarny magazyn do spraw zagranicznych,Sprawy zagraniczne, przyniósł złą wiadomość decydentom Waszyngtonu w zimowym wydaniu: od czasu publikacji Edwarda Snowdena zastrzeżenia do Internetu zdominowanego przez USA stały się „aktywną pozycją”, Henry Farrell i Abraham Newman piszą o „transatlantyckim” dane wojny. "

Przekształcając amerykańskie firmy technologiczne w narzędzia wywiadu narodowego, Waszyngton poważnie naruszył swoją reputację i nałożył sankcje zagraniczne. Z wyraźnych danych UE wynika, że ​​amerykańskie firmy i agencje bezpieczeństwa naruszają prywatność europejskich obywateli.

„Po atakach 9 / 11 Stany Zjednoczone zaczęły celowo wykorzystywać wzajemne stosunki dla swojej potęgi gospodarczej i jako instrumentu bezpieczeństwa narodowego. Chociaż sprzyjają swobodnemu przepływowi kapitału, systematycznie nakładają sankcje, aby zmusić zagraniczne banki i podmioty finansowe do izolacji niektórych firm, osób i państw w ramach globalnego systemu finansowego. Chociaż promują otwarty i bezpieczny Internet, potajemnie osłabili szyfrowanie komunikacji online i potajemnie zbudowali duże międzynarodowe systemy nadzoru, we współpracy z bliskimi sojusznikami, takimi jak Wielka Brytania. Krótko mówiąc, Stany Zjednoczone wykorzystały światową zależność od wpływu i szpiegowania gospodarki i obcokrajowców ”.

„W ostatnich latach 15 Waszyngton coraz częściej używał swojej władzy jako broni, by wpływać na decyzje zagranicznych rządów i korporacji, które zależą od waluty Stanów Zjednoczonych Ameryki, dostępu do sektora informacyjnego i rynków. Zamiast próbować rozpowszechniać normy techniczne i preferencje polityczne poprzez pośrednie mechanizmy rynkowe, Stany Zjednoczone zastosowały bezpośrednią presję, aby rozmieścić rynki i sieci informacyjne dla własnych celów bezpieczeństwa i polityki zagranicznej ”.

Autorzy twierdzą, że te współzależności są teraz skierowane przeciwko Stanom Zjednoczonym. Firmy amerykańskie są bardziej podatne na działania z innych krajów na rynkach międzynarodowych. W tym sensie giganci internetowi szkodzą teraz rządowi Stanów Zjednoczonych, podejmując środki, które „drażnią inne rządy”.

„Jest to szczególnie duży problem dla firm technologicznych, których nienasycony głód szczegółowych danych przesyła pośrednio dane ze stanu nadzoru w USA”.

Chociaż osoby lub państwa zagraniczne nie mogą bezpośrednio obciążać NSA. Ale teraz sprawiłyby, że firmy amerykańskie stały się celem. Wniosek: Firmy muszą zmusić rząd USA do zmiany swoich zasad.

Stany Zjednoczone publicznie nawołują do swobodnego przepływu informacji, jednocześnie potajemnie przekierowując strumienie danych do farm serwerów NSA. Rząd zdecydowanie poparł globalną ekspansję swoich firm technologicznych lub korzystanie z Twittera przez ruchy polityczne, takie jak Arabska Wiosna. Jednocześnie rząd spodziewał się, że firmy przekażą swoje dane i przekażą je za granicę za pośrednictwem swoich serwerów.

Henry Farrell i Abraham Newman ogłaszają „głęboką decyzję” decydentom w Waszyngtonie. USA mogą nadal pracować „w świecie rozmytych linii i jednostronnych żądań”, w których nie dochodzi do ustępstw w interesie innych krajów w zakresie nadzoru, a prawa do prywatności są odrzucane jako „protekcjonizm w przebraniu politycznym”. Ale jeśli USA będą kontynuować, „amerykańskie firmy” ucierpią.

Statystyki użytkowania Internetu na całym świecie
Statystyki użytkowania Internetu na całym świecie

Utworzono:02 / 20 / 2016

Schreibe einen Kommentar