Użytkownicy Apple są szpiegowani przez wbudowane backdoory!

Ponieważ FBI w swoim procesie ma na celu pominięcie 1995, wydało ograniczenia dla organów nadzorczych stanowych, których prawo zostało ustanowione przez 1789 z USA.

Pierwszy proces w postępowaniu FBI przeciwko Apple zaplanowano na 22 marca i nie będzie to ostatni. Szef Apple Tim Cook już zapowiedział, że w razie potrzeby pójdzie do Sądu Najwyższego, a FBI z trudem się wycofa. Rozwój wokół iPhone'a zabójców z San Bernardino staje się coraz bardziej groteskowy. Skarga FBI potwierdza, że ​​„tylne drzwi” zbudowane przez Apple dla funkcjonariuszy organów ścigania zostały zamknięte przez samo FBI, aby nikt nie mógł ich otworzyć.

Ten błąd umożliwił pozew przede wszystkim dlatego, że prawnicy FBI nie opierają się na ustawie „CALEA” z 1995 r., Która zobowiązuje operatorów telefonicznych do tworzenia interfejsów nadzoru dla śledczych, ale na ustawie z 1789 r., W której powstały Stany Zjednoczone. FBI próbuje złamać ograniczenia nałożone na śledczych w CALEA. Apple z kolei już pracuje nad aktualizacją systemu iPhone'a, co powinno sprawić, że postulaty FBI staną się nieistotne. Ponieważ stanowią one „złoty klucz” dla wszystkich urządzeń, których FBI domaga się od lat.

„Obowiązek pomocy”

Skarga FBI do Kalifornijskiego Sądu Okręgowego w Los Angeles ma w tytule ten „obowiązek pomocy” w dochodzeniach, ale nie odnosi się do „Ustawy o egzekwowaniu prawa w zakresie pomocy w komunikacji” (CALEA), która została przyjęta w 1994 r. Specjalnie w celu monitorowania nowoczesnych sieci komórkowych „All Writs Act” z 1789 r. Ta dodatkowa ustawa weszła w życie w tym samym roku co Konstytucja Stanów Zjednoczonych i miała na celu wspieranie wciąż kruchych ram prawnych niedawno założonych Stanów Zjednoczonych, poprzez - w skrócie - również możliwość podejmowania działań przez sądy które nie są jeszcze prawnie uregulowane.

IPhone został znaleziony w samochodzie zabójców Syeda Farooka i Tashfeena Malika. Podobno był włączony, ale zablokowany hasłem.
IPhone został znaleziony w samochodzie zabójców Syeda Farooka i Tashfeena Malika. Podobno był włączony, ale zablokowany hasłem.

„All Writs Act” nie jest odrębnym prawem, ale przepisem stosowanym w ostateczności, gdy wszystkie inne opcje zostały wyczerpane. Sądy mogą zatem wydawać wszelkie możliwe zarządzenia w celu wsparcia toczących się postępowań, o ile obowiązki te nie są sprzeczne z innymi przepisami i nie nakładają nadzwyczajnego obciążenia na osoby zobowiązane.

Co kryje się w pozwie FBI

Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie niedostępny telefon seryjnego mordercy Syeda Farooka może zawierać dane o kontaktach z jego ofiarami, według FBI można teraz skorzystać z tej ostateczności. W skardze nie ma jednak wzmianki, że sytuacja ta była spowodowana wyłącznie przez rażący błąd śledczy FBI, który sprawia, że ​​włosy każdego kryminalistyka stoją na włosach. Natychmiast po atakach FBI poinstruowało administrację San Bernardino - pracodawcę Farooka i właściciela jego firmowego telefonu komórkowego - o zresetowanie hasła do konta iCloud w celu uzyskania kopii zapasowej danych telefonu komórkowego.

Treść pozwu pokazuje linię argumentacji FBI
Treść pozwu pokazuje linię argumentacji FBI

Znaleźliśmy jednak tylko stare dane, ponieważ mechanizm tworzenia kopii zapasowych iPhone'a został wyłączony na długo przed atakami. Przez to zresetowanie hasła, ale wbudowane tylne drzwi Apple dla prokuratorów zostały zablokowane, więc nawet Apple nie miał dostępu. Ochrona przed kradzieżą iPhone'a rzeczywiście została zerwana, ale jest to jedyny mechanizm, który nie jest pod kontrolą Apple. Jednak Apple był i nadal jest w stanie odjąć wszystkie bieżące dane od zablokowanego iPhone'a bez wiedzy właściciela i dostarczyć je prokuratorom. Według firmy dzieje się to więcej niż 7.000 razy w roku. Fakt ten znajduje również potwierdzenie we wniosku FBI.

Backdoor firmy Apple w chmurze

Po przedstawieniu przez prokuraturę nakazu przeszukania, omawiane iPhone'y - ale także inne urządzenia - są po prostu zmuszane przez Apple do synchronizacji z powiązanym kontem iCloud. Logicznie rzecz biorąc, właściciel nie jest proszony ani powiadamiany, dane są wówczas dostępne w postaci zwykłego tekstu. Jednak po zresetowaniu hasła na zlecenie FBI ścieżka ta została zablokowana. Ten sam organ, który popełnił ten fatalny błąd w rutynowym dochodzeniu praktykowanym tysiąc razy w roku, oczywiście zna bardzo szczegółowo technologię Apple, co również wynika ze skargi.

Ochrona przed kradzieżą przeszkadza FBI

Apple ma inny mechanizm, który działa bez hasła użytkownika i umożliwia firmie naprawianie usterek w oprogramowaniu iPhone'ów poprzez aktualizację systemu operacyjnego. Na podstawie „All Writs Act” FBI prosi teraz Apple o stworzenie nowej wersji swojego systemu operacyjnego, w którym drugie urządzenie zabezpieczające przed kradzieżą jest dezaktywowane. Ta procedura usuwa wszystkie dane użytkownika z telefonu komórkowego po dziesięciu nieudanych próbach wprowadzenia hasła, ale nie w chmurze. Wraz z ochroną hasłem ta procedura usuwania jest skuteczną ochroną przed kradzieżą, która znajduje się wyłącznie w domenie właściciela, do której Apple nie ma bezpośredniego dostępu.

Paragraf 1d wniosków FBI jasno dowodzi, dlaczego CALEA nie ma zastosowania w tym przypadku, ale „All Writs Act” tak.
Paragraf 1d wniosków FBI jasno dowodzi, dlaczego CALEA nie ma zastosowania w tym przypadku, ale „All Writs Act” tak.

W skardze FBI żąda teraz, aby Apple de facto stworzyło nową wersję swojego systemu operacyjnego, w której ochrona przed kradzieżą jest wyłączona. Ta wersja powinna zostać zainstalowana przez Apple poprzez zdalną konserwację iPhone'a, Apple jest do tego zobowiązane na mocy „All Writs Act”, zgodnie z FBI. Zdaniem wszystkich zaangażowanych ekspertów technicznie oznacza to utworzenie duplikatu klucza dla wszystkich iPhone'ów.

INFO: „All Writs Act” na Wikipedii orazDecyzja CALEA dotycząca 1994

Podobieństwa do Europy

CALEA, obowiązująca od początku 1995, jest w dużej mierze zgodna z decyzją podjętą przez Radę Ministrów UE zaledwie kilka miesięcy później, zasłyszaną tajnym przejściem do Komisji Rybołówstwa. Oba przepisy wymagają od operatorów telefonii zapewnienia śledczym dostępu do metadanych i połączeń telefonicznych oraz do niesłyszania połączeń na podstawie nakazów sądowych.

Należy znieść własne środki szyfrowania dostawców, wyraźnie wykluczony jest zaszyfrowany ruch stron trzecich w tej sieci. Ponieważ zainteresowani dostawcy usług telekomunikacyjnych są również odpowiednimi dostawcami dostępu do Internetu zarówno dla podmiotów prywatnych, jak i firm, które zabezpieczają swoje sieci za pomocą własnego szyfrowania, dostawcy nie są w stanie odszyfrować tego ruchu w tranzycie. Na mocy obu przepisów dostawcy nie mogą być zmuszani do dostosowywania swojej technologii do potrzeb organów ścigania.

INFO: Dopiero wykonanie decyzji Rady Ministrów na szczeblu UE w 1998 roku ujawniło decyzję wynikiem był tak zwany romans ENFOPOL

Mit „mroczne czasy”, eskalacja

W każdym razie FBI nie może narzekać na brak danych w tej prawie całkowicie wyjaśnionej sprawie, z wyjątkiem ewentualnego doradcy. Za pośrednictwem CALEA i operatora komórkowego Verizon FBI uzyskało metadane - kto z kim rozmawia przez telefon, kiedy i gdzie - nie tylko ten iPhone. FBI ma również szczegółowy rejestr wszystkich rozmów telefonicznych, SMS-ów i danych dotyczących ruchu z dwóch innych urządzeń, które Farook zniszczył przed zbrodnią. Odkąd CALEA została znacznie rozbudowana - e-maile, WWW, VoIP - dostępne są również dane o działaniach internetowych Farook, który również korzystał z Facebooka i LinkedIn. Nie może być mowy o często przywoływanych mrocznych, mrocznych czasach dla badaczy ”.

Zadbano już o dalszą eskalację. Nietrudno zgadnąć, nad czym pracują technicy Apple. Oczywiście luka we własnym mechanizmie aktualizacji systemu operacyjnego jest zamknięta, co czyni taki „złoty klucz”, jak technicznie możliwy w reklamacji FBI. W tej chwili pozostaje tylko pytanie, jak dokładnie to rozwiązanie będzie wyglądać, a nie, czy możliwe jest rozwiązanie techniczne. Zakładają to praktycznie wszyscy obserwatorzy zdarzenia.


Utworzono:02 / 28 / 2016

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie