Off dla Share-Online.biz: Zagrażają teraz użytkownikom ostrzeżenia?

W ubiegłym tygodniu doszło do wielkiego wybuchu w największym niemieckim portalu hostingowym plików: Share-Online.biz został skonfiskowany przez władze. Operatorzy są w areszcie. Zarzut dotyczy nielegalnej dystrybucji pirackich kopii.
Najważniejsze pytanie brzmi: czy użytkownicy Share-Online.biz mogą być również ścigani zgodnie z prawem? Czy są ostrzeżenia?

6 do 10 milionów użytkowników hostowało hosting plików na Share-Online.biz co miesiąc. Władze w trzech krajach położyły temu kres. Dowody zabezpieczono podczas nalotów w Niemczech, Holandii i Francji. Według władz są to „niewiarygodne ilości danych”.
Sama platforma została zamknięta, trzech operatorów jest obciążonych. Według prokuratora rozpowszechniając chronione prawem autorskim seriale, filmy i inne rzeczy, w ciągu dziesięciu lat przyniosły one ponad 10 milionów euro.

Share-Online.biz został wyłączony.

Czy użytkownicy Share-Online.biz działali również nielegalnie?

Operatorzy Share-Online.biz popełniają - tak wygląda - przestępstwo. Pirackie kopie nie są już dzisiaj trywialnym przestępstwem. Ale co to oznacza dla użytkowników? Jedno jest jasne: w zasadzie autorzy dzieł, których dotyczy problem, mogą wydawać ostrzeżenia. Zgodnie z powierzoną sprawą prokuraturą w Kolonii nie można wykluczyć, że użytkownicy, którzy przeprowadzili przesyłanie, bardzo dobrze znajdą się w centrum śledztwa. Jeśli władze przyjdą do danych użytkownika.

Czy można zidentyfikować użytkowników Share-Online.biz?

Nie jest to jednak takie proste: ponieważ może się zdarzyć, że tylko Share-Online.biz zna adresy IP użytkowników i wcale ich nie zapisuje. Nawet jeśli tak, dostawcy usług internetowych mogą zapisywać adresy tylko na krótki czas. Jest jednak inaczej, jeśli Share-Online.biz zarejestrował prawdziwe nazwiska użytkowników. Ułatwia to wyszukiwanie użytkowników.
Zasadniczo użytkownicy musieli zarejestrować się w Share-Online.biz, aby wziąć udział w systemie punktów premiowych. Zgodnie z mottem ten, kto wykonuje najpopularniejsze przesłane pliki, otrzymuje więcej punktów itp.

Ostrzeżenia są możliwe!

Autor, którego praca jako piracka kopia na Share-Online.biz może zażądać publikacji danych i ostrzec użytkownika. Może to kosztować kilkaset euro. ostrzeżenie byłoby uzasadnione tylko wtedy, gdyby użytkownik wyraźnie rozpoznał, że działa nielegalnie.
Na przykład, jeśli streamował film, którego nawet nie było w kinie. Jednak w przypadku braku aktu dalszego rozpowszechniania niekoniecznie należy oczekiwać ostrzeżenia. Odpowiedzialny prokurator powiedział Spiegelowi, że „z reguły” zarówno wzloty, jak i upadki Downloadstanowią przestępstwa. To chyba kwestia opinii.

Prokuratura planuje wyłonić głównie „najlepszych przesyłających” z Share-Online.biz

Pierwszym krokiem jest zbadanie operatorów. Następnie „spojrzysz, jeśli my również przesyłamy i prawdopodobnie również Downloadpotrafi zidentyfikować ". I: „Nacisk kładziony jest na najlepszych przesyłających.” Może więc być tak, że niektórzy użytkownicy Share-File.biz mają problemy ...
Nie zapomnij: jeden VPN może skutecznie ukryć swoją tożsamość, jeśli nie przechowuje plików dziennika!

Utworzono:10 / 23 / 2019

Schreibe einen Kommentar