Wyciek danych Buchbinder: dotyczy 3 milionów klientów wypożyczalni samochodów

Wykryto wyciek danych Buchbinder! Teraz ma „lidera rynku w segmencie klientów prywatnych”samochody i ciężarówki w Niemczech i Austrii ”- a wraz z nim 3 Wyciek danych Buchbinder - wyciek w wypożyczalni samochodów Miliony klientów: z powodu błędu wrażliwe dane klientów firmy Buchbinder były przez tygodnie publicznie dostępne w Internecie. Wyciek danych Buchbinder wpłynął na 10 terabajtów danych, takich jak faktury, e-maile, umowy itp. Jest to zgłaszane przez „Die Zeit” i „c't”.

Wyciek danych Buchbindera wykryty podczas rutynowych kontroli

Wyciek danych Buchbindera został odkryty przez Specjalista ds. Bezpieczeństwa IT Matthias Nehls dla rutynowych kontroli. Sumiennie firma zwróciła się bezpośrednio do Buchbindera. E-mail dwa razy. Jednak według Nehlsa bez reakcji. Z tego powodu kolejnym krokiem eksperta były dwa media i bawarski inspektor ochrony danych. „Die Zeit” i „c`t” z kolei zwróciły się do Buchbindera - następujący komentarz dotarł do mediów w sprawie wycieku danych Buchbindera:

„Natychmiast po tym, jak dowiedzieliśmy się o faktach, niezwłocznie uzgodniliśmy, że odpowiednie porty zostaną zamknięte przez naszego partnera kontraktowego, który był odpowiedzialny za utrzymanie i zabezpieczenie serwerów”.

Wyciek danych Buchbindera spowodowany błędami konfiguracji

Mówi się, że błąd konfiguracji na serwerze zapasowym jest spowodowany wyciekiem Buchbindera. Umożliwiło to dostęp do kont bez hasła i wyodrębnienie danych. Jednak tylko wtedy, gdy znasz dokładny adres IP i szukasz niechronionych serwerów w sieci. Nie jest (jeszcze) jasne, czy hakerzy mogą faktycznie wykorzystać wyciek Buchbergera. W każdym razie wybitni Niemcy, a także Bundeswehr i policja należą do 3 milionów dotkniętych nią klientów. Wyciek danych Buchbinder dotyczy również klientów innych portali z wypożyczalniami.

Buchbinder Leak ujawnił adresy, nazwiska itp. - od ponad 15 lat!

10 terabajtów danych dostępnych przez błąd i wyciek danych Buchbindera zawierało wiele poufnych informacji - i to z okresu ponad 15 lat: korespondencja z klientami, faktury, zdjęcia uszkodzeń genów pojazdów i umów obejmowały dane z wycieku introligatora. W tym ostatnim oczywiście było wiele danych osobowych, takich jak nazwiska, adresy, urodziny itp.

Czy jesteś klientem Buchbinder? Sprawdź, czy Twoje dane były / są zagrożone!

Możesz wyjaśnić, czy wyciek danych Buchbinder dotyczy Ciebie, kontaktując się bezpośrednio z firmą: datenschutz@buchbinder.de. Jeśli wynajmowałeś tam pojazdy w ostatnich latach, zdecydowanie powinieneś wysłać zapytanie! Jak dotąd nie jest jasne, czy cyberprzestępcy wykorzystali wyciek danych Buchbindera i czy dane klientów zostały naruszone. Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś upewnić się, że zawsze jesteś po bezpiecznej stronie online - najlepiej z jednym Najlepsze połączenie przeglądarki i VPN.


Utworzono:01 / 22 / 2020

Schreibe einen Kommentar