Wirus Corona: czy wkrótce będziesz musiał obejść się bez Netflix?

Wirus koronowy zmusił ludzi z całego świata, a także tutaj, w Niemczech, do własnych domów. Ale co robić przez cały czas? Nie trzeba dodawać, że Netflix & Co kwitnie. Wpływa to na przepustowość łącza internetowego - podobnie jak domowe biuro, które jest prowadzone w wielu miejscach. Pojawiły się już pierwsze ostrzeżenia, że ​​maksymalne wykorzystanie usługi przesyłania strumieniowego może prowadzić do problemów z dostawą Internetu. Netflix zareagował dziś wieczorem i ogłosił, że ograniczy transmisję danych w Europie o 30% w ciągu najbliższych 25 dni. Koronawirus

Jakość serwisu Netflix powinna pozostać dobra

UE wysłała do usługi przesyłania strumieniowego żądanie odciążenia sieci w trakcie kryzysu koronowego. Netflix zareagował również szybko: przy ograniczeniu przepustowości o 25% poprzez zmniejszenie przepływności, ruch danych powinien również zostać zmniejszony o 25%. Netflix obiecuje również, że użytkownicy będą mogli nadal oczekiwać „dobrej jakości” podczas przesyłania strumieniowego. Chodzi jednak na przykład o to, że jakość HD, a nawet Ultra HD, zostaje zredukowana do standardowej rozdzielczości.

Austria celowo ogranicza usługi przesyłania strumieniowego

W Austrii tabele zostały już obrócone: dostawcy usług telekomunikacyjnych mogą obecnie dławić usługi przesyłania strumieniowego w ukierunkowany sposób. Oczywiście przeczy to neutralności sieci. Ale specjalne czasy wymagają specjalnych środków.


Utworzono:03 / 19 / 2020

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie