Wirus Corona: czy wkrótce będziesz musiał obejść się bez Netflix?

Wirus koronowy zmusił ludzi z całego świata, a także tutaj, w Niemczech, do własnych domów. Ale co z tym zrobić przez cały czas? Jasne, że Netflix i spółka rozwijają się. Dotyczy to przepustowości Internetu - podobnie jak biuro domowe, które odbywa się w wielu miejscach. Istnieją już wstępne ostrzeżenia, że ​​zmaksymalizowana usługa przesyłania strumieniowego może powodować problemy z dostępem do Internetu. Netflix odpowiedział dziś wieczorem, ogłaszając, że ruch danych w Europie zostanie zmniejszony o 30% w ciągu następnych 25 dni. Koronawirus

Jakość serwisu Netflix powinna pozostać dobra

UE wysłała do usługi przesyłania strumieniowego żądanie odciążenia sieci w trakcie kryzysu koronowego. Netflix zareagował również szybko: przy ograniczeniu przepustowości o 25% poprzez zmniejszenie przepływności, ruch danych powinien również zostać zmniejszony o 25%. Netflix obiecuje również, że użytkownicy będą mogli nadal oczekiwać „dobrej jakości” podczas przesyłania strumieniowego. Chodzi jednak na przykład o to, że jakość HD, a nawet Ultra HD, zostaje zredukowana do standardowej rozdzielczości.

Austria celowo ogranicza usługi przesyłania strumieniowego

W Austrii tabele zostały już obrócone: dostawcy usług telekomunikacyjnych mogą obecnie dławić usługi przesyłania strumieniowego w ukierunkowany sposób. Oczywiście przeczy to neutralności sieci. Ale specjalne czasy wymagają specjalnych środków.


Utworzono:03 / 19 / 2020

Schreibe einen Kommentar