Cyberataki stają się coraz większe! - Dotyczy to jednej na dziesięć firm w Niemczech

W zeszłym roku przesłuchano niezliczone niemieckie firmy na temat cyberataków. Dotyczy to więcej niż jednej na dziesięć firm. Szczególnie w przypadku większych firm jest ekstremalnie. Częściowo stwierdzili powtarzający się cyberatak.

Jak niebezpieczne są te ataki?

Około jedna trzecia ataków polegała na wyłudzaniu informacji. Numer konta, hasła i inne poufne dane zostały skradzione i ujawnione. Niektóre z nich sparaliżowały systemy informatyczne lub uniemożliwiły firmie dostęp do własnych plików w celu wymuszenia. Wiele firm akceptuje ryzyko związane z bezpieczeństwem IT, choć są tego świadome. W produkcji najczęściej podejmujesz ryzyko. Ma to wpływ na całą gospodarkę, ponieważ cyberataki są coraz bardziej zagrożone jakościowo. Rządy wciąż zdołały uchronić się przed hakerami, ale wszyscy inni cierpią.

Chroń się przed cyberatakami
Chroń się przed cyberatakami

Jakie są rodzaje cyberataków?

  • Wyłudzanie informacji: Atak kończy się powodzeniem, gdy ofiara kliknie link. Są one głównie ukryte w wiadomościach e-mail.
  • trojany: Zazwyczaj są instalowane z programem hosta, a ich złośliwość jest w tle. Podobny jest atak ze strony backdoorktóry jest przemycany przez złośliwe oprogramowanie.
  • Ransomware: To oprogramowanie, które może szyfrować pliki na komputerze, a następnie szantażować firmę w celu odszyfrowania danych. Może również rozprzestrzeniać się w sieci na inne urządzenia, a zatem wpływać na całą firmę.
  • Wirus: Zawiera złośliwy kod, który infiltruje programy i czyni je bezużytecznymi.
  • robak: Głównie niszczy dane na nośnikach USB lub dyskach twardych. Działa podobnie do wirusa.

Istnieje wiele innych rodzajów ataków, ale mam nadzieję, że te pięć sprawiły, że zastanowiłeś się, ile różnych zagrożeń czai się w Internecie.

Cyberataki stają się coraz lepsze!

Arne Schönbohm, prezes niemieckiego Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI), lubi przypominać nam o wcześniejszych cyberatakach, które spowodowały większe szkody. Przykładem tego jest atak, który dotknął latem całą sieć, szpitale w Kraju Saary i Nadrenii-Palatynacie.

Nawet wstępnie zainstalowane złośliwe oprogramowanie na smartfonach nie jest rzadkie, ponieważ zeszłego lata odkryto wiele przypadków.

Może spotkać wszystkich. Jak się chronić?

Hakowanie pojedynczych ludzi to pestka. Z tego powodu każdy powinien chronić się przed różnymi atakami w Internecie. Prawdopodobnie wszystkie firmy mają pewną ochronę, ale hakerzy stają się coraz lepsi. Oczywiście duże firmy są najbardziej interesujące, ponieważ mają dużo danych do kradzieży. Ale nawet ty nie powinieneś przynajmniej pozwalać nieznajomym na zarabianie na twoich danych.

Z pomocą VPNPołączenie jest bezpieczne przed cyberatakami. Tracker i irytujące reklamy są zwykle blokowane. Możesz łatwo ominąć blokady geograficzne i korzystać z internetu anonimowo do 100%. Zalecamy również skonfigurowanie ustawień w przeglądarce. Regularnie usuwaj pliki cookie i blokuj moduły śledzące! Alternatywnie możesz po prostu użyć bezpiecznej przeglądarki zamiast Google Chrome, Firefox itp. Na przykład Epicka przeglądarka.

Polecamy VPNUsługi, takie jak:

Każdy powinien chronić się, gdy jest w Internecie. Bez względu na to, czy jedna osoba czy duża korporacja. Może trafić każdego, a jeśli trafi, jest już za późno, aby się zabezpieczyć!


Utworzono:11 / 07 / 2019

Schreibe einen Kommentar