Lista danych Cambridge Analytica niewypłacalna

Czy Cambridge Analytica mówi coś jeszcze? Dokładnie, firma gromadząca dane w tegorocznym skandalu na Facebooku w brzydki sposób ujawniła się w świetle reflektorów, ponieważ rzekomo wyssała dane z dziesiątek milionów użytkowników Facebooka, a także wykorzystała je w wątpliwych celach. Teraz Cambridge Analytica ogłosiła upadłość. Dochodzenie jest kontynuowane pomimo wycofania się firmy, jak podkreśla brytyjski urząd ochrony danych: „Będziemy również dokładnie badać wszystkie kolejne firmy, aby zapewnić bezpieczeństwo opinii publicznej”. Tak łatwo, że nie można po prostu wycofać się z romansu ...

Cambridge Analytica ogłosiła to na początku maja, ponieważ Wall Street Journal ucierpiał z powodu dużych strat klientów, a opłaty kancelarii nadal rosły w wyniku skandalu związanego z danymi: „Wraz z falą mediów, praktycznie wszyscy nasi klienci i dostawcy kupili nas Odwrócił się ”, powiedziała firma, której brytyjska spółka macierzysta SCL Elections również zaprzestała działalności.

Manipulacje wyborcze za pomocą danych na Facebooku?

Oczywiście nie ma dobrych wiadomości dla pracowników Cambridge Analytica. Nie jest to jednak całkowicie niewinne, jak sugeruje zasięg w kontekście skandalu dotyczącego danych na Facebooku: Cambridge Analytica skorzystała z aplikacji ankietowej profesora z Cambridge i zasady „przyjaciół” dostępu Facebooka do milionów danych użytkowników. Jeśli nie jest to trywialne przestępstwo, dane zostały rzekomo wykorzystane w sposób niewłaściwy - również w celach politycznych. Menedżerowie z Cambridge niedawno twierdzili, że dane dotyczące ukierunkowanego sposobu głosowania wykorzystano w kampanii wyborczej prezydenckiej Donalda Trumpa. Sama firma zaprzecza temu, a także wskazuje na niezależne dochodzenie w celu potwierdzenia tego.

Sam Facebook wstrząsnął wszystkim z opóźnieniem: grupa zamknęła już wspomniany interfejs 2014. Niemniej jednak obecnie znajduje się w poważnym kryzysie, ponieważ powinien to mieć wpływ na skandal na milion użytkowników 84 lub ich dane. Firma Cambridge Analytica twierdziła, że ​​otrzymała dane od milionów użytkowników 30.

Czy zamknięcie naprawdę oznacza koniec Cambridge?

Według NBC inwestor Cambridge Analytica (oraz zagorzały wielbiciel Trumpa i zwolennik) Rebekah Mercer i kilku kierowników firmy, w tym szef technologii Alexander Tayler, uratowali już inną firmę o nazwie Emerdate przed skandalem , Co ciekawe, ten jest zarejestrowany pod tym samym adresem w Nowym Jorku, co lokalny sklep Cambridge Analytica. Więc tylko nowy kapelusz dla starej firmy? Nie jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia.

Wreszcie bardzo ważne pytanie do refleksji dla nas wszystkich: Cambridge Analytica (przynajmniej pod tą nazwą) zaprzestała działalności. Ale co dzieje się z danymi 30 milionów użytkowników Facebooka, które otrzymała firma? Jesteśmy ciekawi, czy kiedykolwiek będziemy wiedzieć, że ...


Utworzono:05 / 04 / 2018

Schreibe einen Kommentar