Najbardziej szokujące skandale internetowe 5 2017

Jeśli myślisz o zeszłym roku, ile myślisz o cyber skandalach? 2017 wiele się wydarzyło, a trend rośnie. Przeszukaliśmy dla Ciebie najbardziej ekscytujące oszustwa i zabierzemy Cię w podróż w stronę cyberbezpieczeństwa. Dość brzydkie motto: wielkie przewinienie, niewielkie poczucie odpowiedzialności.

Jedno jest jasne na początku: 2017 był jednym z najgorszych lat pod względem cyberprzestępczości. 2016 przeszedł do historii z powodu rosnącej liczby naruszeń danych. W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z bardzo doświadczonym typem hakera, który był szczególnie podatny na ataki sieciowe. Od złośliwego oprogramowania WannaCry po Yahoo - przeczytaj sam, co wymyślili hakerzy dzisiejszego (a raczej „wczorajszego”) 2017.

1. Gmail Google jest ofiarą szczególnie sprytnych hakerów

W maju 2017, super bezpieczna usługa e-mailowa Google padła ofiarą szczególnie wyrafinowanych podejrzeń. Ofiary otrzymywały e-maile z prośbą o otwarcie pozornie nieszkodliwego Dokumentu Google. Zależnie od wielkości Google'a wpłynęło to na miliard komputerów - zarówno znający się na technologii użytkownicy, jak i amatorzy wpadli w panikę, aby zostać zhakowanym. Myślisz, że możesz łatwo rozpoznać wiadomości phishingowe? W tym przypadku niestety nie: złośliwy link wyglądał całkowicie autentycznie, a nawet nosił pieczęć autentyczności Google. Niestety wystarczyło jedno kliknięcie linku, a hakerzy mieli już dostęp do przeglądarki użytkownika. Ponadto wirus został redystrybuowany przez automatyczne wysyłanie do kontaktów każdego użytkownika. W tym przypadku wysoki poziom profesjonalizmu był szczególnie niepokojący: hakerom udało się infiltrować listę adresów danego użytkownika i przejrzeć wysłane przez niego wiadomości e-mail, aby skopiować pisownię i styl. Naprawdę niesamowite ...

2. Złośliwe oprogramowanie WannaCry przenosi „cyber-zakładników” na cały świat

W maju WannaCry Ransomware infiltrował tysiące głośnych firm na całym świecie, dystrybuując je w wielu sieciach i zużywając tysiące komputerów w ciągu kilku godzin. Tym, co czyniło ten atak tak niebezpiecznym, był fakt użycia tajnej luki w systemie Windows. W rzeczywistości było to znane tylko NSA ... Po pierwsze, Narodowa Służba Zdrowia Wielkiej Brytanii musiała w to uwierzyć, wkrótce po tym, jak 98 dotknęło także inne kraje. WannaCry wziął sieci jako „zakładników”, przejmując przeglądarkę ofiary i prosząc o okup. Używając narzędzia hakerskiego NSA przeciwko społeczeństwu, WannaCry sparaliżowała wiele szpitali w Wielkiej Brytanii. Atak jest również imponującym dowodem na to, że tajemnice bezpieczeństwa mogą nie być tak bezpieczne, jak nam się wydaje. Albo jak nam się wierzy. Microsoft wydał łatkę (dotyczyło to tylko starszego oprogramowania Windows), a rząd USA szybko przybył do Korei Północnej jako rzekomy przestępca. Jednak nikt nie rozmawiał o tym, jak niepewne są sieci publiczne tego świata ...

3. W Uber wszystko szaleje

Uber jest zresztą wielkim wrogiem branży taksówkowej. Ale 2017 nie był również dobrym rokiem dla firmy pod względem cyberataków, które również nieumyślnie ujawniły nieco niejasne praktyki biznesowe. Wyszło na jaw, że największa na świecie usługa transportowa zapłaciła 100,000 $ hakerom za zatuszowanie cyberataku. W wyniku tego ataku ujawniono dane osobowe milionów użytkowników 56 od 2016. Uber wiedział o tym, ale skandal trzymał w tajemnicy przez prawie rok. Jako firma cały rok później, w 21. W listopadzie 2017 cicho i cicho opublikował szczegółowy post na blogu, brak przejrzystości był wyraźny. Post podał, w jaki sposób hakerzy potrafili ukraść nazwiska, tagi kierowcy, e-mail i numery telefonów od klientów i pracowników Ubera.

Ale historia się jeszcze nie skończyła: hakerzy kradnący informacje wymagane od Ubera $ 100,000 Schweigegeld. Uber nie tylko się zgodził, ale także wezwał hakerów do podpisania oświadczenia o poufności. Ta śmiałość ujawniła się również, gdy współzałożyciel Travis Kalanick i nowa dyrektor generalny Uber, Dara Khosrowshahi, zwrócili się do opinii publicznej ze swoimi ustaleniami.

4. Yahoo nie był całkiem pewien prawdy

Aby być całkiem poprawnym: Tak, następujący atak miał już miejsce 2013. Jednak Yahoo upubliczniło swoje ustalenia dopiero po czterech latach. I mieli to w sobie. Mówimy tylko: miliardy 3 odsłoniętych wiadomości e-mail. Ta największa kradzież danych jest także jednym z najgorszych cyberfios w historii. Nawet Yahoo nie ma serca na języku i nie prowadzi szczególnie dobrej polityki kryzysowej. Kiedy ulubiona niegdyś usługa e-mail odkryła włamanie, postanowiono zachować ją w tajemnicy zamiast ostrzegać użytkowników. Ponadto firma stosowała różne opinie - w grudniu 2016 mówił o miliardach dotkniętych kont, niewiele później powinno to nagle wynosić trzy miliardy ... Ta ostatnia liczba odpowiada dokładnie wszystkim wówczas aktywnym kontom Yahoo. Jeśli tak, to tak.

5. Equifax sprawił, że hakerzy byli dwukrotnie łatwiejsi

Equifax, jedno z trzech największych amerykańskich centrów dowodowych, powiedział 2017 we wrześniu, że hakerzy z powodzeniem ukradli dane osobowe prawie 143 milionom Amerykanów. Nie chodziło tylko o zwykłe konta e-mail. Jakby tego było mało, hakerzy wyssali również numery ubezpieczenia społecznego, urodziny, adresy i wiele innych. Oczywiście to nie powinno się zdarzyć. Zwłaszcza, jeśli hakerów można było łatwo uniknąć w porównaniu z innymi przypadkami: hakerzy uzyskali dostęp do sieci dzięki naruszeniu bezpieczeństwa, które było znane firmie od miesięcy. Najwyraźniej Equifax nie mógł zebrać odpowiedniej poprawki. Działa również z niezwykle żałosnymi ustawieniami prywatności. Pamiętaj: portal internetowy był chroniony przez następujące, naszym zdaniem, najgorsze w historii połączenie nazwa-użytkownik-hasło: admin / admin. Coś takiego prawdopodobnie nie jest nawet babcią Gertrude dla swojego smartfona. Nic dziwnego, że firma jest obecnie przedmiotem licznych dochodzeń.

Jakich ataków cybernetycznych oczekujemy 2018?

To tyle, jeśli chodzi o rok cyberprzestępczości 2017. Jesteśmy ciekawi, jak pójdzie 2018. Nie jest jednak uspokajające, że hakerzy już korzystają z technologii przyszłości, a nasze prywatne dane są chronione przez wieczne protokoły bezpieczeństwa. Lepiej wziąć bezpieczeństwo swojej prywatności we własne ręce. To też nie jest takie trudne: zawsze aktualizuj swój system operacyjny, zmieniaj hasła tak często, jak to możliwe i nigdy się nie poddawaj VPN.


Utworzono:04 / 06 / 2018

Schreibe einen Kommentar