„Podwójne zabijanie” atakuje urządzenia przez Internet Explorer: załataj teraz!

Czy jesteś fanem Internet Explorera? Obecnie niekoniecznie najlepszy wybór: przeglądarka Microsoft pozwala nowo odkrytemu złośliwemu oprogramowaniu wyciekającemu do twojego urządzenia - za pomocą którego Hacker & Co może ssać twoje dane, a nawet robić inne rzeczy. Dobrą wiadomością jest to, że Microsoft wydał łatkę w majową łatkę.

Unikaj podejrzanych dokumentów biurowych!

Jeśli obecnie otrzymujesz niewiarygodny dokument Office, najlepiej postępować zgodnie z mottem: trzymaj się z daleka! Może to być „Double Kill” lub najnowsza przerwa „Zero Day”. Jak to działa Za pomocą przygotowanego dokumentu Office lub po jego otwarciu Internet Explorer otwiera stronę w tle. Złośliwe oprogramowanie czai się już nad tym i tak wesoło trafia na twoje urządzenie. Takie sprytne ataki wykorzystują także mechanizm ochrony systemu Windows. Więc nikt nie wie, co się dzieje.

Dotyczy wszystkich wersji IE od wersji 6

Luka została odkryta przez chińskiego producenta antywirusowego Qihoo 360, który wskazał również, że jest już używany na całym świecie. Obecnie jednak ataki hakerów są „tylko” wymierzone w docelowych odbiorców, dotyczyły wszystkich wersji IE od wersji 6, nawet najnowszej. Tak czy inaczej uważność jest najlepszym sposobem na ochronę siebie. Ponieważ jeśli po prostu zostawisz przygotowany dokument po lewej, „Double Kill” nie zostanie złapany.

Zero Day i 67 zamknęły inne luki w Patchday

Przede wszystkim Microsoft nie skomentował szczególnie pomocny. Grupa odniosła się do Windows 10 i przeglądarki krawędzi, aby użytkownicy mogli grać bezpiecznie. Na początku maja grupa opublikowała łatkę ratunkową dla Zero Day CVE-2018-8174. W tym miesiącu Patchday na 8. Maj był wtedy „Double Kill”, więc ogólnie tematem. Oprócz 67 inne luki w zabezpieczeniach zostały również usunięte i naprawione przez łatkę.

Źródło: Standard, BleepingComputer


Utworzono:05 / 14 / 2018

Schreibe einen Kommentar