UE chce znacznie przyspieszyć wydawanie danych

Agencje wywiadowcze i agencje bezpieczeństwa nie zawsze są łatwe: przestępca w celowniku, a następnie ucieka, ponieważ informacje rozprzestrzeniły się w różnych krajach po prostu zbyt długo. Możesz sobie wyobrazić, że takie nieszczęście nie idzie dobrze. Dlatego ryzyko powinno zostać teraz zniesione: jeśli pójdzie za UE, cyfrowe dowody w przyszłości będą znacznie szybsze. Nie ważne gdzie są. Projekt, który oczywiście wywołał ostrą krytykę na scenie ...

Obecnie 120 dni do 10 miesięcy czekają

Miesiące oczekiwania na ważne dowody cyfrowe niekoniecznie są optymalne. I rzeczywiście, zapytanie ponadnarodowe w Europie może obecnie (nadal) zająć dni 120 do miesięcy 10. Wyraźnie za długo, aby mieć sens w poważnych przestępstwach. Zamiast tego bardzo długiego terminu firmy działające w Europie powinny, zgodnie z wnioskiem UE, dostarczyć dane (e-maile itp.) W ciągu dziesięciu dni. A jeśli to nagły wypadek, nawet w ciągu sześciu godzin. Věra Jourová, unijna komisarz ds. Sprawiedliwości, powiedziała w komunikacie prasowym: „Podczas gdy wielu przestępców korzysta z najnowszych i najszybszych technologii, organy ścigania muszą radzić sobie z przestarzałymi, uciążliwymi procedurami.” Oczywiście ma rację. Jak często krytykuje się, że policja i współpraca działają zbyt wolno. Jeśli jednak nie wolno im używać najnowocześniejszych narzędzi, niepotrzebne kamienie są na ich drodze. Tutaj znajdziesz oryginalną propozycję UE.

Do tej pory tak zwane umowy o wzajemnej pomocy prawnej regulują przekazywanie takich danych. Ale jak już napisano powyżej, przekazywanie często trwało długo lub zbyt długo. Wynika to również z faktu, że w dzisiejszych czasach terroryzmu i współpracy dochodzenia są coraz większe.

Drugi nowy układ zapobiegający usuwaniu danych

Jeśli tak, ponieważ już: UE przechodzi od razu do rundy, aby całkowicie rozwiązać problem. Oprócz tego „europejskiego układu szablonów” nowy „europejski układ przechowywania danych” powinien zapobiegać usuwaniu danych. A co z prywatnością, masz na myśli? Oba nakazy są ważne tylko w postępowaniu karnym, muszą istnieć odpowiednie warunki (tj. Surowość przestępstwa itp.). Ponadto cała sprawa jest uregulowana na najwyższym poziomie, więc po prostu potrzebujesz dostawców usług komunikacyjnych, dostawców usług internetowych, a nawet dostawców usług w chmurze wrażliwych danych, a następnie ponownie ich nie udostępniaj. W każdym razie, jeśli wymagane są dane o treści, w proces musi być zaangażowany sędzia, aw przypadku danych przynajmniej jeden prokurator. Taki jest plan.

Czy firmy mogłyby w nieuzasadniony sposób publikować nasze dane?

Jeśli chodzi o poważne przestępstwa, to z pewnością dobra rzecz. Jednak krytycy obawiają się, że ustalenia te otworzą drzwi do nadużyć: na przykład Maryant Fernández Pérez z cyfrowej organizacji praw obywatelskich EDRi mówi: „Państwa mają prawne zobowiązania do poszanowania i obrony podstawowych praw swoich obywateli, firmy nie mają takich zobowiązań. „W rzeczywistości firmy mogą zawsze łatwo wydawać dane, bez względu na to, czy jest to uzasadnione porozumienie. Jeśli wówczas zostaną opublikowane tylko dane od obywateli, sprawa nie wygląda dobrze, ponieważ jest to oczywiście niezgodne z prawem. Jako rozwiązanie tej luki w zabezpieczeniach EDRi wspomina o ulepszeniu istniejących umów o wzajemnej pomocy prawnej.

Krytycy również przychodzą od Zielonych: „Głównym problemem jest tutaj przestrzeganie podstawowej zasady terytorialności władzy wykonawczej i związanego z nią praworządności”, powiedział Ralf Bendrath, członek Parlamentu Europejskiego Jan Philipp Albrecht. W rezultacie inne państwa, takie jak Chiny czy Turcja, mogłyby korzystać z tych praw. Kto wie, co się wydarzy ... W każdym razie jesteśmy ciekawi, czy UE może egzekwować swoje propozycje.

Źródło: netzpolitik.org


Utworzono:05 / 11 / 2018

Schreibe einen Kommentar