Skandal na Facebooku: znacznie więcej niż dane od milionów użytkowników 50?

Złe nagłówki i niekończący się widok: Facebook jest obecnie wstrząśnięty najgorszym skandalem w całej swojej historii i traci prawie co sekundę miliardów wartości akcji. Podobno firma ma nieautoryzowane dane użytkowników gromadzone do celów politycznych. Bardzo wyraźny zakaz. Teraz informator, który rzucił piłkę, ale jeszcze jedna ustawiła portal IT „Techcrunch”: Według Chrisa Wyliego, byłego pracownika Cambridge Analytica, liczba dotkniętych użytkowników może być znacznie wyższa niż Media przekazały miliony 50.

Cała niedola ochrony danych rozpoczęła się od aplikacji Facebook Thisismydigitallife, która pobrała informacje o użytkownikach 270.000 i powinna była skupić się na danych znajomych. Dane te dotarły następnie do Cambridge Analytica. Dzięki możliwości takich programów, po prostu do przetwarzania danych od znajomych, dotarła do już niewiarygodnej liczby plotkowanych milionów użytkowników 50.

Skandal dotyczący prywatności na Facebooku
Skandal dotyczący prywatności na Facebooku

50 milion da się udowodnić - ale według Whistleblower rzeczywistość wygląda inaczej

To było przed tym, jak demaskator Chris Wylie odezwał się ponownie. Pracował dla Cambridge Analytica przez dwa lata, był tam od samego początku i całkiem dobrze się dogadywał. Przede wszystkim realizuje model analizy danych psychologicznych, aby móc tworzyć dokładne profile użytkowników. Podobno Donald Trump był również za oddaniem głosów w swojej kampanii 2016 ... Ale dlaczego Wylie ocenia jeszcze bardziej dotkniętych użytkowników? Powiedział brytyjskiej komisji parlamentarnej, co następuje: „Dla milionów 50 istnieją dokumenty, do których media mogą się odwoływać - liczba ta jest dość bezpieczna dla mediów. Ale moim zdaniem i moich wspomnień te miliony 50 są ustawione zbyt nisko ”.

Dane niewłaściwie wykorzystywane do celów politycznych?

Myślisz, że nie może być gorzej? Przeciwnie: rzekomo specjalista do analizy danych Palantir powinien był mieć dostęp do danych. Po pierwsze, według informatora, uruchomiono tylko niewielkie zestawy danych aplikacji, aby sprawdzić, czy można je połączyć z informacjami z rejestru wyborców. Gdy okazało się to sukcesem Cambridge Analytica, użytkownicy 2014 10.000 zostali użytkownikami w maju, aby przetestować szybkość gromadzenia danych za pośrednictwem aplikacji. Twórca aplikacji, profesor Uniwersytetu Cambridge Alexsandr Kogan, otrzymał latem znacznie większe zamówienia w lecie 2014 - i skandal przeszedł.

W trakcie tych szeroko zakrojonych działań, według Wylie, Palantir był również zaangażowany, wspierając nawet rozwój modeli. Zupełnie bez umowy ... Jednak tak się nigdy nie stało, więc przynajmniej oficjalne oświadczenie Palantira do „New York Timesa”: uznano za współpracę, ale potem odrzucono. Kierownicy firmy nie chcieli być w kontekście wyboru.

W jakim stopniu dotyczy to UE?

Cała niesamowita historia miała miejsce, przynajmniej tak, głównie w Stanach Zjednoczonych. Ale co właściwie oznacza skandal związany z danymi dla UE i naszej bardzo osobistej prywatności? Bo kto nie jest reprezentowany na Facebooku, a zatem możliwa ofiara? Mark Zuckerberg powiedział, że prowadzone jest dochodzenie różnych organów regulacyjnych w celu wyjaśnienia, ilu użytkowników dotknęło to z każdego kraju. Powinno to ujawnić, że „tylko” jeden procent użytkowników pochodzi z UE, tj. Użytkownicy 500.000 - kiedy zacząć od „oficjalnej” liczby milionów 50. W rzeczywistości, lub zgodnie z najnowszymi informacjami Whistiego, rzecz jasna, dotknięci obywatele UE mogą być znacznie więcej ... Ale Facebook ogłosił, że wszystko rozbił dokładnie i na szczeblu krajowym: Downloadaplikacja, a także ich przyjaciele, których ustawienia prywatności mogą również dotyczyć.

Więcej z Facebooka, Mark Zuckerberg wkrótce zostaje osobiście zdradzony: po tym, jak znokautował zarzut brytyjskiego parlamentu, ale teraz ma tylko zatwierdzony wywiad CNN, który według Bloomberga prawdopodobnie na 12. Kwiecień powinien mieć miejsce. Jesteśmy bardzo podekscytowani i informujemy Cię na bieżąco!


Utworzono:04 / 03 / 2018

Schreibe einen Kommentar