Czy nawet wielki skandal nie powstrzymuje Facebooka przed wysysaniem twoich danych?

Jak wiadomo i temat dnia w globalnych mediach, Facebook jest zaangażowany w odpowiedni skandal. Tymczasem nawet nielegalne przekazywanie danych firmom analitycznym dotyczy nawet 87 milionów członków na całym świecie. Teraz możesz pomyśleć, że Facebook tak myśli. Ale nie, korporacja naprawdę dobrze wymyśla nowe, jeszcze bardziej wyrafinowane sposoby ssania danych. Mówimy ci, co jest grane!

Facebook ma już niepokojący dostęp i nadal gromadzi dane i dziury - każdą interakcję, każde zdjęcie itp. Ale pod pozorem bezpieczeństwa i prywatności firma teraz wypycha aplikacje i funkcje, które doskonale podważają ich rzeczywisty cel ochrony. Oto nowości 3, które mają chronić cię zgodnie z Facebookiem, ale w rzeczywistości zbierają więcej danych od ciebie.

1. Aplikacja Facebook Onavo nawet gromadziła twoje dane, kiedy NIE jesteś na Facebooku

W lutym użytkownicy Facebooka skonfrontowali się z nowym elementem menu o nazwie Protect, który doprowadził bezpośrednio do aplikacji Onova. Aplikacja obiecuje „wykonać kopię zapasową danych podczas surfowania w sieci i udostępniania informacji” przez zabezpieczenie połączenia internetowego. W rzeczywistości, jeśli korzystasz z Onova, wszystkie twoje dane i zachowania związane z użytkowaniem trafiają bezpośrednio do Onova i ostatecznie do Facebooka. Jeśli spojrzymy na powiązane warunki ochrony danych, pojawia się ponury obraz:

„Możemy wykorzystywać informacje, które otrzymujemy, w celu dostarczania, analizowania, ulepszania i rozwijania nowych i innowacyjnych usług dla użytkowników, podmiotów stowarzyszonych i stron trzecich.

„Możemy udostępniać dane osobowe stronom trzecim i podmiotom stowarzyszonym”.

Wśród wymienionych podmiotów stowarzyszonych jest oczywiście Facebook, „ale nie wyłączny”, ale także więcej.

Miesiąc później Onavo wydała kolejną aplikację o nazwie Bolt App Lock. Umożliwia to dodawanie do aplikacji środków bezpieczeństwa, takich jak kody PIN i identyfikacja odcisków palców. Ale oczywiście wysyłasz Download i korzystanie z tej aplikacji nieuchronnie dane użytkownika i informacje o sieci na Facebooku, a także „Chroń”. Na przykład Facebook może go użyć, aby dowiedzieć się, co odciąga Cię od Facebooka i jego produktów na Instagram i WhatsApp.

Po ogromnym zamieszaniu związanym z ekstremalnym pozyskiwaniem dodatkowych danych przez Onavo na Facebooku, App Store odebrał program Bolt App Lock kilka dni po jego wydaniu.

2. Wykrywanie twarzy na Facebooku mogło dodać Cię bez Twojej wiedzy

W marcu użytkownicy Facebooka zostali poinformowani w swoim kanale wiadomości o ulepszonym oprogramowaniu do rozpoznawania twarzy, które identyfikuje je na wszystkich zdjęciach. Oprogramowanie obiecuje również chronić przed niewłaściwym wykorzystaniem twoich zdjęć przez nieznajomych i pomaga osobom z wadami wzroku rozpoznawać ludzi na zdjęciach. Facebook wysłał dwa rodzaje informacji: jeden powiedział, że możesz się zarejestrować; drugi powiedział, że jesteś już zarejestrowany i możesz zrezygnować z subskrypcji na żądanie.

Jednak pod pozorem większego bezpieczeństwa Facebook ma alarmująco wyrafinowane funkcje biometryczne: wcześniej skanował zdjęcia znajomych, aby sprawdzić, czy zostały uwzględnione. Teraz Facebook skanuje zamieszczone przez Ciebie KAŻDE POJEDYNCZE zdjęcie! Oprogramowanie określa ludzkie twarze z dokładnością 98% i identyfikuje jedną osobę spośród milionów 800 innych w ciągu 5 sekund. Nic dziwnego, że istnieją poważne obawy dotyczące tego, co Facebook zamierza zrobić z tymi danymi biometrycznymi.

Na szczęście niektóre grupy walczą o Facebooka o tę moc. W tej chwili trwa spór prawny w Illinois. Jeśli grupa zawodząca tutaj wygrywa, może to oznaczać ograniczenia w gromadzeniu danych biometrycznych na Facebooku.

3. Facebook używa 2FA do wysyłania wiadomości tekstowych

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) to środek bezpieczeństwa, który może mieć sens w ochronie Twoich kont. Jednak Facebook posunął się o krok za daleko, używając 2FA do spamowania swoich użytkowników wiadomościami tekstowymi. Zirytowało to niektórych użytkowników tak bardzo, że częściowo wyłączyli całe swoje środki 2FA - co oczywiście zmniejsza ogólne bezpieczeństwo. Jeśli więc nie chcesz udostępniać swojego numeru telefonu na Facebooku, ale nadal chcesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo na Facebooku, możesz użyć generatora kodu lub klucza bezpieczeństwa.

Chcesz wiedzieć, co Facebook o tobie wie? Nie ma problemu!

Mimo wszystko jesteś fanem Facebooka i naprawdę chcesz go usunąć (jeszcze nie). Aby zobaczyć, co Facebook wie o tobie, możesz z łatwością zarchiwizować wszystkie swoje interakcje na Facebooku downloads. Wystarczy postępować zgodnie z objaśnieniami na stronie na Facebooku („Jak mogę pobrać kopię moich danych na Facebooku?”), A otrzymasz informację, gdy tylko archiwizacja danych zostanie zakończona.

W tym archiwum znajdziesz całą interakcję z Facebookiem od momentu rejestracji, w tym:

  • cała komunikacja z Fre
  • cofnij (i znajomych) wszystkie swoje metadaneZaloguj się
  • i punkty danych sesji
  • Setki zdjęć używanych do rozpoznawania twarzy
  • twoja lista kontaktów

Sam rozmiar archiwum z pewnością sprawi, że pomyślisz dwa razy o tym, jak wchodzisz w interakcję z siecią społecznościową.

Poza Twoją prywatnością (co oczywiście jest dla Ciebie szczególnie ważne) wszyscy powinniśmy martwić się nieograniczoną i nienasyconą taktyką gromadzenia danych na Facebooku. Mianowicie, jeśli chodzi o niewłaściwe wykorzystanie tych danych. Jak pokazał skandal z danymi Cambridge Analytica, dane te mogą ogromnie (iw najbardziej niepokojący sposób) wpływać na (światowe) wydarzenia.

Niezależnie od tego, jak osobiste korzystanie z Facebooka może być - od przesyłania zdjęć do utrzymywania kontaktu ze znajomymi: to więcej niż oczywiste, że Facebook nie używa twoich danych w ogóle nieszkodliwie ...


Ciekawy tweet również z austriackiego Maxa Schremsa:

https://twitter.com/maxschrems/status/983810482011242496


Utworzono:04 / 06 / 2018

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie