Nielegalne przesyłanie strumieniowe może mieć naprawdę kosztowne konsekwencje

Czytasz dalej o nielegalnym przesyłaniu strumieniowym i kosztownych ostrzeżeniach, zwłaszcza od czasu nowego orzeczenia ETS w 2017 r. Niestety, opowieści o drogich karach to nie tylko historie - naprawdę się zdarzają. Ludzie tacy jak ty i ja też. Na przykład monachijska Luisa N., jak wynika z raportu fokusowego.

Wyobraź to sobie: siedzenie w deszczową sobotnią noc z piwem i frytkami przed telewizorem i ściąganie strony z najnowszymi hitami. Pełna radości, że w końcu masz czas na surfowanie na kanapie. Wieczór już dawno zapadł w zapomnienie, gdy do twojej skrzynki pocztowej wpadł prawnik: 1.000 Euro ostrzeżenie przed nielegalnym streamingiem! Tak się stało Luisa N., która z początku nie mogła tego wyjaśnić.

Czasami po prostu streamowany film - czy wiele więcej?

Jak to może być? Stało się tak: Luisa miała wizytę 2016 od swojej hiszpańskiej przyjaciółki Leili jesienią. Jak zrobić to samo z przyjaciółmi, Leila śpi z Luizą i zapewnia komfort w swoim domu. A co powiesz na przytulny wieczór? Dokładnie dobry film. Leila patrzy na „The Hateful 8”, o Popcorn Time - streamingu, który uważa za całkiem normalny. Ale tak nie było: Leila nie tylko przesyła strumieniowo film, ale przypadkowo go pobiera. I właśnie to sprawi, że ona lub Luisa jako właściciel połączenia internetowego staną się śmiertelną katastrofą.

Wykorzystywanie nielegalnych treści staje się coraz bardziej popularne i właśnie dlatego władze stają się coraz bardziej precyzyjne w tej sprawie. Dokładnie ten sam temat jest również dostępny w Usenext.

Dostawcy usług internetowych muszą publikować dane

915 Euro powinien je zapłacić (700 Euro szkody i 215 Euro Abmahnkosten) i podpisać oświadczenie o zaniechaniu. Więc prawnik, który wysyła jej późniejsze ostrzeżenie. Luisa prawie się wzdryga, jak mówi Focus w wywiadzie. Możemy to sobie wyobrazić ... Zwłaszcza, że ​​Niemcy zawsze przesyłają strumieniowo po bezpiecznej stronie i używają Amazon Prime Video i Netflix od lat. Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak prawnik Luisa się na wolności. To nie jest takie trudne. Prawnik złożył skargę do dostawcy informacji w sądzie i musiał ujawnić dane swojego klienta internetowego, całkowicie legalne, całość.

Podpisany list zaprzestania działalności i odstąpienia od umowy

Luisa nie chce pozwolić, by siedziała sama i nawiązuje kontakt z prawnikiem, który działał w imieniu Film GmbH. Wyjaśnia, że ​​to nie ona, ale jej gość - nieświadomie - ściągnął film. W końcu po kilku dyskusjach i osobistym spotkaniu może się zgodzić na 350 Euro, który według kancelarii jest progiem bólu. Ma również prawo do rozłożenia kwoty na raty. W międzyczasie Luisa podpisała oświadczenie o wycofaniu w formie wyciągniętej po profilach, ale Leila wciąż walczy o dalsze obniżenie kwoty do zapłaty ...

Co sprawia, że ​​czas popcornu jest nielegalny? (nielegalne przesyłanie strumieniowe)

Główną różnicą jest to, że Popcorn Time to nie usługa przesyłania strumieniowego, ale dostawca udostępniania plików. Dzięki technologii torrent nie tylko oglądasz film, ale także pobierasz go w tle na swój komputer. Dokładnie to - udostępnianie plików - jest zabronione i zalicza się do nielegalnego przesyłania strumieniowego.

Więcej informacji na temat nielegalnego przesyłania strumieniowego i ostrzeżeń tego.


Utworzono:04 / 19 / 2018

Myśli 2 na temat „Nielegalne przesyłanie strumieniowe może mieć naprawdę drogie konsekwencje”

Schreibe einen Kommentar