Crypto-Messenger „Signal” umożliwia podsłuchiwanie ludzi!

Crypto-Messenger „Signal” umożliwia podsłuchiwanie ludzi! 4

„Sygnał” - co to jest?

"Sygnał„To darmowy komunikator dostępny na komputery stacjonarne, Androida i iOS. Eksperci ds. Bezpieczeństwa na całym świecie polecają komunikatorowi kryptograficznemu, ponieważ gromadzi tylko niewielką ilość danych swoich użytkowników. Ponadto „Signal” przesłania wszystkie dane za pomocą szyfrowania end-to-end. Oznacza to, że w zasadzie nikt nie może śledzić czatów i rozmów telefonicznych. Ponadto od Ciebie zależy, w jakim czasie wysłane wiadomości zostaną usunięte. „Sygnał” nie zawiera reklam ani modułów śledzących i dlatego jest w rzeczywistości całkowicie bezpiecznym komunikatorem.

Czy osoby mogą podsłuchiwać innych? Co się stało

Luka w komunikacie „Signal” komunikatora umożliwiła przyjęcie połączenia bez konieczności potwierdzania przez odbiorcę. Korzystając ze zmodyfikowanego klienta, osoba dzwoniąca może kontrolować nawiązywanie i odbieranie połączenia. Podczas odbierania połączeń przesyłany jest tak zwany „komunikat handleCallConnected”. Dotyczy to jednak tylko zwykłych połączeń telefonicznych za pośrednictwem „Sygnału” - nie dotyczy to czatu wideo! „Połączone połączenie jest tylko połączeniem audio, ponieważ użytkownik musi ręcznie aktywować wideo” - powiedziała Natalie Silvanovich z Google Project Zero.

Natalie Silvanovich z Google Project Zero odkryła lukę w zabezpieczeniach. Natychmiast zwróciła na to uwagę i problem jest dokładnie opisany.

Kto jest najbardziej dotknięty i co mogę teraz zrobić?

Crypto-Messenger „Signal” umożliwia podsłuchiwanie ludzi! 5

Crypto-Messenger „Signal” umożliwia podsłuchiwanie ludzi! 6

Problem dotyczy aplikacji na Androida i iOS. Ale trzeba powiedzieć, że wersja Androida jest bardziej wrażliwa, trudniej jest zastosować takie Belauschungsmethoden na iPhonie.

Aktualizacja Androida jest już dostępna! Ta aktualizacja usuwa lukę. Zaleca się natychmiastową aktualizację komunikatora szyfrującego! „Sygnał” nadal jest jednym z najbezpieczniejszych komunikatorów na świecie, a po aktualizacji nie jest już możliwe, aby ludzie go słyszeli.

Zasadniczo należy stwierdzić, że metody monitorowania na całym świecie są szczególnie mocno dotknięte przez Apple i Androida. Całkowite bezpieczeństwo iPhone & Co. już się skończyło.


Utworzono:10 / 23 / 2019

Schreibe einen Kommentar