Austria: Przyjęta ustawa o ochronie państwa. Następny krok: skarga konstytucyjna

 

Drodzy zwolennicy akcji AK,

27. Styczeń 2016 przejdzie do historii jako ciemny dzień dla praw obywatelskich Austrii. Ustawa o bezpieczeństwie państwa w policji została przyjęta głosami partii rządzących w Radzie Narodowej. Pomimo drobnych napraw w ostatniej chwili, uchwalone prawo jest, naszym zdaniem, wielkim błędem i poważnym naruszeniem naszych podstawowych praw, a także wyrażymy swoje obawy, wnosząc sprawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Ludzie 30.078 mają nasze Petycja przeciwko utworzeniu krajowej służby wywiadowczej w Austrii podpisane. Podpisali swoje nazwiska w szeregu osób i instytucji, które skrytykowały to prawo z powodu jego ogromnych uprawnień nadzorczych i braku kontroli nad nową agencją ochrony państwa.

Szczegółowa analiza głosowania
Kiedy omawiano i podjęto decyzję o ochronie państwa w Radzie Narodowej, byliśmy obecni z trzema kamerami. W dyskusji minister spraw wewnętrznych Mikl-Leitner i przedstawiciele partii koalicyjnych ponownie usunęli poważne punkty krytyki. Jednomyślnie stwierdzili, że prawo jest wyważone i zgodne z prawami zagwarantowanymi w konstytucji. Ale nie mają dowodów na to. Następujące głosowanie przeszło z głosami 91 na głosy 59 za prawem. Chociaż wielokrotnie słyszeliśmy na początku, że w SPÖ pojawiają się poważne obawy, ostatecznie klub został egzekwowany.

Tutaj znajdziesz naszą dokumentację wideo z głosowania:
https://youtu.be/DwJdr8mXuSU

Do niedawna próbowaliśmy przekonać szanownego posła do sumienia i dać ludziom narzędzia do skontaktowania się z ich przedstawicielami. Zgodnie z konstytucją posłowie są zobowiązani jedynie do sumienia. Aby nie zapomnieć o osobistej odpowiedzialności mandatariuszy, mamy obowiązek act.staatsschutz.at zarejestrowali swoje zachowanie podczas głosowania.

Przekazanie podpisów 30.078 w parlamencie
Na 27. Stycznia 2016 mamy podpisy do dyrektora parlamentu Przekazano Haraldowi Dossi. Żądania w nim zawarte zostały przekazane klubom parlamentarnym na posiedzeniu plenarnym przed rozpoczęciem dyskusji na temat ustawy o ochronie państwa.

Wkład telewizyjny z przekazania:
https://www.servus.com/tv/jetzt-live/

Więcej zdjęć:
https://www.flickr.com/photos/129222788 @ N03 / albumy /72157664164775235

Następny krok: skarga konstytucyjna
Niektóre media już donosiły: przygotowujemy proces przed Trybunałem Konstytucyjnym, aby przywrócić prawo ochrony państwa na początek. Ale możemy to zrobić dopiero po wejściu w życie w 1. Lipiec 2016.

Dziękujemy za wsparcie!
W ciągu ostatnich kilku miesięcy otrzymaliśmy wiele wsparcia. Bez twojej pomocy nie udałoby się kilkakrotnie zapobiec uchwaleniu ustawy o ochronie państwa. Wspólnie wdrożyliśmy wiele ulepszeń, które przynajmniej złagodziły pierwszy projekt, nawet jeśli naprawy z naszego punktu widzenia są dalekie od wystarczających. W każdym razie nasza praca się nie skończyła. Nie zaakceptujemy treści korespondencji parlamentarnej: „Teraz Rada Narodowa wytyczyła linię debaty„. Dopilnujemy, aby kontynuowała.

W tym celu polegamy na darowiznach, najlepiej w formie wsparcia członkostwa. Tutaj dowiesz się wszystkiego na ten temat: https://spenden.akvorrat.at.


Utworzono:02 / 09 / 2016

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie