Popcorn Time: Operator serwisu informacyjnego o piractwie filmowym skazany

Popcorn Time zasłynęło jako „Netflix dla piratów”. Aplikacja do przesyłania strumieniowego oferuje swoim użytkownikom filmy chronione prawem autorskim za darmo Download i jest bardzo popularny. Teraz 38-latek został skazany w Danii za prowadzenie strony z informacjami o pirackiej aplikacji Popcorn Time. Przyznał się, że był współwinnym łamania prawa zwykłych użytkowników Popcorn Time.

Czas popcorn Twórcy przystąpili do walki z Popcorn Time

Popcorn Time rozpoczął się w 2014 roku. Wielki sukces strony zaowocował wieloma podobnymi pirackimi aplikacjami, które są nadal dostępne na platformach Android i iOS, ale także na innych urządzeniach końcowych. Ale wszystkie mają jedną wspólną cechę: szybko przyciągnęły uwagę właścicieli praw autorskich, takich jak firmy filmowe itp. Celem tego było logicznie zminimalizowanie dostępności i świadomości popularnego pirackiego narzędzia. Lub nawet lepiej: całkowicie go wyeliminować.

Z drugiej strony fani Popcorn Time na całym świecie działali przeciwko tej prośbie. Stworzyli własne wersje oprogramowania i rozprowadzili je. Albo napisali przewodniki i tutoriale.

Aresztowanie tylko z powodu informacji o użytkowaniu i Download

Na mocy orzeczenia sądowego z czerwca 2015 r. Duńska policja aresztowała dwóch mężczyzn za prowadzenie dwóch witryn Popcorntime.dk i Popcorn-time.dk. Żaden z tych dwóch nie zawierał jednak treści pirackich, ale oferował tylko instrukcje korzystania z Popcorn Time, a także downloaden can. W 2018 roku operator Popcorntime.dk otrzymał warunkową karę 6 miesięcy więzienia. Sąd uznał, że rozpowszechniając informacje o Popcorn Time, przyczynił się do naruszania praw użytkowników oprogramowania.

Odwołanie nie powiodło się - operator witryny został uznany za winnego

Prawnik operatora odwołał się. Ale także zawiódł przed sądem najwyższej instancji i pozwany musiał odsłużyć swoje 6 miesięcy za udział w naruszeniu praw autorskich. Musi także przepracować 120 godzin pracy socjalnej i zwrócić 67,000 XNUMX dolarów przychodów z reklam.

Po tym rozwoju drugi operator - Popcorntime.dk - miał niewielki wybór. Według organizacji antypirackiej Rights Alliance, która była zaangażowana w obie sprawy, mężczyzna przyznał się do winy. I tutaj również sąd zdecydował, że operator powinien wnieść opłatę za naruszenia prawne użytkownika Popcorn Time.

Operator drugiego miejsca ukarany łagodniej

Rights Alliance donosi, że „od sierpnia 38 do sierpnia 2014 roku 2015-latek doradzał użytkownikom na stronie popcorn-time.dk i poinstruował ich, jak korzystać z nielegalnej usługi strumieniowej Popcorn Time i tam downloaden can. Pozwani otrzymali również około 10.000 1.565 koron (XNUMX XNUMX USD) z przychodów z reklam Google za reklamy w witrynie ”.

Ponieważ pozwany przyznał się do winy, został skazany na karę warunkową w wymiarze 20 dni, a także musiał przekazać sądowi dochody z reklamy. Operator musiał również zrezygnować z nazwy domeny popcorn-time.dk.

Według organizacji Rights Alliance różnica między tymi dwoma orzeczeniami wynika z faktu, że platforma Popcorntime.dk była bardziej szczegółowa i generowała większe zyski z reklam. Ponadto sądy zwykle nie traktują oskarżonych, którzy przyznają się do winy, tak surowo, jak osoby uznane za winne w procesie.

Czy przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem Popcorn Time również jest nielegalne?

Widzisz więc aplikacje takie jak Popcorn Time lub platformy strumieniowe, takie jak pudełko lub kinox.to kryją w sobie pewne niebezpieczeństwa. Nawet jeśli rozprowadzasz „tylko” instrukcje. A streaming za pośrednictwem takich ofert nie jest pozbawiony ryzyka! Tutaj ostrzeżenia mogą zagrażać, jeśli jest jasne, że użytkownik musi być świadomy, że działa nielegalnie. Na przykład jeśli przesyłasz strumieniowo film.

Często zadawane pytania dotyczące Popcorn Time

Co to jest Popcorn Time?

Popcorn Time to bardzo znana i popularna aplikacja, która umożliwia bezpłatne strumieniowanie filmów i seriali.

Czy używanie Popcorn Time jest nielegalne?

Przesyłanie strumieniowe treści chronionych prawem autorskim może być nielegalne. Jeśli jako użytkownik powinieneś być świadomy, że zawartość NIE MOŻE być darmowa (np. Nowy film), przesyłanie strumieniowe jest wyraźnie nielegalne.

Czy mogę otrzymywać ostrzeżenia w Popcorn Time?

Jeśli streamujesz nielegalne treści i zostaniesz „złapany”, możesz otrzymać ostrzeżenie. Warunkiem jest oczywiście ustalenie Twojej tożsamości.

Czy istnieją alternatywy dla Popcorn Time?

Popcorn Time ma wielu fanów - i wielu naśladowców, na przykład: Rox Player, Showbox, Streemio, 6-YiFy TV czy Couch Potatoe.


Utworzono:10 / 08 / 2020

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie