Wiadomości autodestrukcyjne, sztuczna inteligencja i spółka

Najnowsza aktualizacja Gmaila, Google nie szczędzi wysiłków i naprawdę wiele wymyśliła. Od końca kwietnia miliardy użytkowników usługi pocztowej 1,4 zdecydowało się nie tylko na czysty wygląd. Nie, nawet przy nowych funkcjach nie został zapisany. Dzięki „ważnej” aktualizacji Google obiecuje „bezpieczniejszą, szybszą i bardziej wydajną pracę”. I rzeczywiście, istnieją naprawdę ekscytujące innowacje, które znacznie zwiększają zarówno bezpieczeństwo i użyteczność, jak i komfort użytkownika.

Sztuczna inteligencja myśli za Ciebie

Kiedy się rozglądasz, jedno jest jasne: w dzisiejszych czasach prawie nic nie działa bez sztucznej inteligencji. Alexa i spółka są już quasi dobrym dźwiękiem i podstawowym wyposażeniem smartfonów, usług, grzejników itp. Oczywiście, że Google chce się zaangażować - i robi przeprojektowany Gmail z różnymi funkcjami. Zapomniałeś przeczytać ważnej wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej? Żaden problem: Gmail przypomina Ci teraz kilka razy (podobno nie będąc „zbyt denerwującym”) i zapewnia „Nagryzanie”, że według Google „nic nie jest stracone”. Ponadto funkcja „inteligentnej odpowiedzi” pomaga pisać odpowiedzi, oferując (miejmy nadzieję znaczące) sugestie.

To, co lubimy, to automatyczne wypisywanie się z newslettera. Jak często natrafiamy na te same biuletyny, które nas nie interesują i usuwamy natychmiast. Oczywiście wylogowanie jest zwykle dla nas zbyt uciążliwe ... Interfejs Gmaila rozpoznaje brak zainteresowania i pozwala anulować subskrypcję, klikając.

E-maile, które same się niszczą

Mission Impossible wysyła pozdrowienia (choć nie tak dramatycznie zainscenizowane): Nowy „tryb poufny” zapewnia wrażliwemu e-Maislowi datę ważności. Możesz sam zdecydować, kiedy wiadomość zostanie usunięta. Zamiast wiadomości e-mail odbiorcy otrzymają tylko link (z wyjątkiem innych użytkowników Gmaila), który pozwala im również oddzwonić. Dodatkową zaletą poufnych wiadomości e-mail jest ich własna funkcja ochrony za pomocą elementów sterujących IRM (Information Rights Management), dzięki którym można uniemożliwić odbiorcy przekazywanie, pobieranie lub drukowanie wiadomości e-mail za naciśnięciem jednego przycisku. Chociaż nie od razu, ale w ciągu najbliższych kilku tygodni nastąpi kolejna poprawa bezpieczeństwa: Następnie możesz aktywować uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą kodu SMS dla wiadomości e-mail.

Łatwiej zapamiętać i zrozumieć

W nowej aktualizacji Google przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa swoich użytkowników. Na przykład ostrzeżenia o podejrzanych wiadomościach e-mail (złośliwe oprogramowanie, prześladowanie) są wyświetlane jako bardzo duże. Nie możesz przegapić gigantycznych czerwonych wskazówek. Jeśli ktoś nie dogaduje się dobrze w tych ważnych kwestiach, jest mu również łatwiej: wskazówki są teraz napisane prostszym językiem i jasno i zrozumiale mówią, co robić.

przypomnień

Nowa poczta jest ważna, ale nie teraz? Ale czy nie chcesz o tym zapomnieć? Nie ma problemu z Gmailem. Podobnie jak inne usługi pocztowe, Google wprowadził teraz funkcję drzemki. Możesz podać e-maile z indywidualnym terminem, do tego czasu będą odkładane, a następnie automatycznie wracają do twojego pola widzenia. Ta nowa funkcja jest interesująca na przykład w przypadku rezerwacji lotów, jeśli są one jeszcze daleko.

Zmieniony projekt materiału

Oczywiście przychodzi mi na myśl przeprojektowanie grafiki w przejrzystym materiale Gmaila: nowe paski boczne ułatwiają dostęp, a także pracę z notatkami, zadaniami, pozycjami kalendarza i innymi dodatkami. Istnieje teraz także osobna aplikacja na iOS i Androida. Online to jedno, ale nawet offline Google wymyślił coś: jeśli chcesz, aby maile z ostatnich dni 90 były przechowywane lokalnie i mogą być odpowiednio edytowane w internetowym serwisie Flieger & Co.

Całkiem sporo wiadomości. Teraz Gmail musi tylko dotrzymywać obietnicy „bezpieczniejszej, szybszej i bardziej wydajnej” pracy w teście rzeczywistości. Jesteśmy ciekawi!

Źródło: Heise, standard


Utworzono:05 / 03 / 2018

Schreibe einen Kommentar