Snowden ujawnia nieprawidłowy „zaszyfrowany e-mail” z filmu IS

Organizacja terrorystyczna „IS” zagroziła w ambasadzie kolejnymi atakami

Organizacja terrorystyczna „Państwo Islamskie” (IS) ponownie zagroziła Europie w nowym filmie. Za stworzeniem przesłania, w którym grozi kolejne zabójstwo, takie jak w Paryżu, utknęło ramię medialne ruchu Al-Hayat. Klip zatytułowany „Zabij ich, gdziekolwiek ją znajdziesz” zawiera również krótki fragment na początku, który wydaje się być zaszyfrowanym adresem e-mail PGP. Strona wywołała dziką spekulację.

Tabloid „Mirror” nawet nagłówek, może wskazywać na kolejny atak.

Przedwczesne podniecenie

Ale emocje są bezpodstawne, teraz uspokaja demaskatora NSA Edwarda Snowdena za pośrednictwem Twittera. Przyjrzał się bliżej części filmu i wskazuje na dziwności. Data wygenerowania klucza RSA to trzy dni po rozwiązaniu wiadomości, ale bezpośrednio przed rozpoczęciem ataków na 13. Listopad powinien zostać wysłany. W tym celu podstawowa wartość 16, która jest fikcyjna, jest używana jako identyfikator klucza głównego. Ponieważ zawiera „O” i „H”, chociaż szesnastkowy system liczbowy zna tylko liczby od 0 do F. „Okazuje się, że IS nie potrafi nawet odpowiednio sfałszować kryptografii”, komentuje rozbawiony fundusz Snowden.

Źródło: The Niezależny

Radzi dziennikarzom, aby uważnie obserwowali rozmówców z agencji rządowych, aby odwołać się do filmu. Przede wszystkim może on być przedstawicielem agencji bezpieczeństwa. Następna runda krypto-debaty Zarówno urzędnicy FBI, jak i NSA wielokrotnie krytykowali coraz częstsze stosowanie szyfrowania komunikacji i ruchu danych, w tym potrzebę backdoorów do celów dochodzeniowych. Żądanie, które napotyka silny sprzeciw ze strony ekspertów ds. Kryptografii i wielu firm informatycznych. Sam Snowden jest również uważany za zwolennika kompleksowego szyfrowania. W jego założeniu krypto-fałszerstwo IS wskazuje, że terroryści uważają wszelkie ograniczenia silnego szyfrowania na Zachodzie za swoją przewagę.

(theVPNTester, 25.01.2016)


Utworzono:01 / 26 / 2016

Schreibe einen Kommentar