Aplikacja Espionage przechowuje osobiste dane klientów swobodnie dostępne w Internecie

Od ponad pół roku dane osobowe klientów aplikacji szpiegowskiej Spyapp247 na serwerze, który każdy mógł zobaczyć. W większości dotknięci są także rodzice, a dane są odpowiednio wrażliwe: zdjęcia dzieci, sprawozdania szkolne, nagrania telefoniczne itp. Sama firma nie wydaje się zbytnio przejmować tym, co dzieje się z danymi z monitorowania telefonu komórkowego. Jak uchronić się przed taką inwigilacją telefonu komórkowego?

Dziecko bawiące się w piasku na plaży, świadectwo V.Spy App przechowuje dane osobowe klientów swobodnie dostępne w Internecie 2olksschülers, w tym wszystkie dane ... To, co wydaje się osobistym cyfrowym albumem fotograficznym rodziny, było dostępne od kwietnia 2018 w Internecie! Firma produkująca oprogramowanie do tajnego nadzoru dzieci i partnerów opublikowała te zdjęcia i setki intymnych rozmów w Internecie. Co najgorsze, zdjęcia łączyły się również z danymi osobowymi, takimi jak nazwiska, adresy e-mail lub recepty medyczne.

Smartfon z Androidem staje się błędem dzięki aplikacji szpiegowskiej!

Spyapp247 Umożliwia szpiegowanie na innych smartfonach z Androidem. Rejestruje połączenia telefoniczne, wiadomości czatu, zdjęcia, dane lokalizacji itp. - bez zauważenia przez ofiarę. Nawet mikrofon można włączyć zewnętrznie! To zamienia telefon w błąd! Spyapp247 jest przeznaczony dla osób, które chcą szpiegować swoich partnerów. Ale także dla rodziców, którzy według producenta chcą „chronić” swoje dzieci. Dane są przesyłane na serwer, „szpieg” może je wyświetlić w oknie przeglądarki. Jedno z wyciekających zdjęć na serwerze pokazuje adres e-mail klienta.

Producent oprogramowania Stalkerware nie odpowiada na zarzuty

Netzpolitik.org, który wykrył wyciek, skontaktował się z producentem Spyapp247 i poinformował go o publicznej bazie danych. Brak reakcji Dopiero skontaktowanie się z serwerem hostingowym spowodowało, że strona została przełączona w tryb offline. Na początku tego roku Spyapp247 opublikował kolejną bazę tysięcy zdjęć i wywiadów z klientami. Jednak z inną aplikacją o nazwie mobiispy. Po raz kolejny pomogłem tutaj Raport Explorer z płyty głównej. Bazy danych zostały odkryte przez badacza bezpieczeństwa Androida Ciana Heasleya, który następnie skontaktował się z netzpolitik.org.

Czy inwigilacja tajnego telefonu komórkowego jest legalna?

Za aplikacją szpiegującą stoi mężczyzna o imieniu Nguyen. Prowadzi kilka takich firm. W Niemczech i wielu innych krajach zabronione jest szpiegowanie innych osób. Ale sprzedaż aplikacji szpiegowskich nie jest tak naprawdę nielegalna. Ponadto producenci stwierdzają „nieszkodliwe” aplikacje, takie jak ochrona dzieci. Właśnie dlatego władze tak naprawdę nie są temu przeciwne.

Nie używaj aplikacji szpiegowskich do monitorowania dzieci!

Nadzór nie powinien być ogólnie problemem. Masz na myśli, że monitorowanie dzieci jest ich ochroną? Daleko od tego: ponieważ wszystkie dane są właśnie przesyłane na serwer dostawcy. Tam możesz na nie spojrzeć - ale zawsze istnieje ryzyko, że dane zostaną skradzione lub przypadkowo wyciekły. W szczególności publikacja lub kradzież danych o lokalizacji dzieci jest oczywiście bardzo niebezpieczna! Ale zawarte są również inne aplikacje „dla dzieci” wysokie ryzyko dla prywatności dzieci.

Jak sprawdzić, czy na Twoim telefonie komórkowym działa aplikacja szpiegująca!

Zatrzymaj monitorowanie telefonu komórkowego!Oczywiście stworzono aplikacje szpiegowskie, aby nie przyciągały uwagi. Ale nadal możesz poradzić sobie z monitorowaniem telefonu komórkowego - dzięki tym wskazówkom:
  1. Przejrzyj listę zainstalowanych aplikacji, Aplikacja nie jest Ci znana? Może ma imię takie jak mSpy, FlexiSpy lub SpyBubble? Bingo! Powinieneś natychmiast usunąć te aplikacje! To znaczy, naprawdę odinstaluj.
  2. Czy Twój telefon nagle działa lub reaguje znacznie wolniej? To także może wskazywać na aplikację szpiegowską. Ponieważ te aplikacje działają w tle i oczywiście zużywają dużo energii baterii i pamięci.
  3. Dodaj aplikację antywirusową lub antyszpiegowską. Te skanery antywirusowe nie tylko wykrywają oprogramowanie szpiegujące, ale również usuwają je ze smartfona.

Utworzono:11 / 11 / 2019

Schreibe einen Kommentar