Dlaczego platformy takie jak „Telegram” będą przyszłością

Cenzura doprowadziła do śmierci upartych

Cenzura istnieje od setek lat. To, co kiedyś było zakazem mówienia niewłaściwych rzeczy, stało się dominacją głównego nurtu w czasach, gdy telewizja stała się najważniejszym medium. Faza ta trwała wiele lat, podczas których opinia władców dotarła do dużej części populacji poprzez ruchome obrazy telewizyjne i została odebrana jako prawdziwa. Dla wielu nie było jasne, że oczywiście tylko zawsze przedstawia to punkt widzenia. Bo nawet w telewizji mówiono o wolności słowa i wartościach, które łączą widzów i rzekomo rządzących. Przeoczono, że te media były również wykorzystywane do celów i że w ten sposób podsycano strach przed nieznanymi ludźmi.

Sieć nadziei

Wiele osób miało nadzieję, że dostęp do innych opinii w końcu stanie się możliwy za pośrednictwem Internetu, w początkach internetu było to przeważnie praktykowane, oczywiście także z wadami niekontrolowanego kształtowania opinii, które teraz stało się możliwe. Od czasu YouTube, liczba odbiorców samodzielnie tworzonych treści ponownie znacznie wzrosła. Jednak od kilku lat obserwujemy również zapoczątkowaną zmianę trendu. Media, takie jak gazety i nadawcy telewizyjni, które zostały pozostawione w tyle przez rozwój Internetu, teraz zjednoczyły się i szerzą świadomy strach przed tymi niekontrolowanymi mediami. W ten sposób „obce mocarstwa”, takie jak Rosja, mogą wywierać wpływ lub po prostu stawiać radykalne stygmaty, które poszczególni bohaterowie nakładają, gdy tylko przestaną kierować się opinią rządzących. Byli politycy lub znani ludzie nagle stają się teoretykami spiskowymi, antysemitami lub stają się „zaprzeczającymi COVID”. Byłoby naiwnością zakładać, że stanie się to nieplanowane.

Cenzura YouTube skoordynowana z polityką

YouTube co tydzień blokuje setki kanałów i tysiące filmów za naruszenie samodzielnie zdefiniowanych i wykonanych zasad. Fakt, że są one często używane podczas koncertów, na przykład setki niemieckich kanałów są blokowane na kilka dni przed nową zapowiedzią Lockdona, jest zauważalne tylko dla widza, który kroczy przez życie z otwartymi oczami. Najwyraźniej wraz z późniejszym ogłoszeniem blokady przez polityków pojawiło się znacznie mniej alternatywnych lub opozycyjnych opinii, które nie miały już miejsca w mediach głównego nurtu. Łotr, który zmutowałby tutaj w teoretyka spiskowego.

YouTube, podobnie jak inne media już kontrolowane przez mainstream, zdegenerował się i stał się medium, które uczy „wskazówek dotyczących makijażu” i będzie coraz bardziej koncentrować się na treściach opartych na bezkrytycznych opiniach. Ponadto, dzięki mądremu przewidywaniu, media takie jak Telegram są już odrzucane jako „środki terrorystów i dziwaków”, oczywiście o ile można tam znaleźć treści, które nie odpowiadają mainstreamowi. Gdy tylko te treści prowadzą do nieprzyjemnych przeciwników, takich jak prezydent Białorusi, jest to znak wolności i praw człowieka.

Zawartość Wikipedii pod kontrolą

Domniemana encyklopedia „Wikipedia” już dawno wyrobiła sobie opinię. Współpraca ze stacjami telewizyjnymi powinna zapewnić, że z jednej strony nie ma wątpliwości co do treści Wikipedii, z drugiej zaś treść tam zawarta jest zgodna z opiniami mediów.

Krótko mówiąc, powszechne środki masowego przekazu, które stały się dostępne za pośrednictwem Internetu, a niektóre z nich były wcześniej uznanymi opiniotwórcami, zostały już opanowane, aby można było ponownie kontrolować opinie.

Jak zwykle większość użytkowników tego nie zauważy. Tak jak w latach 80. właściwie nie było alternatywy dla stacji telewizyjnych i uznanych gazet, i tak tworzyło się z nich własny pogląd na świat, tak jak środki masowego przekazu w dobie internetu są już przesiąknięte „konformizmem opinii” lidera rynku. Z tą różnicą, że nie można ich już definiować tylko „na szczeblu krajowym”, ale reprezentują one prywatne przedsiębiorstwa z ich własnymi interesami. To sprawiło, że maszyna opiniotwórcza stała się „generująca przychody”.

Ale to nieprawda ...

Wielu czytelników będzie teraz miało zastrzeżenia, że ​​opis ten nie odpowiadałby FAKTOM, ponieważ istnieje dowolna różnorodność opinii, nie jest ona nigdzie ograniczona. Jednak „ekstremistów” należy trzymać w ryzach. Mogę tylko powiedzieć, że ci czytelnicy podążają za głównym nurtem i dlatego po prostu przyjęli jego opinię bez pytania. Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusji tutaj, powinieneś najpierw poznać inne opinie, zanim poddasz się opinii przeważającej. Ponieważ wielu alternatywnych wydawców od miesięcy informuje o nieustannych ograniczeniach, na jakie są narażeni. Nie ma listy kanałów, które zostały wyłączone lub stłumione, ale przy niewielkim wysiłku można bardzo szybko znaleźć odpowiednie przykłady dla każdego obszaru.

Nie muszę być o Twojej OPINII, ale oddaję swoje życie, abyś mógł dalej to rozpowszechniać.

W przypadku mediów oznacza to jednak umiejętne „rzucanie światła” na inne opinie poprzez manipulowanie ich działaniami. Tagesschau & Co reprezentuje opinie i nie publikuje neutralnie wiadomości, które zawierają dziesiątki przykładów z ostatnich kilku lat. Jest wzmianka o tych, którzy myślą inaczej, ale w kontekście już wskazanych stygmatów.

VPNKanał telegramu TESTER
VPNKanał telegramu TESTER

Telegram jako substytut mediów

Ale teraz dochodzimy do sposobów i środków, które ustabilizują się w przyszłości lub są już używane, aby móc nadal wyrażać własne opinie. Obejmuje to również „Telegram”. Ale wielu wciąż nie zdaje sobie sprawy, że to nie tylko komunikator, który został stworzony jako alternatywa dla Whatsapp. Telegram zawiera kanały, grupy, a nawet treści wideo, które obecnie mogą być publikowane bez cenzury. W niektórych krajach, w których obowiązują szczególnie drastyczne środki cenzury, Telegram stał się już preferowaną alternatywą dla mediów publicznych, a trend ten już dotyka Niemcy, Austrię i USA.

Jeśli media znów będą opisywać, że Telegram jest środkiem terrorystów, to należy się sprzeciwić, że terroryści sieją spustoszenie także na wielu innych platformach, ale potępienie całych platform byłoby środkiem nieproporcjonalnym. Czy powinniśmy zakazać YouTube, ponieważ publikuje również liberalne myśli lub dezinformacje na temat kapitalizmu? Czy powinniśmy blokować kanały telewizyjne, jeśli ujawniają zepsucie rządzących? Podejmowane są również próby wpływania na kanały telewizyjne lub blokowania ich w Niemczech, ponieważ dziesiątki kanałów telewizyjnych zostały już tutaj zakazane przez władze lub pod naciskiem polityków. A może stało się to już w 1938 roku?


Można się z nami skontaktować pod adresem Telegram.org

Dlaczego platformy takie jak „Telegram” będą przyszłością 4

WIADOMOŚCI Telegram.org „Kanał”

Dzięki naszemu kanałowi informacyjnemu zapewniamy Ci bieżące informacje lub wiadomości, ale także upewniamy się, że nie tylko vollzutexten. Jest więc maksymalnie jeden odpowiedni komunikat na dzień i maksymalnie 5 na tydzień. Zawsze możesz się zarejestrować i zrezygnować z subskrypcji.


VPNPróbnik
Kanał NEWS
Dlaczego platformy takie jak „Telegram” będą przyszłością 5

„Grupa” Telegram.org

Omów temat w grupie i poproś innych o radę bezpośrednio i natychmiast. Ponadto ta moderowana grupa jest tutaj. Spamerzy nie mają szans, ponieważ zablokujemy ich łatwo i na stałe.


VPNPróbnik
Zaproszenie do grup
Dlaczego platformy takie jak „Telegram” będą przyszłością 6

Markus na Telegram.org (bezpośrednio)

Mam również własny dostęp do telegramu. Możesz skontaktować się ze mną bezpośrednio przez @ vpntester, a także możesz ze mną bezpośrednio porozmawiać.


Markus Hanf
w telegramie

 

 


Utworzono:11 / 16 / 2020

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie