Luka w zabezpieczeniach Tiktok: hakerzy mieli dostęp do kont i filmów

Tiktok staje się coraz bardziej popularny. W szczególności nastolatki nie mogą już zemdlećLuka w zabezpieczeniach Tiktoke portal wideo - i jednocześnie otwierają drzwi hakerom i spółce. Jak już wiadomo, cyberprzestępcy faktycznie mieli dostęp do prywatnych filmów wideo użytkowników Tiktok z powodu dziury w zabezpieczeniach TikTok!

Tiktok myje się całą wodą. Na pierwszy rzut oka portal wideo, w tym funkcja mediów społecznościowych, wydaje się zupełnie nieszkodliwy. Przesyłaj filmy, wymieniaj się pomysłami itp. Nawet dzieci celebrytów, takich jak Heidi Klum, dają żywy wgląd w ich życie. Jednak Tiktok pochodzi z Chin. Co więcej, kilkakrotnie był podejrzany o szpiegostwo.

Dostęp i manipulacja przez otwór bezpieczeństwa Tiktok

Oczyść, że aplikacja wideo jest monitorowana. I tak też jest Badacz bezpieczeństwa Check Point Luki bezpieczeństwa znaleziono w listopadzie i poinformował Tiktok. Firma wyeliminowała luki w połowie grudnia - ale mieli wiele do zrobienia: możliwe było manipulowanie wiadomościami tekstowymi tak, jakby pochodziły one od samego Tiktoka. W fałszywych wiadomościach był link. Jeśli użytkownik kliknął na to, napastnicy mieli już częściowy dostęp do jego konta - w tym filmów!

Twórcy Tiktok wdzięczni za porady

Oprócz tego poważnego problemu z bezpieczeństwem hakerzy rzekomo byli w stanie przekierować zainfekowanych użytkowników na fałszywą stronę Tiktok i wyodrębnić dodatkowe dane. W publicznym oświadczeniu firma wyraziła wdzięczność za to, że naukowcy wskazali luki w zabezpieczeniach. Ogólnie takie informacje są bardzo cenione. Według Tiktoka luka nie została wykorzystana.

Czy Chiny szpiegują cały świat przez Tiktok?

Nowa dziura w bezpieczeństwie wpisuje się w obawę, że Tiktok może nawet służyć jako świetny szpieg dla Chin. To by było nic nowego dla chińskiego reżimu. Podejrzewa się, że aplikacja, szczególnie w USA, ocenia filmy i wycieka dane do chińskiego rządu i spółki. Z tego powodu armia amerykańska nie może już korzystać z aplikacji. Wydaje się również, że na Tiktok istnieje cenzura. Krytyczne dla rządu filmy zostały usunięte, posty od osób niepełnosprawnych itp. Tiktok zawsze ma odpowiedź i przeprosiny, oczywiście. Ale wciąż pozostaje nieświeży posmak ... Ale Tiktok nie jest jedyną aplikacją, z której można korzystać ostrożnie ten raport pokazy!


Utworzono:01 / 17 / 2020

Schreibe einen Kommentar