Całkowite bezpieczeństwo dzięki iPhone & Co? To było kiedyś!

Myślałeś, że twój iPhone jest bezpieczny? Że nikt nie może dostać się do twoich danych? Niestety musimy Cię rozczarować: przynajmniej w świecie agencji wywiadowczych i szpiegów istnieją teraz skuteczne sposoby na łamanie iPhone'ów. Obecnie Forbes ogłosił, że Izraelski dostawca wywiadu Cellebrite Bez względu na to, jak silne jest odblokowanie wszystkich modeli iPhone'a. Niezależnie od odpowiedniego mechanizmu ochrony - PIN, hasło, odcisk palca, a także inne, mogą wykorzystać Cellebrite, zgodnie z badaniem Forbesa.

iPhone nie jest już bezpieczny!
iPhone nie jest już bezpieczny!

Dotyczy WSZYSTKICH modeli i wersji oprogramowania

W szczególności oznacza to, że wszystkie obecne urządzenia z systemem iOS - iPhone, iPad, iPad Mini i iPad Pro, a także wersje oprogramowania od iOS 5 do iOS 11 nie są już bezpieczne. Pomimo intensywnych i niezbyt tanich wysiłków Apple, dotyczy to nawet nowego iPhone'a X i najnowszego iOS 11.2.6. Ale nie tylko Apple ma na to szansę - Cellebrite oferuje również swoje usługi łamania urządzeń Google Android, które są oceniane jako szczególnie bezpieczne w branży.

Podobno już pierwsze użycie w sprawach karnych

Dla nas normalne, to szpiegostwo (wciąż?!) Ma raczej mniejsze znaczenie. Oczywiście Cellebrite zalicza do swoich klientów różne organy, takie jak Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ochrona Granic czy FBI. Dzięki „Cellebrite Advance Unlocking Services” faktycznie podejrzewa się, że ich smartfon może zostać sprawdzony. Tak rzekomo wydarzyło się w grudniu ubiegłego roku u podejrzanego o handel bronią. Jego iPhone X został wysłany do Cellebrite, a dane zostały tam wyodrębnione w tajnych laboratoriach.

Opłacalny biznes dla klientów takich jak FBI

Oczywiście Cellebrite nie ujawnia dokładnie, jak działa usługa. Eksperci zakładają jednak, że firma wykorzystuje wcześniej nieznane luki w zabezpieczeniach. Bardziej sensowne byłoby jednak bezpieczeństwo wszystkich użytkowników smartfonów, gdyby Cellebrite przekazał swoją wiedzę zainteresowanym firmom w celu podjęcia działań naprawczych. Ale biznes to biznes - i wcale nie taki zły: Według Forbesa, podobno Cellebrite zapłacił w ubiegłym roku Departamentowi Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych ogromną sumę milionów 2 dolarów ... pieniądze rządzą światem.


Utworzono:03 / 17 / 2018

Schreibe einen Kommentar

Podaj linki partnerskie