Uwaga zagrożenie bezpieczeństwa: 4 miliony użytkowników Microsoft używało niezabezpieczonych haseł

W ramach kontroli bezpieczeństwa Microsoft odkrył, że około 44 milionów kont Windows używa niepewnych haseł. Oczywiście stwarza to poważne zagrożenie bezpieczeństwa, jeśli chodzi o hakowanie itp. Menedżer haseł, taki jak nowy NorthVPN NordPass zapewnia bezpieczeństwo.

wybierz bezpieczne hasła

Bezpieczne hasła chronią dokumenty osobiste

Zdjęcia, tajne dokumenty, dane osobowe itp. Na twoim laptopie lub innych urządzeniach jest wiele rzeczy, które tylko ciebie dotyczą. Są one z góry chronione hasłem. Ale jeśli to źle, Twoje ryzyko bezpieczeństwa jest ogromne. Dotyczy to również 4 milionów użytkowników Microsoft, którzy według Microsoft wybrali nieodpowiednie hasła do ochrony swoich kont.

Brak bezpieczeństwa

Jednak odkrycie to nie jest niczym zaskakującym. Ponieważ ogólnie użytkownicy niekoniecznie radzą sobie ze swoimi hasłami. Na górze listy trafień błędów hasła znajdują się hasła wielokrotnego użytku. Powiedz, jeśli używasz tego samego hasła do konta Facebook, Amazon, Instagram itp. Popularne są również „słabe” hasła - takie jak urodziny, imiona dzieci itp. Tutaj dowiesz się, jak wybrać bezpieczne hasło.

44 miliony haseł niebezpieczne!

Jak Microsoft sprawdził hasła? Grupa ma 3 miliardy zestawów danych zebranych z wycieków danych. Porównał je z kontami użytkowników. Wynik to 44 miliony meczów. Oznacza to, że te 44 miliony haseł zostały już ujawnione, krążą w Internecie i dlatego nie są już bezpieczne!

Co musisz zrobić jako ofiara?

Microsoft bezpośrednio poinformował tych użytkowników, których ucierpiał. Musisz użyć nowego hasła, aby zagrać ponownie bezpiecznie. Oczywiście zaleca się również usunięcie wycieku hasła absolutnie wszędzie. Powinien być gdzieś w użyciu. Microsoft daje również wskazówkę dotyczącą korzystania z uwierzytelniania dwuskładnikowego. Oznacza to, że nie tylko musisz podać hasło podczas logowania, ale także, na przykład, kod otrzymany na telefon komórkowy. Gorąco polecam - dla każdego konta!

Microsoft Leak nie wpływa na Ciebie, ale chcesz wiedzieć, czy Twoje hasła zostały wcześniej ujawnione? Z HaveIBeenPwned działa bardzo łatwo!

Śledź rzeczy za pomocą menedżera haseł

Jeśli chcesz przeglądać chaos haseł i używać naprawdę dobrych haseł: Użyj menedżera haseł! północVPN uruchomił na przykład nowe narzędzie.


Utworzono:12 / 28 / 2019

Schreibe einen Kommentar