Uwaga: Wyciek WebRTC ujawnia prawdziwy adres IP, nawet podczas używania VPN-services

WebRTC logo_150-minWebRTC to darmowy i otwarty projekt, który pozwala przeglądarkom komunikować się i synchronizować aplikacje mobilne w czasie rzeczywistym (komunikacja RTC w czasie rzeczywistym).

Wiele przeglądarek polega teraz na tej technologii, a także wielu dostawców witryn śledzi te możliwości i korzysta z nich.

WebRTC przeglądarce min
Przeglądarki WebRTC obsługujące WebRTC!

Co z jednej strony jest bardzo wygodne podczas korzystania z wielu stron internetowych (zwykle nie zawsze trzeba „zapisywać dodatkowe”, ale jest to prawie InTime, więc w czasie rzeczywistym między przeglądarką a serwerem komunikuje się, ale jedna jest w użyciu duże kotlety, ponieważ jak w artykule Daniela Roeslera strona GitHub, w czerwcu opisano 2015 na żądanie wysłane do serwera STUNN, bezpośrednio na VPN Komunikuj tunele i znajdź prawdziwy adres IP użytkownika!

Więc jeśli masz teraz VPN Dostawca używa, więc może być tak, że przy użyciu wyżej wymienionej przeglądarki może to prowadzić do problemu z twoją anonimowością.

Uwaga:


Perfect-Privacy
ma swoje Test online opracowany, który natychmiast daje ci informacje na ten temat.

pp_leak-min

LIVE Demo test

To demo wysyła ukryte żądania do serwera STUN, który rejestruje te zapytania. Te zapytania nie są wyświetlane w konsolach programistów i nie mogą być blokowane przez wtyczki przeglądarki, takie jak Adblock, Ghostery itp.


Utworzono:02 / 03 / 2016

Myśl 1 ”Uwaga: Wyciek WebRTC ujawnia prawdziwy adres IP, nawet podczas używania VPN-services "

Schreibe einen Kommentar