Dziura bezpieczeństwa WhatsApp ryzykowna dla twoich danych: zaktualizuj teraz!

I znowu potencjalne zagrożenie dla twoich danych w WhatsApp: jak informuje Facebook, jest to luka bezpieczeństwa WhatsApp „wysokiego ryzyka”, która może umożliwić atakującym dostęp do danych na pulpicie użytkownika. Dobra wiadomość: aktualizacja jest już dostępna.

WhatsApp miał ostatnio pewne problemy z bezpieczeństwem zgłosić. Nie jesteś bezpośrednio zadowolony z takich wiadomości, ale odkryte błędy w oprogramowaniu można naprawić - i dlatego stanowią mniejsze ryzyko dla ciebie i twoich danych.

Link manipulowany umożliwia dostęp do danych na urządzeniu stacjonarnym

Luka w zabezpieczeniach WhatsApp została odkryta przez eksperta ds. Bezpieczeństwa G.Odkryto lukę w WhatsAppal Weizman, który w swoim Blog ujawnia szczegóły techniczne. Krótko mówiąc, luka WhatsApp jest atakiem typu cross-site scripting. Atak działa „tylko” za pośrednictwem klienta komputerowego WhatsApp, jeśli istnieje połączenie z aplikacją na iPhone'a. Podczas tego ataku osoby atakujące wysyłają zmanipulowaną wiadomość e-mail zawierającą złośliwy link. Ten link znajduje się w banerze wiadomości. Zaraz po kliknięciu przestępcy mają zewnętrzny dostęp do komputera stacjonarnego użytkownika i jego danych. Nie ma jednak sposobu na odczytanie smartfona.

Co powinieneś teraz zrobić? Update!

Abyś Ty i Twoje dane nie stali się ofiarami tego niebezpiecznego ataku, należy natychmiast przeprowadzić aktualizację. Ponieważ nie tylko aplikacje na smartfony WhatsApp muszą być regularnie aktualizowane, jest to absolutnie konieczne w przypadku wersji na komputery! Istnieje luka w zabezpieczeniach WhatsApp na iPhonie od wersji 2.20.10. już nie, dzięki aplikacji komputerowej od wersji 0.3.9309. Obie wersje były dostępne od tygodni. Jeśli więc i tak wykonasz automatyczne aktualizacje, niebezpieczeństwo jest dla ciebie zrobione.

12.500 XNUMX USD dla odkrywców luk w zabezpieczeniach WhatsApp

I jeszcze jedna dobra rzecz na koniec: Gal Weizmann zainwestował dużo pracy i wiedzy w odkrywanie luki w zabezpieczeniach WhatsApp, jak pisze na swoim blogu. Facebook nagrodził te wysiłki kwotą 12.500 XNUMX USD. W końcu miliony użytkowników WhatsApp żyją dzięki temu znacznie bezpieczniej! Jeśli czujesz się niepewnie dzięki WhatsApp - w końcu jest to produkt na Facebooku - jest też alternatywny komunikator! Możesz dowiedzieć się więcej na temat WhatsApp dowiedz się na tej stronie.


Utworzono:02 / 09 / 2020

Schreibe einen Kommentar