Co to jest serwer proxy sieci Web i do czego służy?

,de Serwer proxy sieci Web, Znany także jako pełnomocnik (Niemiecki: przedstawiciel) lub też „brama poziomu aplikacji (Wikipedia)„To komputer, który znajduje się między komputerem a Internetem. Przechwytuje transfery danych między tobą a usługą, z której chcesz korzystać. Serwery proxy nie tylko przesyłają dalej dane, otwierają zawartość pakietów danych i często je przekierowują. Jest to często pożądane w celu ochrony sieci (firmy, organizacji). Dane uruchamiane przez serwer proxy są różnicowane w zależności od różnych portów wejściowych i wyjściowych. Tutaj przekazujemy port przychodzący (np. 8080) do innego portu, ale nie do pełnego transferu danych z urządzenia.

Reprezentacja połączenia z serwerem proxy
Reprezentacja połączenia z serwerem proxy

„Porty” można traktować jako wirtualny system rozszerzenia transmisji danych.

Istnieją zatem porty (dupleks), w których wymieniane są tylko dane stron internetowych, inne również przesyłają komunikację do serwerów FTP itp. Przykład: Port 80 lub 8080 z.Bsp jest najczęściej używany do treści tekstowych stron internetowych. Port 21 zwykle tylko do transmisji FTP. Jeśli komunikacja ze stroną internetową jest zablokowana, np. Ponieważ jest to dozwolone tylko w przypadku lokalnych adresów IP, serwery proxy mogą pomóc, dając użytkownikom nowy wirtualny adres IP lub tożsamość. Ale korzysta z tej tożsamości wszyscy użytkownicy serwera proxy w tym samym czasie. Umożliwia to dostęp do zablokowanych treści w USA za pośrednictwem amerykańskiego serwera proxy.

Podczas gdy serwer proxy faktycznie zawsze otwiera pakiety danych i przekazuje je zgodnie z podanymi regułami, routery NAT przekazują dane tylko i nie otwierają.

Idealna aplikacja serwerów proxy

Serwery proxy są często używane w sieciach korporacyjnych, co pozwala kontrolować i kontrolować dostęp do określonej zawartości, a nawet przeprowadzać kontrole wirusów na danych użytkowników.

Niebezpieczeństwa związane z usługami proxy

Zaszyfrowane strony internetowe są również czytelne i można nimi manipulować!

Jeśli użytkownik ustanowi połączenie SSL ze stroną internetową za serwerem proxy, proxy wykona to szyfrowanie, ale oznacza to również, że NIE ma bezpośredniego szyfrowania między użytkownikiem a stroną internetową. Wymieniane treści są zatem czytelne dla serwera proxy, a nawet można nimi manipulować. Przykład: przelewem bankowym, który zwykle jest również przesyłany przez połączenie SSL między użytkownikiem a komputerem banku, można zarządzać za pośrednictwem serwera proxy, dzięki czemu można nim manipulować świadomie i niezauważalnie, nawet jeśli połączenie wydaje się być bezpieczne! Jest to typowy scenariusz ataku dla hakerów, którzy rejestrują serwer proxy dla użytkownika za pomocą złośliwego oprogramowania i odtąd komunikują się również przez proxy atakujących.

Proxy są łatwe do wykrycia

Ty też możesz Operatorzy stron internetowych bardzo łatwo rozpoznają użycie serwerów proxy a także blokować korzystanie z nich. I odwrotnie, hakerzy (ale także po prostu leniwi hakerzy z oprogramowaniem do wyszukiwania) mogą znaleźć użytkowników serwerów proxy, a następnie użyć ich jako docelowych celów. W szczególności użytkownicy proxy są narażeni na znacznie większą liczbę ataków nieznanych hakerów niż użytkownicy, którzy nie korzystają z żadnej z tych usług. Możesz znaleźć prawdziwy adres IP, a tym samym tożsamość użytkownika, używając różnych metod. Podczas gdy tylko jeden wewnętrzny i niedostępny adres IP jest przypisany do użytkownika w sieci firmowej i jest nadal chroniony, prywatni użytkownicy stają się wartościowym celem ataku za pośrednictwem publicznego dostawcy Internetu vpm.

Nie wszystkie dane są przekazywane przez proxy

Większość darmowych serwerów proxy dostępnych w Internecie nie przekazuje żadnego portu, więc na przykład wiele usług danych. Wiadomości e-mail lub udostępnianie plików nie są w ogóle obsługiwane i albo już nie działają, albo udostępniasz prawdziwy adres IP.

Serwery proxy przechowują strony internetowe i treści

Serwery proxy mogą buforować całą aktywność użytkownika, ale nawet całe strony internetowe lub treść. Jeśli użytkownik wywołuje teraz stronę, której treść była wcześniej przechowywana na serwerze proxy, wówczas ta przechowywana lub nawet zmanipulowana strona internetowa jest dostarczana użytkownikowi bez bezpośredniego połączenia z serwerem WWW. W firmach i organizacjach jest to stosowane, gdy setki użytkowników codziennie pobierają tę samą treść z Internetu, a także znacznie ogranicza przesyłanie danych przez Internet. Oczywiście dostarcza również częściowo nieaktualne dane, ponieważ są one zwykle ponownie ładowane lub aktualizowane przez serwer proxy dopiero po określonym czasie. Jednak w scenariuszu ataku może to również prowadzić do poważnych problemów bezpieczeństwa.

Serwery proxy są używane w sieci do wielu zadań:

»Ochrona klientów

Użytkownicy, którzy stoją za proxy w „sieci prywatnej”, mogą być chronieni przez proxy ze świata zewnętrznego (Internet), a także treści przesyłane w obu kierunkach są weryfikowalne i mogą być również blokowane.

»Ochrona serwerów

Często serwery, które również powinny być dostępne w Internecie, za ukrytymi serwerami proxy, więc istnieją porty, które są otwarte na serwerze przetłumaczone, a następnie udostępnione za pośrednictwem innych portów w Internecie. W międzyczasie wszystkie przychodzące i wychodzące transfery danych, w tym hakowanie itp., Mogą być rejestrowane lub powodować automatyczne działania.

»Kontrola przepustowości

Aby znaleźć w sieci usługi wymagające dużej przepustowości, a nawet użytkowników, serwery proxy mogą również uruchamiać statystyki w czasie rzeczywistym i identyfikować tych użytkowników.

»Przygotowanie danych

Możliwe jest również celowe modyfikowanie danych w innym formacie podczas pobierania przez użytkownika / serwer w sieci za serwerem proxy, dzięki czemu jest czytelny lub importowany.

»Kontrola treści

Wszystkie treści danych przesyłane za pośrednictwem serwera proxy można również sprawdzić pod kątem zawartości (słowa kluczowe, słowa kluczowe, strony internetowe itp.). Można tworzyć i oceniać dokładne statystyki i działania związane z użytkowaniem.

»Logowanie

Działania można świadomie rejestrować, a tym samym również udowodnić. Typowym przypadkiem byłoby, gdyby korzystanie z Facebooka w firmie było zabronione. Dzięki protokołom serwera proxy możesz dokładnie udowodnić, kto i co zrobił. Chociaż strony zazwyczaj oferują szyfrowanie SSL, może to zostać „rozbite” przez serwer proxy.

»Tłumaczenia usług

Czasami ważna jest modyfikacja lub tłumaczenie usług zewnętrznych przed połączeniem z usługą wewnętrzną. Ponieważ nie zawsze można wprowadzać zmiany w danych wyjściowych w celu zapewnienia zgodności. Można to również zrobić głównie za pośrednictwem usług proxy.

Musisz zaufać operatorowi proxy!

Podczas korzystania z serwera proxy bardzo ważne jest zaufanie do właściciela serwera proxy. Dlaczego? Nawet jeśli dane są szyfrowane do iz serwera proxy, serwer proxy musi je odszyfrować, aby je wysłać. Oznacza to, że Twoje prywatne dane są w pełni ujawniane na serwerze proxy. Jeśli ufasz operatorowi proxy do 100%, nie stanowi to problemu i zyskujesz bezpieczeństwo. Ale kto wie, kto obsługuje serwery proxy, które można znaleźć w Internecie, a nawet za darmo? Oczywiście wśród dostawców są też tajne służby, ale także hakerzy, oszuści, a nawet oszukańcy, którzy nie wiedzą, że ich własny komputer jest wykorzystywany jako proxy, a tym samym prawdziwa tożsamość hakera pozostaje w ciemności.

Dlatego jeśli nie możesz ufać dostawcy proxy, jesteś znacznie bezpieczniejszy, jeśli NIE użyjesz proxy zamiast tego!

Uwaga: Należy wspomnieć o różnicy między serwerem proxy w Internecie a routerem translacji adresów sieciowych (NAT). (Są one często używane w małych sieciach lub jako router bezprzewodowy)

  • Serwer proxy wysyła i odbiera ruch internetowy, działając jako mediator w imieniu urządzeń użytkowników.
  • Router NAT tłumaczy adresy IP między siecią lokalną (użytkownik) a Internetem (publiczny), jeden adres IP reprezentujący wiele adresów w sieci lokalnej. Router NAT, taki jak domowy router Wi-Fi, w bardzo niewielkim stopniu chroni Cię w Internecie.

Korzyści z serwerów proxy

  • Możliwe jest również otwieranie / pobieranie za pośrednictwem serwera proxy ze stronami internetowymi, które często są blokowane dla własnego adresu IP
  • Twoja tożsamość jest chroniona, dopóki operator proxy jest zaufany lub nie wyszukuje konkretnie tożsamości konkretnego użytkownika.
  • Serwery proxy są bardzo łatwe do skonfigurowania.

Wady serwerów proxy:

  • Administratorzy sieci lub operatorzy witryn internetowych mogą łatwo blokować korzystanie z serwerów proxy.
  • Niezaufany operator lub serwer proxy może stanowić znacznie większe zagrożenie dla Twojej prywatności niż nieużywanie nikogo! Hakerzy używają bezpłatnych serwerów proxy do hakowania ofiar!
  • Serwer proxy zawsze może rozpoznać twoją tożsamość, a także przechowywać, a nawet manipulować wszystkimi działaniami użytkowników!

,de VPN-Usługa zapewnia lepszą ochronę tożsamości. Online.

Serwery proxy to narzędzie do zabezpieczenia potrzebnego połączenia internetowego. Zwykle możesz używać serwera proxy na wszystkich urządzeniach, a także komputerach z systemem Windows, Macbook, komputerach z systemem Linux, a nawet na tablecie lub smartfonie. Zasadniczo na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Odblokowywanie zawartości jest bardzo łatwe bez instalowania oprogramowania lub dodatkowej aplikacji, a tym samym również z.Bsp. uzyskać dostęp do YouTube, Facebook, eBay, Twitter lub wielu innych witryn, nawet jeśli jesteś w kraju, w którym strony te zostały zablokowane (na przykład Turcja).

Jednak dane dotyczące dostępu do serwera proxy zwykle nie są szyfrowane, Twoja prywatność nie może być zatem najważniejszym argumentem dla Ciebie. Możliwe jest jednak przeglądanie lub zapisywanie działań użytkownika przez osoby trzecie. Niektórzy dostawcy proxy lubią ZenMate z drugiej strony oferuje szyfrowanie danych między przeglądarką użytkownika a usługą proxy za pośrednictwem protokołu SSL. Pomaga to w przesyłaniu danych, ale również nie chroni przed bezpośrednim auspicją operatora proxy, ponadto tylko niewielka część przesyłu danych przez porty 80 lub 8080 wykorzystywane przez przeglądarkę internetową, wszystkie inne aplikacje, takie jak e-mail, FTP lub wszystkie programy w systemie operacyjnym zwykle komunikują się przez inne porty, a zatem nie są chronione ani anonimowe! Dlatego jako rozwiązanie zostaną zainstalowane lokalne aplikacje, które będą konwertować ten ruch i powinny być również szyfrowane na serwerach proxy. Jednak użycie jest ograniczone do kilku urządzeń, a operacja danych przez operatora nadal nie jest wykluczona, nawet przy użyciu stron internetowych chronionych SSL!

,de VPN Serwer może niezawodnie chronić cały ruch na większości urządzeń.

Ponieważ na raz VPN Wszystkie dane wysyłane lub odbierane przez własne urządzenie są szyfrowane, a dane są szyfrowane w VPNSerwer nie został otwarty, ale przesłano tylko 1: 1. użytkownik otrzymuje w ten sposób również unikalny i publiczny adres IP (tożsamość) VPNPrzypisany do serwerów. Ruch przychodzący może być włączony VPNPodobnie jak w przypadku zapory ogniowej, pakiety danych nie są otwierane, ale tylko niektóre porty są blokowane lub ataki są automatycznie reagowane, a transmisje danych są blokowane. W porównaniu z serwerami proxy jest to ograniczona, ale znacznie bardziej „prywatna” kopia zapasowa danych osobowych i działań.

VPN Funkcja serwera
VPN Funkcja serwera

VPN Chroni cały ruch danych urządzenia

Z VPNUsługa może chronić całą sieć, a nie tylko kilka portów, w tym telefon komórkowy, tablet, a nawet telewizor. Chroni również wszystkie aplikacje, takie jak przeglądarka internetowa, Skype, aplikacja Facebook, oprogramowanie do pokera online itp. Prędkości połączenia są również znacznie lepsze. Internetowy serwer proxy to bezpłatna usługa, z której korzysta wielu użytkowników Internetu. To powoduje duże obciążenie pojedynczego serwera, co następnie prowadzi do wolnego połączenia. Usługi transmisji strumieniowej, takie jak Netflix, Hulu, ITV, Rai.TV, BBC iPlayer, Zattoo, Polsat, PRO.TV, ORT, ZDF, France TV i wiele innych kanałów mogą mieć sens VPNUsługi lub płatne usługi proxy są przekazywane lub odbierane. Poza tym darmowy serwer proxy nie zapewnia stabilności połączenia VPN Połączenia. wiele VPNDostawcy mają również funkcje oddzielania VPNTunel natychmiast ustanawia nowe połączenie, dzięki czemu gwarantowane jest również nieprzerwane przesyłanie treści. Pozwala odbierać / przesyłać strumieniowo filmy online bez zakłóceń.

Serwery proxy korzystają ze wspólnego dostępu do Internetu

Każdy, kto korzysta z internetowego serwera proxy, również napotka ograniczenia prędkości i przepustowości. Ponieważ wszystkie jednocześnie zarejestrowane urządzenia korzystają z tej samej usługi i dostępu do Internetu. Oznacza to, że Infernalsweiterleitungen i wspólny Internetanbinundg często muszą dzielić setki użytkowników jednocześnie. W związku z tym większość serwerów proxy jest już ograniczona przez administratorów do maksymalnej przepustowości, dzięki czemu pełna przepustowość połączeń internetowych nie jest blokowana. Ponieważ swobodnie dostępne serwery proxy w Internecie nie są obsługiwane profesjonalnie, jest to wąskie gardło, przez które wszystkie dane muszą wchodzić i wychodzić. Użytkownicy narzekają zatem na rozłączenia, przekroczenia limitu czasu lub po prostu trudny dostęp do treści za pośrednictwem serwera proxy. Od razu VPNSerwer, na którym zwykle tylko dane są przesyłane z jednego adresu IP na drugi, jest to znacznie niższa operacja arytmetyczna, a także można wykonać zarządzanie przepustowością, co może zagwarantować każdemu użytkownikowi pełną przepustowość. VPNDostawcy bardzo szybko rozpoznają po obciążeniu każdego serwera, gdzie w przyszłości mogą również pojawić się ograniczenia i mogą rozszerzyć te zasoby, nawet zanim dojdzie do przeciążenia danych.


Streszczenie:

Jeśli korzystasz z bezpłatnego internetowego serwera proxy, zdecydowanie zalecamy, abyś pomyślał również o swojej prywatności i bezpieczeństwie. Użyj jednego VPN-Anbieter & Service. To jest znacznie lepsze i bezpieczniejsze!