Raport z testu „Gl.iNet” VPNRouter (OpenWRT)

VPN-Routery mogą być również dobrymi pomocnikami przy ochronie własnych urządzeń. W tym celu routery Gl.iNet oferują specjalny sprzęt, który może być również używany z urządzeniami mobilnymi (power bankami) z konwencjonalnymi ładowarkami do smartfonów. Mały router jest oparty na oprogramowaniu OpenWRT i ma już PPTP, a także OpenVPN VPNZintegrowana funkcja klienta.

VPN może być teraz używany w dowolnym miejscu.

Ustanowienie VPN na routerze jest dziecinnie proste i można to zrobić w ciągu kilku minut. Niska cena, ale przede wszystkim niewielki rozmiar sprawiają, że jest to atrakcyjny towarzysz podróży, który można podłączyć do dowolnego istniejącego Internetu. Niezależnie od tego, czy jest to dostęp do Wi-Fi w hotelu, pamięć USB LTE, czy też kabel do własnego smartfona jako dostęp do Internetu dla routera. Oczywiście można również podłączyć router do dowolnego istniejącego modemu internetowego lub dostępu do Internetu za pomocą kabla LAN.

Gl.iNet VPNRouter na drodze
Gl.iNet VPNRouter na drodze

Korzystna cena, w różnych wariantach 4

ModellDanepołączenia
WLAN * 1 i LAN
Prędkość.
o VPN *2
cechyAmazonka
Cena
Raport z testu „Gl.iNet” VPNRouter (OpenWRT) 1

Gl.iNet
GL MT300

do 35㎡
Wifi: dwuzakresowy 802.11ac
1x 100MBit / s LAN
1x USB
do 11.000 kbit / s
11 MBit / s
VPNklient: PPTP, otwarteVPN
Połączenie z Internetem:
Wifi, kabel LAN, pamięć USB, tethering do smartfona USB
prąd: Port ładowania USB 5V
oferta
w Amazon

o 25 Euro
Raport z testu „Gl.iNet” VPNRouter (OpenWRT) 2

Gl.iNet
GL AR750

do 45㎡
Wifi: dwuzakresowy AC750
2x 100MBit / s LAN
1x USB
do 16.000 kbit / s
16 MBit / s
VPNklient: PPTP, otwarteVPN
Połączenie z Internetem:
Wifi, kabel LAN, pamięć USB, tethering do smartfona USB
prąd: Port ładowania USB 5V
oferta
w Amazon

o 49 Euro
Raport z testu „Gl.iNet” VPNRouter (OpenWRT) 3

Gl.iNet
GL-Mifi 4G

do 45㎡
Wifi: dwuzakresowe 802.11n
1x 100MBit / s LAN
1x USB
do 17.000 kbit / s
17 MBit / s
VPNklient: PPTP, otwarteVPN
Połączenie z Internetem:
Wifi, kabel LAN, pamięć USB, tethering do smartfona USB, wbudowany modem 3G i 4G
prąd: Wbudowana bateria (do czasu działania 36h) i port ładowania USB 5V
oferta
w Amazon

o 140 Euro
Raport z testu „Gl.iNet” VPNRouter (OpenWRT) 4

Gl.iNet
GL B1300

do 90㎡
Wifi: dwuzakresowy AC1300
Gigabitowa sieć LAN 2x
1x USB
Funkcjonalność MESH
do 29.000 kbit / s
29 MBit / s
VPNklient: PPTP, otwarteVPN
Połączenie z Internetem:
Wifi, kabel LAN, pamięć USB, tethering do smartfona USB
prąd: Dołączony własny zasilacz
oferta
w Amazon

o 85 Euro

VPNPołączenia z całego świata

Za pomocą routerów możesz korzystać ze wszystkich swoich urządzeń jednocześnie VPN- Połącz lokalizację za granicą, a tym samym unikaj bloków geograficznych i bezpiecznie przesyłaj własne dane. Jest to również możliwe bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania na urządzeniach końcowych i nadaje się również do przesyłania strumieniowego wideo.

Router Gl.iNet do połączeń ze wszystkimi urządzeniami
Router Gl.iNet do połączeń ze wszystkimi urządzeniami

Prosta konfiguracja za kilka minut

Konfiguracja odbywa się w ciągu kilku minut za pomocą pomocnika konfiguracji. Oprócz kilku fragmentów w języku angielskim, tak naprawdę nie musisz mieć żadnej wielkiej wcześniejszej wiedzy, aby móc korzystać z routera. Nawet instaluję jeden VPNUsługi są świadczone za pośrednictwem istniejącego protokołu PPTP VPNKlient, wprowadzając mniej danych lub częściowo automatycznie za pomocą OpenVPNKlient ponad OVPN Pliki konfiguracyjne VPNUsług.

Gl.iNet VPNKonfiguracja routera - instrukcje z VyprVPN (Wideo)

Raport z testu „Gl.iNet” VPNRouter (OpenWRT) 5

VyprVPN przegląd

Kompatybilny ze wszystkimi VPNUsługi za pośrednictwem PPTP lub OpenVPN

Routery Gl.iNet mają jeden VPNKlient dla PPTP, a także dla OpenVPN preinstalowanym, dzięki czemu może być synonimem zdecydowanej większości VPNKorzystaj z usług. Kto w firmie jest OpenVPNSerwer może oczywiście również łączyć się bezpośrednio z siecią firmową. Ponieważ router jest już najnowszym OpenVPN Wersja rozumie, gdy używasz OVPN Pliki konfiguracyjne są praktycznie bez ograniczeń, a konfiguracja odbywa się prawie automatycznie.

VPNSzybkość dzięki routerom

Przekroczono maksymalną prędkość VPN Jednak ze względu na pewne ograniczenia również ograniczone, przede wszystkim, oczywiście, niski pobór mocy jest czynnikiem. Ale zawsze mam wiele testów między 12-29 MBit / s przez OpenVPN (W zależności od modelu) zebrane razem. Jest to wystarczające w domu w wielu przypadkach, a po drodze w każdym razie ma wielką wartość. Dzięki temu może być synonimem bez żadnych problemów. Synonimiczne filmy wideo przesyłane strumieniowo przez Internet, a nawet w przypadku mobilnego korzystania z tego małego ograniczenia nie ma większego znaczenia.

Mój wniosek

Umierać Router Gl.iNet są odświeżające, a jednocześnie bardzo łatwe w użyciu routery Wi-Fi, z których można także korzystać w drodze. Oczywiście możesz go użyć do podłączenia wszystkich urządzeń w domu, ale aby umożliwić stałe rozwiązanie w domu, lepiej skorzystam z domowego routera ASUS, ponieważ są one bardziej stabilne w dłuższej perspektywie, a także mają większy zasięg. Ale to nie powinno zepsuć zabawy z najmłodszymi VPNRoutery mogą mieć. Wszystko czego potrzebujesz to mały portfel i masz własny mały router. Warto


Utworzono:10 / 28 / 2017

Schreibe einen Kommentar