Dlaczego potrzebujemy prywatności i anonimowości?

W rozmowach ze znajomymi na temat prywatności i anonimowości w Internecie zawsze pojawiają się te same odpowiedzi:

 • Jeśli nie masz się czego obawiać, nie musisz się chronić!
 • Dzięki szyfrowaniu tworzymy sposób, w jaki terroryści i przestępcy mogą stawić czoła prawu.
 • Zresztą i tak nie możemy nic zrobić przeciwko inwigilacji.

I wiele innych wypowiedzi skłoniło mnie do myślenia.

Prywatność: Ale dlaczego powinieneś się chronić?

Prywatność i anonimowość

Firmy zbierają dane o nas.

Najczęstszy nadzór pochodzi od firm w Internecie. Google, Yahoo, Yandex, Facebook itp., Ale także raczej nieznane firmy, takie jak: OWA, Xaxis, Duch reklamy, eBuzzing itp. stale gromadzi dane o nas. Są one zintegrowane ze stronami internetowymi w celu dostarczania operatorom witryn analiz lub statystyk dotyczących liczby odwiedzających i ich zainteresowań lub w celu umieszczania bardziej ukierunkowanych reklam. Wypróbowane zdanie: „Tylko ukierunkowana reklama coś przynosi”.

To może być prawda, ponieważ Google jest bardzo popularny, również dlatego, że nie tylko rozpowszechnia reklamy za pomocą konewki, ale raczej koordynuje ją z zachowaniem użytkownika lub jego zainteresowaniami. W rezultacie reklamy często nie są postrzegane jako takie, ale niektórzy użytkownicy Internetu nawet uważają te obwody za pomocne wsparcie, pokazując informacje lub produkty odpowiadające bieżącym zainteresowaniom. Darmowe VPN lubię też współpracować z firmami i władzami tutaj. Z tego powodu zaleca się ostrożność, którą usługę wybrać! Mamy za darmo VPNArtykuł został już napisany.

Jak dotąd może to być prawda, a sukces dowodzi również, że wyszukiwarki i sieci reklamowe mają absolutną rację. A co z twoją prywatnością? A jeśli nie podoba nam się, gdy śledzimy „zagraniczne” firmy i chcemy się o nas dowiedzieć coraz więcej? A jeśli odejdziemy od naszych rzeczywistych zainteresowań i interesują nas inne rzeczy w Internecie? Jak to wpływa na to, jak firmy postrzegają nas jako osoby prywatne? Za czym tęsknimy, gdy patrzymy tylko na świat z przewodnikiem, a inni dokonują za nas wyborów? Czy naprawdę chcemy, żeby nieznajomy miał o nas więcej wiedzy, niż dzielilibyśmy się z naszymi sąsiadami?

To piękny i poplamiony widok rzeczy, które dostajemy w Internecie.

Tajne służby zbierają dane o nas.

Dokumenty Edwarda Snowdena pokazały nam wszystko, że jesteśmy stale monitorowani i szpiegowani. Każdy z nas wszystkich! Dlaczego tak się dzieje? Agencje wywiadowcze mogą błędnie rozumieć, że gromadzone informacje mogą również pomóc w uzyskaniu wglądu. Tak się nigdy nie stało, ale sensowne jest wykorzystywanie posiadanych danych nie tylko do celów antyterrorystycznych.

Mogą z tego wynikać również korzyści geopolityczne i ekonomiczne. W interakcji z propagandą, której nigdy nie moglibyśmy uciec, jest ona optymalizowana przez wiedzę zdobytą na temat osób i grup ludzi, dostosowaną do reklam Google, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej ukierunkowana. Informacje, które otrzymujemy codziennie przez różne niemieckie media, są już dostosowane do naszego sposobu myślenia i życzeń, i jasne jest, że istnieją również organizacje, które odnoszą korzyści, jeśli myślimy tak, jak zaplanowano.

Czy to brzmi jak teoria spiskowa dla jednego czy drugiego? Jednak z racjonalnego punktu widzenia byłoby to skrajnie nieprawdopodobne, gdyby było inaczej! Nie należy zakładać, że naprawdę duże i potężne korporacje na całym świecie NIE przejmują się tym, co myślimy i że zostawią to przypadkowi, co zobaczymy. Tak było w czasie wojny w Wietnamie, w czasie zimnej wojny, kiedy doszło do ogłoszenia „socjalizmu” obrazem wroga, a więc jest on dziś jeszcze bardziej rozwinięty. Otrzymujemy wiadomości i raporty, które są dla nas skierowane!

Jest to przedstawiany nam błędny pogląd, skupiony właśnie na naszym myśleniu w celu manipulacji.

Rządy zbierają dane o nas.

Dlaczego nasze rządy chcą zbierać dane o nas, widać bardzo dobrze w Turcji, Polsce, na Węgrzech czy w innych krajach, takich jak Estonia, Litwa itp. są to wszystkie „zachodnie stany”, które nazwalibyśmy „przyjaciółmi”, ale we wszystkich tych krajach jednostki są pozbawione praw.

W Turcji dziennikarze i intelektualiści krytyczni wobec rządu są aresztowani. Na Węgrzech Zwolennicy sprzeciwu zostaną pogorszeni ekonomicznie, zostaną przeprowadzone fikcyjne procedury, aby wykluczyć ich nawet po subsydiach itp. Na Litwie „Nieobywatele” są trzymani z dala od wyborów i urzędów, mimo że stanowią 30% populacji.

Za każdym razem, gdy zaczynają się organizować i można je również śledzić za pośrednictwem mediów elektronicznych, wykonawcze i państwowe maszyny propagandowe interweniują i niszczą reputację lub stojące za nimi pomysły. A krok od „prześladowania przemówień nienawiści” do piętnowania niechcianych ludzi jest tylko bardzo „mały”. W ciągu kilku tygodni sytuacja w innych krajach zachodnich może się radykalnie zmienić, o ile jest to konieczne do utrzymania władzy niektórych elit (i istnieją one w Niemczech).

Można zrobić coś przeciwko własnemu rządowi, ale ponieważ często popierają go partnerzy międzynarodowi, ludzie są wtedy bardziej bezsilni!

Niektórzy mogą teraz założyć, że jesteśmy bezsilni wobec wszystkich tych faktów. Oczywiście możesz to powiedzieć i na wiele sposobów trudno jest coś z tym zrobić, ale nie może i nie może być niemożliwe!

Co możesz z tym zrobić?

świadomość

 • Nie unikaj dyskusji na ten tematale rób to również w rodzinie, z przyjaciółmi lub w miejscu pracy. Niech to prawda, że ​​wokół ciebie, podobnie jak firmy, zachodnia propaganda, a nawet własny rząd, próbują cię poznać, manipulować i jak niektórzy nawet znoszą kłamstwa lub prawa obywatelskie. Są to pozornie małe sygnały, które rozpoznasz, ale znacznie zmienią twoją perspektywę.

Chroń swoją prywatność!

 • Skorzystaj z możliwości, które maszaby maksymalnie utrudnić firmom, agencjom wywiadowczym, a także rządowi monitorowanie i kontrolę prywatności, zainteresowań, komunikacji lub po prostu opinii.
 • Użyj jednego VPN- Serwis na dowolnym urządzeniu przez cały czas, ponieważ Twoje działania powinny pozostać jak najbardziej „prywatne”!
 • Surfuj po Internecie i blokuj moduły śledzące i zawsze wyloguj się ze stron internetowych po ich użyciu (Google, Facebook, Yahoo itp.)
 • Nie czytaj multimediów, którymi chcesz manipulować. Kiedy zdasz sobie sprawę, że medium zgłasza się jednostronnie lub prosi o postawienie wiodących pytań. Przestań to czytać! Stałe.
 • Przestań „wierzyć” innym - utwórz własną opinię.
 • Obsługiwane organizacje, które próbują coś zmienić i dadzą nam więcej wolności i otwartych opinii w przyszłości. Pieniądze, które oszczędzasz, ponieważ nie konsumujesz już niepotrzebnych mediów propagandowych, inwestujesz je lub po prostu wnosisz swój wkład w „zapewnienie wolności i sprawiedliwości BEZ propagandy!
 • Nigdy nie poddawaj się ciśnieniu. Najbardziej Oferty, które są bezpłatne i obiecać Ci większą wygodę (darmowe programy, usługi online itp.), aby sfinansować się, korzystając z danych. Dlatego dokładnie zastanów się, czy korzyści dla Ciebie i Twojej prywatności również to uwzględniają.

Jaka jest nagroda za ochronę mojej prywatności?

Jeśli spodziewasz się, że szybciej znajdziesz pracę. Twój partner będzie zatem bardziej uważny na ciebie każdego dnia. Następne zeznanie podatkowe da ci kredyt.

Wtedy będziesz rozczarowany.

Ale jako jednostka i jako część kolektywu w swoim kręgu przyjaciół, kraju, kontynentu, a nawet na całym świecie, zrobisz różnicę. Nasze dzieci będą nadal wybierać to, co chcą żyć i nie będą zmuszane przez innych. Uciekniesz przed problemami, nie będąc ogólnie podejrzanym.

Będziesz mógł szybciej reagować na zmiany i zaoszczędzisz dużo cennego czasu, nie wierząc już wszystkim i wszystkim. Wszyscy razem nie będziemy mogli po prostu „stracić przytomności”.

 

Podaj linki partnerskie