Co to jest serwer proxy sieci Web i do czego służy?

,de Serwer proxy sieci Web, Znany także jako pełnomocnik (Niemiecki: zastępca) lub też „brama poziomu aplikacji (Wikipedia)„To komputer umieszczony pomiędzy komputerem a Internetem. Przechwytuje transfery danych między tobą a usługą, z której chcesz korzystać. Serwery proxy nie tylko przesyłają dalej dane, otwierają zawartość pakietów danych i często przekazują je zmodyfikowane. Jest to często pożądane w celu ochrony sieci (firmy, organizacji). Dane przepływające przez serwer proxy są różnicowane w zależności od różnych portów wejściowych i wyjściowych. Port przychodzący (np. 8080) jest przekazywany do innego portu, ale nie do pełnego transferu danych urządzenia.

Reprezentacja połączenia z serwerem proxy
Reprezentacja połączenia z serwerem proxy

„Porty” można traktować jako wirtualny system bezpośredniego wybierania do transmisji danych.

W związku z tym istnieją porty (główne wybieranie numerów), w których wymieniane są tylko dane strony internetowej, inne również przesyłają komunikację do serwerów FTP itp. Przykład: Port 80 lub 8080 jest najczęściej wykorzystywany na przykład do treści tekstowych na stronach internetowych. Port 21 zwykle tylko do przesyłania FTP. Jeśli komunikacja z witryną jest zablokowana, np. Ponieważ jest to dozwolone tylko w przypadku lokalnych adresów IP, serwery proxy mogą pomóc, ponieważ dajesz użytkownikom nowy wirtualny adres IP lub tożsamość. Ale wszyscy użytkownicy serwera proxy korzystają z tej tożsamości w tym samym czasie. Oznacza to, że możesz również uzyskać dostęp do zablokowanych treści w USA za pośrednictwem amerykańskiego serwera proxy.

Podczas gdy serwer proxy faktycznie zawsze otwiera pakiety danych i przekazuje je zgodnie z określonymi regułami, dane są przekazywane tylko przez router NAT i nieotwarte.

Idealna aplikacja serwerów proxy

Serwery proxy są bardzo często używane w sieciach firmowych, co oznacza, że ​​możesz również kontrolować i kontrolować dostęp do niektórych treści, a nawet bieżące kontrole wirusów w transmisji danych użytkowników.

Niebezpieczeństwa związane z usługami proxy

Zaszyfrowane strony są także czytelne i można nimi manipulować!

Jeśli użytkownik ustanowi połączenie SSL ze stroną internetową za serwerem proxy, proxy wykona to szyfrowanie, ale oznacza to również, że NIE ma bezpośredniego szyfrowania między użytkownikiem a witryną. Wymieniane treści mogą zatem być odczytane, a nawet manipulowane przez proxy. Przykład: przelewem bankowym, który zwykle jest również przesyłany przez połączenie SSL między użytkownikiem a komputerem bankowym, można zarządzać za pośrednictwem serwera proxy, dzięki czemu można nim manipulować świadomie i niezauważalnie, nawet jeśli połączenie jest pozornie bezpieczne! Jest to typowy scenariusz ataku dla hakerów, którzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie, aby wejść do serwera proxy dla użytkownika i od tego momentu komunikacja odbywa się również za pośrednictwem proxy atakujących.

Proxy są łatwe do wykrycia

Ty też możesz Operatorzy stron internetowych bardzo łatwo rozpoznają użycie serwerów proxy a także blokować korzystanie z nich. I odwrotnie, hakerzy (ale także po prostu leniwi hakerzy z oprogramowaniem do wyszukiwania) mogą znaleźć użytkowników serwerów proxy, a następnie użyć ich jako docelowych celów. W szczególności użytkownicy proxy są narażeni na znacznie większą liczbę ataków nieznanych hakerów niż użytkownicy, którzy nie korzystają z żadnej z tych usług. Możesz znaleźć prawdziwy adres IP, a tym samym tożsamość użytkownika, korzystając z różnych metod. Chociaż tylko jeden wewnętrzny i niedostępny adres IP jest przypisany do użytkownika w sieci firmowej i jest on nadal chroniony, użytkownicy prywatni stają się wartościowym celem ataku za pośrednictwem publicznego dostawcy Internetu vpm.

Nie wszystkie dane są przekazywane przez proxy

Większość bezpłatnych serwerów proxy dostępnych w Internecie również nie przesyła dalej każdego portu, co oznacza, że ​​wiele usług danych, np. Wiadomości e-mail lub udostępnianie plików również nie są w ogóle obsługiwane i albo nie działają, albo udostępniasz prawdziwy adres IP.

Serwery proxy przechowują strony internetowe i treści

Serwery proxy mogą nawet buforować całą aktywność użytkownika, całe witryny lub treści. Jeśli użytkownik wywoła stronę, której treść została już zapisana na serwerze proxy, ta zapisana lub nawet zmanipulowana witryna internetowa jest również dostarczana użytkownikowi bez bezpośredniego połączenia z serwerem WWW. W firmach i organizacjach jest to stosowane, gdy setki użytkowników uzyskują dostęp do tej samej treści codziennie przez Internet, a także znacznie ogranicza przesyłanie danych przez Internet. Oczywiście zapewnia również częściowo nieaktualne dane, ponieważ serwer proxy zwykle przeładowuje lub aktualizuje je dopiero po określonym czasie. Jednak w scenariuszu ataku może to również prowadzić do poważnych problemów bezpieczeństwa.

Serwery proxy są używane w sieci do wielu zadań:

»Ochrona klientów

Użytkownicy, którzy stoją za serwerem proxy w „sieci prywatnej”, mogą być chronieni przed światem zewnętrznym (Internetem) za pośrednictwem serwerów proxy, ponieważ treści przesyłane w obu kierunkach mogą być sprawdzane i ewentualnie blokowane.

»Ochrona serwerów

Serwery, które powinny być również dostępne w Internecie, są często ukryte za serwerami proxy, tj. Porty otwarte na serwerze są tłumaczone, a następnie udostępniane przez inne porty w Internecie. W międzyczasie można rejestrować wszystkie przychodzące i wychodzące transfery danych, w tym próby włamania itp., Lub mogą zostać uruchomione działania automatyczne.

»Kontrola przepustowości

W celu znalezienia usług lub użytkowników wymagających dużej przepustowości w sieci, serwery proxy mogą również przechowywać statystyki na ich temat w czasie rzeczywistym, a tym samym identyfikować tych użytkowników.

»Przygotowanie danych

Możesz także świadomie zmieniać dane w innym formacie, gdy są one wywoływane przez użytkownika / serwer w sieci za serwerem proxy, dzięki czemu można je odczytać lub zaimportować.

»Kontrola treści

Wszystkie treści danych przesyłane za pośrednictwem serwera proxy można również sprawdzić pod kątem zawartości (słowa kluczowe, słowa kluczowe, strony internetowe itp.). Można tworzyć i oceniać dokładne statystyki i działania związane z użytkowaniem.

»Logowanie

Działania można celowo rejestrować, a tym samym również udowodnić. Typowym przypadkiem byłoby, gdyby korzystanie z Facebooka w firmie było zabronione. Protokoły serwera proxy można wykorzystać do pokazania, kto i co zrobił. Nawet jeśli strony zazwyczaj oferują szyfrowanie SSL, może to zostać „złamane” przez serwer proxy.

»Tłumaczenia usług

Czasami ważna jest zmiana lub tłumaczenie usług zewnętrznych przed połączeniem z usługą wewnętrzną. Ponieważ nie zawsze można wprowadzić zmiany w danych wyjściowych w celu zapewnienia zgodności. Zazwyczaj można to zrobić za pośrednictwem usług proxy.

Musisz zaufać operatorowi proxy!

Podczas korzystania z serwera proxy bardzo ważne jest zaufanie do właściciela serwera proxy. Dlaczego Nawet jeśli twoje dane przychodzą i są zaszyfrowane przez proxy, proxy musi je odszyfrować, aby je wysłać. Oznacza to, że Twoje prywatne dane zostaną w pełni ujawnione na serwerze proxy. Jeśli ufasz operatorowi proxy w 100%, nie stanowi to problemu i zyskujesz bezpieczeństwo. Ale kto wie, kto obsługuje serwery proxy, które można znaleźć w Internecie, a nawet za darmo? Oczywiście wśród dostawców są też tajne służby, ale także hakerzy, oszuści lub oszukani ludzie, którzy nawet nie wiedzą, że twój komputer jest wykorzystywany jako proxy, a prawdziwa tożsamość hakerów pozostaje w ciemności.

Dlatego jeśli nie możesz ufać dostawcy proxy, jesteś znacznie bezpieczniejszy, jeśli NIE użyjesz proxy!

Uwaga: Należy wspomnieć o różnicy między serwerem proxy w Internecie a routerem z translacją adresów sieciowych (NAT). (Często są one używane w małych sieciach lub jako routery WLAN)

  • Serwer proxy wysyła i odbiera ruch internetowy jako pośrednik w imieniu urządzeń użytkowników.
  • Router NAT tłumaczy adresy IP między siecią lokalną (użytkownik) a Internetem (publiczny), jeden adres IP, przez który reprezentuje wiele adresów w sieci lokalnej. Router NAT, taki jak router WiFi w domu, niewiele robi, aby chronić Cię w Internecie.

Korzyści z serwerów proxy

  • Możesz także używać serwerów proxy do otwierania / uzyskiwania dostępu do stron internetowych, które często są blokowane dla twojego adresu IP
  • Twoja tożsamość jest chroniona, dopóki operator proxy jest godny zaufania lub tożsamość indywidualnego użytkownika nie jest specjalnie badana.
  • Serwery proxy są bardzo łatwe do skonfigurowania.

Wady serwerów proxy:

  • Administratorzy sieci lub operatorzy witryn internetowych mogą bardzo łatwo blokować korzystanie z serwerów proxy.
  • Nierzetelny operator lub serwer proxy może stanowić znacznie większe zagrożenie dla prywatności niż nieużywanie jednego! Hakerzy używają bezpłatnych serwerów proxy do hakowania ofiar!
  • Serwer proxy zawsze może rozpoznać twoją tożsamość, a także zapisać, a nawet manipulować wszystkimi działaniami użytkownika!

,de VPN-Serwis oferuje lepszą ochronę Twojej tożsamości. Online.

Serwery proxy to narzędzie do zabezpieczenia używanego połączenia internetowego. Zwykle możesz używać serwera proxy na wszystkich urządzeniach, a także na komputerach z systemem Windows, Macbook, komputerach z systemem Linux, a nawet na tablecie lub smartfonie. Zasadniczo na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Pozwala to łatwo odblokować zawartość bez instalowania oprogramowania lub dodatkowej aplikacji, a tym samym np. uzyskiwać dostęp do YouTube, Facebook, eBay, Twitter lub wielu innych stron internetowych, nawet jeśli jesteś obecnie w kraju, w którym strony te zostały zablokowane (na przykład Turcja).

Jednak dane dotyczące dostępu do serwera proxy zwykle nie są szyfrowane. Twoja prywatność nie powinna zatem być najważniejszym argumentem przemawiającym za tym. Nadal możliwe jest przeglądanie lub zapisywanie aktywności użytkownika od stron trzecich. Niektórzy dostawcy proxy lubią ZenMate oferuje szyfrowanie danych między przeglądarką użytkownika a usługą proxy za pomocą protokołu SSL. Pomaga to w przesyłaniu danych, ale nie chroni również przed bezpośrednim szpiegowaniem przez operatora proxy, a tylko niewielka część przesyłania danych odbywa się za pośrednictwem portów 80 lub 8080, które są używane przez przeglądarkę internetową, wszystkie inne aplikacje, takie jak e-mail, FTP lub wszystkie programy w systemie operacyjnym zazwyczaj komunikują się przez inne porty, a zatem nie są ani chronione, ani anonimowe! Dlatego lokalne aplikacje są instalowane jako rozwiązanie, które konwertuje ten ruch danych i powinno również prowadzić do serwerów proxy w postaci zaszyfrowanej. Jednak użycie jest ograniczone do kilku urządzeń, a operacja danych przez operatora nadal nie jest wykluczona, nawet przy korzystaniu ze stron internetowych chronionych SSL!

,de VPN Serwer może niezawodnie chronić cały ruch danych na większości urządzeń.

Ponieważ na raz VPN Usługa wszystkie dane wysyłane lub odbierane na twoim urządzeniu są szyfrowane i te dane są włączone VPNSerwer nie jest otwarty, ale przekazany tylko 1: 1. użytkownik otrzymuje również unikalny i publiczny adres IP (tożsamość) VPNPrzypisany do serwerów. Ruch przychodzący może być włączony VPN- serwery są sprawdzane jak zapora ogniowa, ale pakiety danych nie są w tym celu otwierane, tylko niektóre porty są blokowane lub ataki są automatycznie reagowane, a transmisje danych są blokowane. W porównaniu z serwerami proxy jest to ograniczona, ale znacznie bardziej „prywatna” kopia zapasowa danych osobowych i działań.

VPN Funkcja serwera
VPN Funkcja serwera

VPN Chroni cały ruch danych urządzenia

Z VPN- Usługa może chronić całą sieć, a nie tylko niektóre porty, w tym telefony komórkowe, tablety, a nawet telewizję. Chroni również wszystkie aplikacje, takie jak przeglądarka internetowa, Skype, aplikacja Facebook, oprogramowanie do pokera online itp. Prędkości połączenia są również znacznie lepsze. Internetowy serwer proxy to bezpłatna usługa, z której korzysta wielu użytkowników Internetu. To powoduje duże obciążenie pojedynczego serwera, co następnie prowadzi do wolnego połączenia. Usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Hulu, ITV, Rai.TV, BBC iPlayer, Zattoo, Polsat, PRO.TV, ORT, ZDF, France TV i wiele innych kanałów mogą mieć sens tylko za pośrednictwem VPN-Usługi lub płatne usługi proxy są przekazywane lub odbierane. Ponadto, darmowy serwer proxy nie ma stabilności połączenia jako jednego VPN Połączenia. wiele VPNDostawcy mają również funkcje oddzielania VPN- Tunel natychmiast ustanawia nowe połączenie, dzięki czemu zagwarantowane jest nieprzerwane przesyłanie treści. Umożliwia odbieranie / przesyłanie strumieniowe filmów online bez zakłóceń.

Serwery proxy korzystają ze wspólnego dostępu do Internetu

Każdy, kto korzysta z internetowego serwera proxy, również napotka ograniczenia prędkości i szerokości. Ponieważ wszystkie urządzenia zarejestrowane w tym samym czasie korzystają z tej samej usługi i dostępu do Internetu. Oznacza to, że przekazywanie danych przychodzących oraz wspólne połączenie internetowe często muszą być rozdzielane między setki użytkowników jednocześnie. Dlatego większość serwerów proxy jest już ograniczona do maksymalnej przepustowości przez administratorów, więc cała przepustowość połączeń internetowych nie jest blokowana. Ponieważ swobodnie dostępne serwery proxy nie są obsługiwane profesjonalnie w Internecie, jest to wąskie gardło, przez które wszystkie dane muszą wchodzić i wychodzić. Użytkownicy narzekają zatem na przerwy w połączeniu, przekroczenia limitu czasu lub po prostu trudny dostęp do treści za pośrednictwem serwera proxy. Z jednym VPNSerwer, na którym dane są zwykle przekazywane tylko z jednego adresu IP na inny, jest to znacznie mniejsza operacja obliczeniowa i można również zarządzać przepustowością, co może również zapewnić każdemu użytkownikowi pełną przepustowość. The VPN- Dostawcy szybko rozpoznają po obciążeniu poszczególnych serwerów, gdzie mogą pojawić się ograniczenia w przyszłości i mogą rozszerzyć te zasoby nawet przed wystąpieniem przeciążenia danych.


Streszczenie:

Jeśli korzystasz z bezpłatnego internetowego serwera proxy, zdecydowanie zalecamy, abyś pomyślał również o swojej prywatności i bezpieczeństwie. Lepiej użyj jednego VPN-Anbieter & Service. To jest znacznie lepsze i bezpieczniejsze!